Bites bugs: najverjetnejši znak

Julij 2019

Video: 10 Bug Bites You Should Be Able to Identify (Julij 2019).

Anonim

Nie je tak ťažké odhadnúť, že hmyz žije v byte. Všetky živé bytosti, vrátane parazitov, nemôžu zanechať stopy svojej životnej činnosti. Príznaky vzhľadu ploštice štítkov v byte sú veľmi charakteristické a pomôžu nájsť biotopy tohto hmyzu. Ak si ich všimnete včas, môžete sa zbaviť chrobákov oveľa rýchlejšie a vrátiť sa do pokojného života.

Chyby chyby: najbezpečnejší znak

Jediné chyby v potravinových produktoch - ľudská krv. S cieľom dostať ju do dostatočného množstva a súčasne chrániť sa chyba uprednostňuje loviť v tme.

sa lezie na odkryté miesta pokožky prepichne kožu svojimi ostrými mouthparts, dostať sa do krvnej cievy, z ktorého nasáva potrebné množstvo krvi. Súčasne špeciálny kanál v proboscis umožňuje, aby chyba oddelila špeciálnu látku, ktorá znemožňuje pokožku na chvíľu zablokovať nervové zakončenie. Ľudia sa často neprebúdajú z uhryznutí a necítia ich.

Pravidelný vzhľad značiek uhryznutia na tele je jedným z príznakov ploštice v byte.

Po spotrebovaní prvej časti krvi sa chyba pohybuje mierne ďalej a robí ďalší skus. Fotografia ukazuje, že stopy po niekoľkých chybách uhryznutí podobať pôvodnej skladby:

Rating:

"Mysleli sme si, že alergické deti, nie je jasné, čo sa deje.Príliš veľa z týchto červených bodov bolo. Vyzeralo to ako kiahne. Začali sa pozerať na jedlo, pozrieť sa na rastliny. Ale bol som v rozpakoch, že veľa bodov je jasne umiestnených pozdĺž línií. Ako sa niekto plazí pod kožu. Pediatr nám teda ihneď povedal a povedal, že ide o ploštice. Otočili pohovku do detskej izby a odčerpali mi amoniak. Nikdy predtým som nevidel takú hrôzu. Tieto chyby tam rojili ako v mravenisku … "

Anna, Charkovská

Okrem toho sa ploštice zvyčajne sa nedotýkajte časti tela s vlasmi. Dáva prednosť vyhladenie pokožky, čo môže byť ľahko a rýchlo uhryznúť dovnútra. Sa objaví na mieste uhryznutia červená škvrna. Symptom uhryznutie ploštice - ťažkú ​​svrbenie a pálenie, často -. veľký opuch

by za normálnych okolností možno nájsť iba v dopoludňajších hodinách, a ľudia môžu vziať za alergickú reakciu, ale príslušné lieky neposkytujú žiadne úľavy a červené škvrny oblasť iba jeden stúpa.Odtieň.

Ploštica uhryznutie každého, ale často viac pohrýzol sú ženy a deti. Je to spôsobené tým, že chyba je jednoduchšie hrýzť cez ich tenkou šupkou a cievy žien a detí sú bližšie k pokožke.

Počet uhryznutie závisí iba na populáciu ploštice v byte. tam boli prípady, keď silne napadnuté parazitmi na telách ľudí, bolo 300-400 uhryznutie za noc.

je možné tvrdiť, s plnou zodpovednosťou, že uhryznutie sú jedným z najcharakteristickejších príznaky plošticu v bytoch, Je dôležité len ich odlíšiť od uhryznutia iného hmyzu a alergických prejavov.

Vôňa od domáceho štítu

Často môžete počuť túto frázu: "Byt vonia škrabáky." Zdá sa, že je to smiešne, ale je to vedecky založené.

Obe dospelé chyby a larvy majú špeciálnu žľaza, ktorú iný domáci hmyz nemá. Železo vylučuje zvláštne tajomstvo, ktoré vyzaľuje charakteristickú vôňu chrobákov.

Výkaly hmyzu, ktoré sú podobné malým čiernym bodom, majú rovnaký zápach. Tí, ktorí to cítili, opisujú mierny zápach, podobný zápachu rozbitého koňaku alebo kyslé maliny.

Odborníci si na základe skúseností dobre uvedomujú, že taký zápach v byte je znakom veľkého počtu ploštice v dome.

V blízkosti ich stálych biotopov bude cítiť najväčší zápach chrobákov - v oblasti lôžka, za skrinami, za parapetmi za rámčekmi.

aktualizácie:..

"Nikdy som veril, že ploštice môžu skutočne zmeniť vôňu u matky manželky Miestnosť uviedol, že v našom byte vonia ploštice, ale moja žena a ja som si myslel, že je to len pach starého nábytku Keď sme prišli s dvojdňový rybolov bol zúfalý: je to skutočne cudzí zápach, to nie je vynález, začali starostlivo skúmať nábytok a našli za gaučom týchto parazitov. "

Sasha, Kursk

Samozrejme, že vôňa - to je takmer určite znamením prítomnosti ploštíc, ale ľudia nie vždy pocit, že, pretože čuch rýchlo zvykne na konštantnej arómu. Najväčšia šanca znova "čuchať" do svojho vlastného bytu - príchod z odpočinku z dacha.

Ak neexistuje úplná istota, že vôňa naozaj zodpovedá opisu, musíte venovať pozornosť iným príznakom chýb v byte.

Nasledujúce chyby v posteli

Niekedy sú skoré príznaky prítomnosti ploštice v byte nedáva absolútnu záruku, a chcú vidieť krv-výhonky, ako sa hovorí, "žiť". Aby ste to dosiahli, je to spôsob, ako: na večernej posteli musíte rozprestrieť bielu tabuľu na posteli (na ktorej bude jasne vidieť tmavý hmyz), vypnúť svetlo a čakať na nástup 2-3 hodín v noci.

Potom musí byť svetlo rozsvietené ostré. Ak má dom ploštice, potom aspoň niektoré z nich budú nevyhnutne na posteli.

Pri ploštice uhryznutie človeka, ale na rozdiel od komárov, nie vstrekne do krvi enzýmu, ktorý jej pomáha zraziť rýchlejšie. Preto hneď po škrabnutí od rany sa uvoľní niekoľko kvapiek krvi. Samozrejme, počas spánku sa človek otočí na posteľ a na listoch zostáva často malá škvrna krvi.

Aby ste ich odhalili, musíte odstrániť prikrývku a starostlivo zvážiť list za denného svetla. Kvapky krvi na posteľnej bielizni - jeden z najpresnejších príznakov prítomnosti posteľových chrobákov.

životných stopami ploštice

Ploštica označiť svoju prítomnosť v byte, a to nielen vôňa alebo hrýzť značiek na ľudský organizmus, ale aj ďalšie príznaky a známky

  • Rovnako ako ostatné živé veci, oni držali tráviaci proces, ktorý končí s uvoľnením zvyšky nestrávených potravín.
  • Rozdelenie chrobákov je kvapalné, tmavo hnedé. Avšak vo vzduchu sa rýchlo tuhujú a stávajú sa tvrdými.
  • Bežne chyba vylučuje výkaly krátko po jedle. Preto k detekcii hmyzu odpadové produkty môžu byť kdekoľvek, a to najmä mnoho z nich bude v blízkosti postele, a možno pre seba - to je tiež jasné znamenie skrýva niekde v okolí ploštice. Náplasti ploštice majú charakteristickú vôňu nekvalitného koňaku.

Na identifikáciu populácie parazitov v byte je ďalšia dôležitá vlastnosť. Po vyliahnutí vajíčka sa nymfa chrobáka rastie a niekoľkokrát sa opracováva. Hmyz odhodí vrchný chitinový obal, ktorý sa pri každom čase stáva hustší a tmavší.

Ak je v byte veľké množstvo štípaných bytov, môžete nájsť také "škvrny" takmer všade.

Všetky príznaky prítomnosti chýb v byte s vysokou presnosťou určujú prítomnosť hmyzu. Najviac šokujúce a najpresnejšie potvrdenie skutočnosti, že na napadnutie bytu hmyzom, bude vidieť parazity vlastnými očami.

Keď vzniknú najmenšie pochybnosti, je potrebné skontrolovať všetky možné biotopy ploštice. Tiež by sa to malo robiť v prípade, že sa v susedoch nachádzajú ploštice. Je pravdepodobné, že čoskoro sa usadia v susedných apartmánoch.

Odkiaľ pochádza posteľové chyby v apartmáne a ako s nimi správne zaobchádzať

Ako si vybrať službu zabiť ploštice?