Kako se znebiti bolh v hiši sami

December 2018

Video: Savings and Loan Crisis: Explained, Summary, Timeline, Bailout, Finance, Cost, History (December 2018).

Anonim

Blechy žijú na zvieratách a kŕmia sa ich krvou. Ale takýto hmyz sa môže objaviť v dome. Ako sa zbaviť blchami v dome? Okamžite začnite bojovať! Ale najprv zistite, ako rýchlo a bezpečne odstrániť takýchto parazitov.

Ako sa môže tento hmyz dostať do domu

Odkiaľ pochádzajú blchy v dome? Tu sú hlavné spôsoby ich penetrácie:

 • Infekcia z domácich zvierat. Ak máte domáce zviera a pravidelne alebo aspoň niekedy sa stane na ulici alebo sa stretnete s inými zvieratami, môže sa stať zdrojom parazitov. A aj keď blchy žijú hlavne na tele hostiteľa, môžu úplne opustiť a voľne sa pohybovať vo vesmíre. A hmyz sa pohybuje pomerne rýchlo, pretože majú silné skákacie labky.
 • Vrchné odevy. Hmyz sa ľahko dostane na vaše vonkajšie oblečenie, skákanie na to z vlny niektorých zvierat, napríklad. A aj keby ste sa priblížili k bezdomovcom psom a mačkám, neznamená to, že sa vám nedostanú k blchy, pretože sa pohybujú na značné vzdialenosti a pomerne rýchlo.
 • Pivnice. V takýchto priestoroch žijú potkany a môžu tiež nosiť parazity (samostatný druh - blchy). Z pivničiek sa tak môžu dostať do apartmánov a nachádzajú sa nielen na nižších poschodiach, ale aj na horných poschodiach.
 • Ulica. Ak máte súkromný dom s pozemkom, potom ho môžu presunúť bezdomovci. A v pomocných domoch v blízkosti domu sú pravdepodobne aj potkany, ktoré tiež nosia blchy. A je pravdepodobné, že škodcovia spadnú z ulice na bývanie.

Habitat

Ak sa v dome zlikvidujú blchy a uhryznú obyvatelia, znamená to, že zvládli územie. Najobľúbenejšie a najkomfortnejšie sú tieto zóny:

 • Koberce. Vo svojich vilách môžu paraziti zostať neviditeľní a schovávať sa.
 • Hračky. Parazity ich môžu vnímať ako zvieratá.
 • Klietky vtákov, lodí alebo vrhu domácich zvierat. Na takýchto miestach sú blchy schopné byť v tesnej blízkosti napájacích zdrojov.
 • Odevy. Áno, blchy sa môžu skrývať v ňom.
 • Nábytok. Keďže takíto paraziti skákajú, môžu ľahko zvládnuť predmety a povrchy, ktoré sa nachádzajú asi 50 až 70 centimetrov od podlahy.
 • Škodcovia sa tiež môžu schovať v trhlinách v podlahe alebo pod soklom.

Sú blchy nebezpečné pre človeka

Môžu blázy poškodiť človeka? To je.

 • Najprv skusujú ľudí, najmä ak nie sú zvieratá okolo.
 • Po druhé, niektorí jedinci môžu mať vážne a nebezpečné choroby, napríklad brucelózu a dokonca aj tyfus.

Boj

Ako sa zbaviť blech v dome sami? Pretože sa veľmi rýchlo reprodukujú, mali by ste sa ich okamžite zbaviť, inak ich počet rastie niekoľkokrát a potom ich úplne vymazať bude oveľa zložitejšie. A na to, aby sme sa zbavili, boli účinné, je potrebné konať dôsledne a komplexne.

Príprava

Blesky doma, ako sa ich zbaviť? Začnite s parazitmi doma nasledovať všeobecné čistenie, takže môžete okamžite zničiť alebo odstrániť časť hmyzu, rovnako ako objaviť ich hlavné biotopy.

Čistiace štádiá:

 1. Správna manipulácia v dome - ako sa zbaviť parazitov. Po prvé, odporúča sa vysávať všetky miestnosti, a to nielen koberce a podlahy, ale aj mäkký nábytok, ako aj hračky. Vysávač doslova vysaje mnohých jednotlivcov, takže ich použitie nepoužívajte. Počas zberu je dôležité presunúť všetky kusy nábytku na pokrytie všetkých možných biotopov hmyzu.
 2. Ďalej sa zaoberáme spracovaním odevov, aby sme sa zbavili blech, ktoré sú na ňom. Dôkladne ho umyte v horúcej vode pomocou bežných čistiacich prostriedkov a potom dôkladne opláchnite každú vec. Ak je to možné, čalúnený čalúnený nábytok v bielizni.
 3. Teraz môžete prejsť na mokré čistenie. Podlahy dobre umyte.
 4. Ak chcete vyriešiť výsledok, môžete spracovať celé územie domu parným generátorom alebo parníkom, pretože blchy zomierajú pri vyšších teplotách.

Používanie účinných prostriedkov

Po prípravnej fáze boja proti blchy v dome nasleduje liečba. Aby bolo stiahnutie účinnejšie, musíte si vybrať skutočne efektívny nástroj, ale musí byť bezpečný. Dávajte pozor na zloženie. Zvyčajne zahŕňa insekticídne látky, z ktorých najpopulárnejšie a najbezpečnejšie sú pyrethriny a ich syntetické analógy pyretroidy. Používajú sa tiež organofosforové zlúčeniny.

Prostriedky na zničenie bĺch v dome sú vydávané v rôznych formách.V obchodoch sú prezentované prachy (prášky), spreje, emulzie, gély, ceruzky atď.

Spreje

Spreje sú najvhodnejšie na použitie, pretože vám umožňujú zvládnuť akýkoľvek povrch a plne. Najúčinnejšími prípravkami proti blešeniu sú Combat, Reid, Raptor. Pomáhajú rýchlo zachytiť hmyz v dome.

Emulzie

Ako sa zbaviť blech doma pomocou emulzií? Zvyčajne emulzie predpokladajú prípravu roztokov, ktoré sa následne používajú na striekanie. Ale sú určené hlavne na profesionálne použitie, takže sa neodporúča používať sami. Najefektívnejšie prostriedky: "Lambda Zone", "Delta Zone", "Get".

prášok

prášky alebo rozprašovanie sa môžu použiť na liečenie všetkých typov povrchov, ale

 • v - prvé častice môžu vstúpiť do dýchacie cesty
 • V - druhý, nie sú ľahko úplne odstrániť po liečbe s

Iné formy

Ceruzky, gely a iné formy nie sú veľmi výhodné, pretože nie je možné ich úplne spracovať, napríklad čalúnený nábytok. A tak nie sú veľmi populárne.

Ultrazvukové striže

Ako odstrániť blechy v dome pomocou ultrazvukových repelentov? Vyvíjajú vlny, ktoré musia odpudzovať hmyz. Efekt však trvá práve tak, ako zariadenie funguje. Ďalej sa škodcovia môžu vrátiť znova. Navyše, blchy sa môžu prispôsobiť, to znamená, že si zvykli na takýto vplyv a nevenovali mu pozornosť.

Ako zvládnuť liečbu

Ako dostať blechy z domu po výbere lieku? Aby ste boli účinní proti blchám, musíte najprv študovať pokyn a dodržiavať všetky pokyny, ktoré sú v ňom uvedené, a dodržiavať ich proporcie a bezpečnostné opatrenia. Okrem toho sú všetky akcie by mali byť vykonávané v respirátor a rukavice, najmä ak máte v úmysle priamom kontakte s roztokom. Opatrne spracujte všetky povrchy a nechajte dom na chvíľu (samozrejme so zvieratami). Potom sa vráťte, otvorte všetky okná a vykonajte mokré čistenie. Po týždni opakujte liečbu.

domácich výroba

sme sa naučili, ako zabiť blchy v dome. Ihneď po tom by sa zvieratá mali liečiť. Ak to chcete urobiť, použite špecializované nástroje. Obsahujú tiež insekticídne látky a sú k dispozícii v niekoľkých formách: vo forme kvapiek, spreje a šampóny. K dispozícii sú aj špecializované obojky.

 • Medzi šampónov potrebné poznamenať, ako je "Dr ZOO", "advo", "Fitoelita", "Advantix", "Deliks", "Rolf Club", "Demoks Suite", "proti blchám a kliešťom Cat šampón", "šampón B "a iní.
 • Najobľúbenejšie spreje - je "lastovičník", "Deliks", "bar", "Front Line", "Hartz", "Bolfo" a tak ďalej.
 • Drops "Bayer právnik," Front Line "" Hartz "" Beaphar "Krúžky:." Hartz "" Diaz "" Bolfo "

Najviac jednoduché použitie spreja, ale to nie je nutné po ošetrení zvierat. umožňujú slizyvanie zloženie (v priebehu prania) pre niekoľko hodín. kvapôčky sú účinné, ale môžu byť toxické v dôsledku vysokej koncentrácie účinných látok. šampóny menej účinná, pretože ich účinok je krátka, zatiaľ čo akčný spreje a kvapky môžu pretrvávať niekoľko týždňov .

ak vyberiete konkrétny agent by mal vziať do úvahy niekoľko dôležitých bodov.

 • Lane th. - vek zvieraťa je nie všetky lieky sú vhodné na liečbu mladých zvierat (zvyčajne vo veku nižšom ako 3-6 mesiacov)
 • s. - stav domáceho maznáčika tak, niektoré z nich sú kontraindikované počas tehotenstva a po niektorých chorôb prenášaných ..

Preventívne opatrenia

Ak chcete bĺch už neobjavujú vo vašej domácnosti, prijať nasledujúce preventívne opatrenia:

 • Vypnite všetky možné pohyby a prenikanie bĺch v dome. Zatvorte všetky trhliny, najmä v blízkosti dverí.
 • Po každom výstupe na ulicu starostlivo skontrolujte oblečenie. A ešte lepšie, pretrepte ju alebo ju zbalte na balkóne.
 • Ak máte domáce zvieratá, pravidelne kontrolujte ich kabát. Odporúča sa tiež vykonať preventívne ošetrenie pomocou špecializovaných prostriedkov proti blchám.

Teraz už viete, ako sa zbaviť blech v súkromnom dome. Môžete si vybrať nástroj, ktorý skutočne pomôže.