Kako izbrati in uporabiti gel ščurki

Julij 2019

Video: Calling All Cars: Desperate Choices / Perfumed Cigarette Lighter / Man Overboard (Julij 2019).

Anonim

Gély švábov - forma insekticídov je rôsolovitá hmota určená pre kontrolu hmyzu. Gél z švábov vhodných na použitie, pretože je k dispozícii v injekčnej striekačke alebo rúrku s pohodlnou hubicou, ktorá vám umožní upozorniť a aplikovať ich v malých dávkach, a to aj na ťažko prístupných miestach. Gél proti švábom je často menej toxický ako kvapalina, ktorá nijako neovplyvňuje jeho účinnosť.

Pri práci s gélom z švábov, a to napriek svojej nízkej toxicite, je nutné dodržiavať bezpečnostné predpisy a používať osobné ochranné prostriedky (rukavice, masky prachu alebo gázy).

NAŠICH ČÍTAČOV ODPORÚČAME! V boji proti švábiam odporúčajú naši čitatelia odpoveď Pest-Reject. Elektromagnetická a ultrazvuková technológia so 100% účinnosťou sa vyrovnáva s švábmi, bugmi a iným hmyzom. Absolútne bezpečný, ekologický prostriedok pre ľudí a domácich miláčikov. Viac informácií tu …

Princíp fungovania švábov gélov

Hlavné súčasti zahrnuté vo formulácii je insekticíd - črevná jed alebo kontaktné akcie. Jeho množstvo v celkovej hmotnosti liečiva nie je väčšie ako 2%. Na pritiahnutie hmyzu do jedu sa pridáva atraktívna látka, ktorá priťahuje hmyz.Takmer všetky gély sa vyrábajú na báze tuku, kvôli čomu nevysušujú a dlhodobo zachovávajú svoj účinok.

Môžu byť zahrnuté aj ďalšie prísady, napríklad niektorí výrobcovia pridávajú horké látky. Takže spoločnosti, ktoré vyrábajú gél z švábov, chránia zvieratá a malé deti pred jedlom jedovaté látky.

Princíp konania je nasledovný: šváby priťahujú vôňu návnady, používajú jedovatú látku a odoberajú jej častice na labkách. Otrávený šváb zomrie a stal sa obeťou svojich spoluobčanov, ktorí naopak dostávajú dávku jedovatých látok. Tak kolónie hmyzu postupne zomrie. Insekticídny gél sa týka liečiv, ktoré sú predĺžené, tj dlhodobo pôsobiace.

Dôležité! Trubicu alebo injekčnú striekačku uchovávajte s nepoužitým výrobkom na tmavom mieste, chránenom pred deťmi a zvieratami, pri izbovej teplote.

Výhody a nevýhody gélu z švábov

Gél šváb má mnoho výhod, ktoré ho odlišujú od iných foriem insekticídov:

 • Pohodlné použitie. Liečivo je hotový výrobok, ktorý sa musí nanášať na povrchu pozdĺž obvodu miestnosti. Vhodná forma balenia (striekačky, mäkké trubice s dlhým, úzkym nosom) vám umožňuje čo najrýchlejšie a najefektívnejšie. Činidlo sa ľahko odstráni vlhkou handričkou.
 • Dlhotrvajúca akcia. Doba platnosti je od 45 do 60 dní.
 • Nízka toxicita. Insekticídne gély majú menej škodlivé účinky na ľudské telo ako napríklad aerosól.Výrobcovia kladú vysoké požiadavky na bezpečnosť takéhoto jedovatého lieku.
 • Ekonomika. Vďaka použitiu malých dávok je takýto prípravok pomerne úsporný prostriedok v boji proti hmyzu.
 • Vysoká účinnosť. Gél z švábov je jedným z najúčinnejších prostriedkov v boji proti škodcom.

Dôležité! Pre účinnejšiu likvidáciu švábov sa odporúča po úplnom nanesení gélu úplne izolovať hmyz od kontaktu s vodou.

NAŠICH ČÍTAČOV ODPORÚČAME! V boji proti švábiam odporúčajú naši čitatelia odpoveď Pest-Reject. Elektromagnetická a ultrazvuková technológia so 100% účinnosťou sa vyrovnáva s švábmi, bugmi a iným hmyzom. Absolútne bezpečný, ekologický prostriedok pre ľudí a domácich miláčikov. Viac tu …

Nedostatky možno pripísať neschopnosti lieku okamžite účinkovať.

Najobľúbenejšie striekačky z švábov

Dôkladná štúdia insekticídnych produktov ponúkaných na regáloch pomôže urobiť správnu voľbu.

 1. 1

  Raptor. Účinné boje proti hmyzu vďaka účinnej zložke v jej zložení - chlórpyrifosu, ktorý ničí nervový systém hmyzu a má kontaktný intestinálny účinok. Výrobok je k dispozícii vo vhodnom balení - mäkkou hadičkou s výtokom. Jedna skúmavka obsahujúca 75 mg lieku stačí na spracovanie miestnosti až do 40 metrov štvorcových. m.
 2. 2Dohloky. Obsahuje jedovatú látku, ako je fipronil, ktorá ničí priamy kontakt hmyzu s ich nervovými bunkami. Vzhľadom na vysoký stupeň bezpečnosti je možné tento insekticíd použiť v lekárskych a detských zariadeniach, v zariadeniach verejného stravovania.Účinné liečivo sa vyrába v striekačke a má objem 30 ml. Pohodlná forma fľaše vám umožňuje nanášať liek aj na ťažko dostupných miestach a používať ho opatrne. Injekčná striekačka z švábov Dohloks je určená na spracovanie priestorov do 30 metrov štvorcových. m.
 3. 3

  Globálne. Dovozná droga sa vyrába v Nemecku. Ako tukovú základňu v tomto produkte sa používa kakaové maslo, ktoré má špecifický čokoládový zápach, ktorý priťahuje hmyz. Výrobcovia poskytli dodatočné bezpečnostné opatrenia - horké látky, ktoré chránia zvieratá a deti pred jej konzumáciou. Global sa vyrába v skúmavke s ostrými špičkami v objeme 75 ml. Táto suma je dostatočná na to, aby zvládla 80 metrov štvorcových. m.
 4. 4Čistiaci dom. Je to insekticídna striekačka proti švábom. Hlavným jedom je chlórpyrifos. Zničenie hmyzu začína v deň 2 po aplikácii a trvá 7 až 10 dní. Ako injekčná liekovka sa používa injekčná striekačka s výpustným výtokom. Injekčné striekačky z švábov umožňujú najhospodárnejšie používanie jedov. Funkciou tohto nástroja je pomerne nízka cena. Vyrába sa v malých objemoch, každá s objemom 35 ml, čo umožňuje spracovanie plochy s maximálnou plochou 30 metrov štvorcových. m
 5. 5

  Absolútna. Účinná látka obsahuje účinnú látku chlorpyrifos. Je určený na spracovanie veľkých plôch (do 150 m2) a vyrába sa v skúmavke s objemom 125 ml. Smrť šváb začína od 2. dňa po podaní žiadosti, úplné odstránenie záruky výrobcu na 25-30 dní. Absolut-gel je prakticky neškodný a môže byť použitý na verejných miestach: školy, materské školy, zdravotnícke zariadenia.

Gély šváby pri dodržaní pravidiel kanalizácie (skorý upratovanie, šváby obmedzený prístup k potravinám, sieťky na vetracích kanálov) umožňujú dlhší čas, ako sa zbaviť škodcov.