Ugrizi bedbugs in njihova obdelava

Julij 2019

Video: How Ticks Dig In With a Mouth Full of Hooks | Deep Look (Julij 2019).

Anonim

Kusy posteľových chrobákov sú nielen nepríjemné a neestetické, ale aj celkom bolestivé. Navyše u niektorých ľudí môže vyvolať alergiu alebo ešte závažnejšie patologické stavy. To je dôvod, prečo v domácej alebo turistickú súpravu prvej pomoci vždy stojí za to mať vhodný prostriedok na uhryznutie hmyzom. Je tiež užitočné vedieť, čo presne a ako zaobchádzať s chybou.

Liečba a ošetrovanie chrobákov

Zvyčajne uhryznutie chrobákov nespôsobuje vážne škody. Zvyčajne je ich maximálne poškodenie krátkym svrbením a hojivými červenými bodkami po celom tele. Fotografia zobrazuje pomerne vážnu kožnú léziu, keď ju kousla veľké množstvo ploštice:

Ako sa s nimi liečiť? Ak chcete odstrániť svrbenie a nepohodlie, môžete použiť jednoduché prostriedky, ktoré môžete ľahko nájsť doma alebo kúpiť v najbližšej lekárni.

Hlavné metódy liečby po škrípnutí sú nasledovné:

  1. Opláchnite uhryznutie vodou obyčajným mydlom alebo opláchnite soľou.
  2. Naneste ľad alebo upravte miesto uhryznutia petržlenovou šťavou alebo čerstvými zemiakmi.
  3. Na liečbu závažného svrbenia pomôže pomoc Afloderm masť alebo dlho známa vietnamská hviezdička. Tá druhá, mimochodom, je nielen dobrým liekom na chyby, ale aj spôsob, ako zabrániť infekcii rany.
  4. Tinktura propolisového liehu dobre dezinfikuje a odstraňuje zápal.
  5. Ak chýbajú chyby alebo sa začne alergická reakcia, môžete postihnutú oblasť namazať menovazínom.

Vo všeobecnosti by pri liečbe alergií mali používať antihistaminiká, ako je Diazolinum alebo Dimedrol. Ale priradenie k sebe je dostatočne nebezpečné, preto predtým, ako začnete konať, sa obráťte na svojho lekára.

V domácej medicíne musí byť skriňa prostriedkom proti hmyzu. Sú užitočné nielen od ploštice, ale keď sú napadnuté komármi alebo vosy. Môžete použiť tieto možnosti:

  1. Amoniak. Dezinfikuje a zmierňuje svrbenie.
  2. Gel Fenistil alebo masť záchranca. Mimochodom, obe tieto prípravky nielen zmierňujú stav uhryznutia, ale tiež zabraňujú výskytu alergických reakcií.

Keď viete, ako zaobchádzať s bugmi, môžete bezpečne vyraziť na cestu do krajín, kde sa nachádzajú, aj vo veľkom množstve, ako máme. Nie je však potrebné vyliezť na problémy a zastaviť sa na zjavne zjavných "buggeroch".

Vo väčšine prípadov, dokonca aj pri vážnych kousnutiach, môžete robiť bez špeciálnej liečby. Ale masti a gély zvyčajne urýchľujú hojenie lézií.

Aké sú chyby a ako dlho prechádzajú?

Na otázku: "Sú škvrny škriatkov?" - je ťažké jednoznačne odpovedať. Väčšina ľudí ich bežne toleruje, avšak v niektorých prípadoch sú možné komplikácie, ktoré si vyžadujú špeciálnu liečbu.

Najčastejšou sťažnosťou je alergická reakcia na zhryznutie. Môže sa vyskytnúť náhle a liečiť (zastaviť) antihistaminikami. Bohužiaľ, nemôžete zabrániť alergii, s výnimkou pravidelného užívania tabletky.

Infekcia rany je veľmi zriedkavá, pretože v noci zhasne a zakryje sa kôrou. Ale s cieľom chrániť seba, je lepšie dezinfikovať uhryznutie po všetkom.

Mimochodom, kousky chrobákov prechádzajú dostatočne rýchlo - po dobu 2-3 dní však môže mierne sčervenanie trvať o niečo dlhšie.

Tip:

Ploštica môžu byť nositeľmi patogénov týchto chorôb: koksielleza, tularémie, Chagasova choroba, malomocenstvo, tuberkulóza, mor, antraxu. Doteraz však nebol dokumentovaný žiaden prípad, keď by človek nakazil tieto choroby. Napriek tomu je čisto hypotetická existencia takejto pravdepodobnosti.

V najhoršom scenári môže chyba uhryznutí vyvolať život ohrozujúci anafylaktický šok. V tomto prípade sa má liečba okamžite začať.

To je zaujímavé:

Anafylaktický šok (anafylaxia) je stav bezprostrednej akútnej alergie, ktorá ohrozuje život pacienta. Existuje kŕč krvných ciev a svalov, dýchanie je značne obmedzené, krvný tlak klesá, mozgové tkanivá nedostávajú potrebné množstvo kyslíka. Osoba potrebuje okamžitú hospitalizáciu.

Deti veľmi reagujú na uhryznutie ploštice. A v súvislosti s ich malou telesnou hmotnosťou, mikrocirkulácia po konštantných kŕčoch často vedie k anémii nedostatku železa.

Nižšie je fotka alergickej reakcie dieťaťa na škrabance:

Škrabance chýb počas tehotenstva nemajú žiadny vplyv na vývoj a zdravie plodu. Všeobecná depresívna nálada matky však nemôže ovplyvniť stav embrya.

Rating:

"Máme byt na dlhú dobu sa vykonávali ploštice, nemohol prinútiť k odstúpeniu prvé sústo len ja a môj manžel, a potom sa sťahoval do izby malej (3 roky), a aj on sa začal prebúdzať pohrýzol Týždeň začal.. Všimnite si, že dieťa sa stalo bezdomovcom a bledým.Pediater hovorí, že vyvíja anémia z nedostatku železa, pretože uhryznutie bolo veľa "

Olga, Kyjev

Revízia:.

" Za celú moju rodinu hrozná alergickí na uhryznutie ploštice domácej. Pred desiatimi rokmi sa objavili, musel som okamžite požiadať o SES. Teraz sa situácia opakuje. Prebúdzame sa s niekoľkými kúskami, z ktorých teplota stúpa a celé telo začne svrbieť. Iba tablety a my sa zaobchádza. Čakáme na príchod deratizátor, ktorý dal zastavenie tejto nočnej mory. "

Oleg Pavlovič, Kazan

Stres ako najčastejšie dôsledku uhryznutia ploštice

Hoci uhryznutie ploštice domácej, a to aj v prípade, že nie sú liečení, nie sú príliš nebezpečné pre väčšinu ľudí, však, môžu výrazne ovplyvniť psychický stav. Prečo sa to deje?

  • nepokojný spánok vedie k neustálej únavy, depresie, človek sa často prebudí pocit na seba parazitov, a na dlhú dobu nemôže spať.
  • háklivý ľudí pohrýzol nepríjemným hmyzom skutočný šok. vážne berú skutočnosť, že nakazené priamo pri ich bytu, svoju posteľ. Majú pocit, že je špinavá a "znesvätil".
  • Reakcia detí až po uhryznutí ploštice sa môžu líšiť. Niektoré pokojne reagovať, zatiaľ čo iní môžu byť dokonca bojí ísť spať. okrem toho, že uhryznutie ploštice vyprovokovať nočné mory. často tieto sny objavujú obrazy hmyzu.

Niekedy sa okrem učenia, ako vyliečiť uhryznutie ploštice, ľudia začnú hľadať liek na stres alebo silné prášky na spanie. To tiež neprinesie žiadne zdravotné výhody.

Rating:

"Potom, čo v dome boli chyby, bolo dieťa bojí ísť spať museli sme ho presvedčiť, aby šiel do postele s ním, ak vidieť na ranu hryzie telo, začal skutočný hystérii …

Samozrejme sme boli tiež znechutení, ale nedosiahli také extrémy. Čoskoro boli škriatkovia vystavené tlaku spoločnosti Carbophos a už nás už viac neobťažovali. Ale dieťa potom musel psychológa riadiť - nemohol uveriť, že som mohol spať a nikto nebude naň vyliezť Moje svokry vyberavý ku zdesenie "

Anna, Sergiev-Posad

.". Keď jej robotníci vykonali opravy, prišla si so mojim manželom stráviť noc. A vtedy sme mali nejaké chyby. A to napriek tomu, že neustále čistím, všetko je čisté, susedia sú úplne normálne.

Prebudili sme sa v noci hrozným zákonom výkrik-in-- videla jej chyba sedí. Naznačili nás strašne, nazývaní popáleniny a kurvy. Bolo to urážlivé počuť takúto vec. Najmä preto, že silne ukázal svoj odpor, odmietol na spanie a zvyšok noci sedel v kuchyni. Teraz hovorí, že ona potom skoro infarkt nie sú náhodou. "

Elena, Moskva

Všeobecne sa dá povedať, že špeciálnu liečbu uhryznutie ploštice nepotrebujú a nemôžu panike, keď tvorí. Avšak, ak človek vie, že ich sklon k alergie, je lepšie byť v bezpečí, a liečiť uhryznutie antihistaminikum masť.

Prostriedky z bodnutí hmyzom, je žiaduce, aby sa v každej lekárničke. môžu robiť dobrú prácu, a to nielen v boji proti bodnutiu a nielen chyby, ale i iného hmyzu.

je obzvlášť dôležité, Pamätajte na tých ľudí, ktorí často zhayut povahu alebo cestovať na dlhšie vzdialenosti. Zvláštny agent v pešej prvej pomôcť zabrániť bolestiam a

reakcie na bodnutie. Na záver to najlepšie ochrana pred uštipnutím ploštíc je absencia týchto parazitov v dome.K tomu, že je dôležité, aby bolo nielen môcť vybrať efektívne insekticíd (viď., Napr: "Prehľad z najúčinnejších prostriedkov ploštíc"), ale aj ten správny prístup k samotným priestor spracovanie postupu.

Často sa ukáže, že po spracovaní miestnosti v zhone, majitelia skutočne zničia takmer všetky parazity v nej a zabúdajú na ich kúsky na pár týždňov. Avšak, vajcia chrobákov prežiť, a po chvíli mladé larvy znovu začnú uhryznúť nešťastných zápasníkov. Dôkladná štúdia inštrukcií o liekoch a ich sledovanie zvyčajne odstraňuje takéto problémy.

Ako si vybrať správnu službu pre zničenie štítov

Užitočné video: Čo robiť s alergiou na uhryznutie hmyzom