Kateri so razlogi za pojav hroščev v stanovanju?

Julij 2019

Video: Revolution OS - movie about GNU/Linux history (English subtitle) (Julij 2019).

Anonim

Bed bugy sa často objavujú aj v moderných obytných budovách, ktoré sú vybavené všetkými výhodami civilizácie. Samozrejme, elegantní a čistí majitelia sú zmätení, prečo sa paraziti rozhodli žiť svoj byt, kde nie sú žiadne trosky, špina alebo domáce zvieratá. A ako tieto parazity prenikli do obydlia? …

V skutočnosti v prípade posteľových chýb nezáleží na tom, ako starostlivo je udržovaná čistota domu. Hlavným a jediným cieľom a obeťou posteľových chrobákov je človek (niekedy - malé zvieratá), takže sa môžu usadiť všade tam, kde ľudia strávia tmu.

Aby ste sa vyhli infekcii, vždy by ste mali byť opatrní a pozorne sledovať najmenšie zmeny, ku ktorým dochádza v byte. Tiež bude zbytočné pravidelne vykonávať preventívnu údržbu a používať insekticíd po obvode možných miest prenikania hmyzu, komunikovať so susedmi a venovať pozornosť stavu ich bytu.

Navyše, zmiznutie škriatkov ploštice v byte môže byť náhodné, a tu je len od majiteľov miestnosti, ktorá určuje, či budú priznať takú nehodu. Preto je dôležité pochopiť, ako sa bytovky môžu objaviť v byte, aby sa mohli včas chrániť pred parazitmi.

Spôsoby, ako infiltrovať ploštice v byte

Na otázku, ako sa chyby objavujú v byte, je ťažké jednoznačne odpovedať.Všetko závisí od podlahy, na ktorej sa nachádza bývanie, či sú paraziti zo susedov, či majitelia v poslednej dobe šli vlakmi alebo osobnými vozidlami. Existuje veľa spôsobov, ako infiltrovať domáce štíty, takže príčiny vzniku chýb v byte môžu byť úplne iné.

Najčastejšie posteľné chyby pochádzajú zo susedných miestností, čo je dôležité najmä pre staré domy. Hmyz sa môže dotýkať stenových dosiek, trhlín alebo na vonkajšej stene domu.

Chyby tiež často prechádzajú cez ventilačné šachty. Bed bugy môžu trvať dlhú dobu (až niekoľko týždňov) bez jedla a zostávajú aktívne, takže dlhé prechody pre nich nie sú problémom.

Okrem toho štruktúra tela chyby a jeho malé rozmery značne uľahčujú penetráciu do veľmi malých dier a trhlín.

Ak je dom v prírode, často sa môžu vyskytnúť chyby pre ľudí z malých hospodárskych zvierat, na ktorých parazitizujú. Samozrejme, hustá koža králikov alebo kôz nie je tak príťažlivá pre tieto krvavé dravce, ako je človek.

"Vyzdvihnúť" chybu a preniesť ju do vášho bytu môže byť po tom, čo ste strávili noc na novom mieste. Môže to byť ako zahraničný hotel, hotel v inom meste a apartmán priateľov, rovnako ako vlak alebo vlaková stanica.

Rozmery chyby sú malé, takže aj keď hmyz náhodou nemal čas sa odplaziť do bezpečia, než ľudia vstať a oblečený, jeho prítomnosť na košeľu alebo nohavice nikto nevšimne.

Jednotlivé príčiny vzhľadu ploštice môžu byť dosť originálne a dokonca nepredvídateľné.

  • Domáce spotrebiče. Bedbugy sa chcú schovať v odľahlých miestach, chránené pred jasným denným svetlom a zdrojom tepla.Často chyby deň stúpanie do operačného systému blokov počítačov, a ak je taká jednotka presunula na opravu alebo stálu prácu v novom byte, je prenikavý a parazitmi.

Rating:

"Aj ploštice priniesla jeden z klientov priniesol k oprave sistemnik Keby som hneď dostala von a videl tieto tvory by kopal a systémovú jednotku, a klient Ten večer stál pod stolom, a ploštice.. roztrúsené po celom byte. mali sme niekoľko týždňov neskôr, keď začali hrýzť, zalejeme byt kata a radiť kata a klientovi … "

Oleg, St. Petersburg

  • Ďalším dôvodom pre výskyt chýb v byte môže byť priviesť do domu na svojich šatách. Bed bugy nemôžu šiť oblečenie, ale je veľmi pohodlné skryť v ňom. Berte na vedomie, že krvácanie nie je vždy kvôli jeho malým rozmerom. Preto je veľmi pravdepodobné, že po návšteve bytu obývaného plošinami, prinesiete jeden alebo viac parazitov do vášho domova. Dôvody na vznik škvŕn v posteli môžu byť tiež pri nákupe kontaminovaného oblečenia, čo sa však zriedka vyskytuje.
  • Jedným z najčastejších dôvodov, prečo sa v domácnosti objavujú ploštice, je nový alebo starý nábytok prinesený do domu. Nové kusy nábytku priniesol zo skladu sú zriedka infikovaných - v obchode proste nič jesť hmyz, ale takéto prípady sú tiež možné (napríklad - chrobáky na nábytok z Ikea obchode). Oveľa častejšie bývanie chýb je nábytok, kúpil sa "s rukami" a už sa používal. Ploštice tvoria vnútorné plochy, praskliny. Pred nákupom je potrebné opatrne skontrolovať nábytok a predovšetkým stred.

Recenzia:

"Ak by sme vedeli, že by sme priniesli tok s nábytkom, tak by sme ani do toho skladu.Nikdy som si nemyslel, že by to mohli byť ploštice v nábytku z Ikea. Ale ako sme pochopili, všetko bolo v obchode čisté a to bola zásuvná komora zo skladu, ktorá bola napadnutá. Neviem, či to niečo spracujú alebo nie, ale aj takýto chladný nábytok môže byť infikovaný. Stručne povedané, pred nákupom starostlivo kontrolovať všetko. "

Inga, Stavropol

  • Vtáky ako spoločenské zvieratá. Ploštica domáca je parazitujú na netopierov, vtákov, škrečkov a potkanov, pokiaľ nie sú príliš dlhé a husté krycie vlny. Ploštica nepijú krv mačiek alebo psov, pretože ich koža je príliš hustá pre tieto hmyzu. z tohto dôvodu, oni nie sú parazity dobytka.
  • chyby sa môžu objaviť v byte spolu s náhodným osobou. v prípade, že dom je človek, ktorý žije v infikovanom areáli, je možné ju preniesť na Ich oblečenie chyba. Stáva sa, že po oprava vlastníkov bytových jednotiek nájsť populácie ploštice, "vľavo" umelcov. Ploštica sú veľmi radi z veľkého davu ľudí, takže často žijú v, kabíny vagónoch, ubytovne. Ak si najal na opravu tím žiť v takých podmienkach, je veľmi pravdepodobné, že tieto chyby budú snažiť pohybovať s nimi

Revízia:.

"Nemám po odchode Tadžici ploštice objavil. A toľko, že som si myslela, že oprava bude musieť byť prerobená. Zdá sa, že títo chlapci vôbec netrápia chyby. Pravdepodobne žijú v matracoch. Mal ďalší týždeň, aby zaplnil byt malation, než nájomníci mohli začať … "

Alexander, Moskva

Infekcia byt chyby z pohľadu biológa

Posteľ chyby sú dokonca nebezpečné, a skutočnosť, že sa rýchlo množiť a usadiť sa v okolí Dokonca aj keby sa do bytu dostala iba jedna žena, môže sa stať predchodcom novej populácie.Ako je to možné?

Ženy chýb majú schopnosť udržiavať oplodnené bunky v tele až na niekoľko mesiacov. To znamená, že môže dobre čakať na podmienky, ktoré sú priaznivé pre život a až potom pokračujú v narodení potomstva. V tomto štádiu muž už nie je potrebný, pretože on prispel skôr.

Jedna samica, s frekvenciou niekoľkých dní, odloží 5-6 vajíčok za život a produkuje až 500 potomkov. Vzhľadom na skutočnosť, že mladé chyby sa môžu reprodukovať po mesiaci po vyliahnutí z vajec, ich počet v byte rastie exponenciálne.

Zatiaľ čo obyvateľstvo je malé, bed bugy zaberajú veľmi malé územie v byte. Môžu žiť napríklad medzi švami matraca alebo na zadnej strane pohovky.

Keď počet hmyzu narastá, môžete očakávať, že sa usadia na všetkých odľahlých miestach. S najväčšou pravdepodobnosťou budú parazity nájdené na ráme postele, na gauči, za šatňami, v domácich spotrebičoch a za plátno maľby.

Ak sa situácia stane kritickou a populácia rastie neuveriteľne, hmyz hľadá spôsob, ako rozšíriť svoje držby. Môžu začať navštevovať apartmány svojich susedov a nakoniec sa objavia nové kolónie.

Chov chýb je neuveriteľne rýchly. Len niekoľko týždňov sa počet hmyzu môže zvýšiť. Zvlášť, to je uľahčená dobrou mikroklímu bytu - pohodlnú úroveň vlhkosti, tepla.

Bug vajcia ležia po celý rok, ale za zlých podmienok prostredia je tento proces pozastavený, potom pokračovať s rovnakou silou.

Znaky vzhľadu domáceho štítu

Existuje niekoľko charakteristických znakov, ktoré naznačujú vzhľad škodlivého hmyzu v byte.Tiež tieto znaky pomáhajú určiť, že to boli chyby, nie blchy alebo iné živé bytosti:> Charakteristický zápach rozmaznaného koňaku, ktorý má tajomstvo, pridelený dospelými chyby.

  • Nepokojný spánok v noci, pocit svrbenia a plazov hmyzu pozdĺž tela. Nasledujúce ráno - veľké množstvo uhryznutí na otvorených miestach v podobe skladieb.
  • Hnedé krvné škvrny na posteľnej bielizni. Po uhryznutí lôžka sa krv neodhalia ihneď a môže škvrny listov. Navyše, dobre napravené chyby môžu byť rozdrvené hádzať osoby
  • výkalov škrabákov v tvare tmavých bodiek v rohoch bytu a pod posteľami. Môžu vyzerať ako makové semená.
  • Chitinózny obal hmyzu zlikvidovaný po opadaní. Je to ten, ktorý najprv zachytilo oko pri vyšetrovaní infikovanej lôžka.
  • Ak sa objavia aspoň nejaké príznaky prítomnosti ploštice v byte, mali by ste okamžite začať hľadať a zničiť parazity. Boj s nimi nie je tak jednoduchý ako zabránenie vzhľadu ploštice v byte a každý deň omeškania bude vyžadovať veľké úsilie v boji proti čoraz väčšiemu počtu krviprevádzkovateľov.

Odkiaľ pochádza posteľové chyby v dome a ako s nimi zaobchádzať

Ako ploštice napadajú obydlia