Bites iz posteljnih stenic pri otrocih

Julij 2019

Video: NO ESPERABAMOS ENCONTRARNOS con ESTO DENTRO de esta CASA ABANDONADA desde 1984 - Exploracion Urbana (Julij 2019).

Anonim

Bites od ploštíc u detí a spôsobiť vážne zhoršenie reakcie sú zriedkavé, obmedzený, spravidla typické začervenanie a malé tesnenie v mieste vpichu kožné. Deti ľahko tolerujú útoky tohto hmyzu, ktoré majú len svrbenie, ako komár. Fotografia ukazuje, ako to vyzerá čerstvé uhryznutie ploštice u detí s miernym lézií

, ale v tých niekoľkých málo prípadoch, kedy telo dieťaťa reaguje na ploštice uhryznutie ostro reakcia môže byť veľmi silný. To je dôvod, prečo rodičia potrebujú vedieť, čo robiť, ak sa chystajú chyby a ako sa škvrna chrobáka pozerá na dieťa vo všeobecnosti.

Chýbajúce škvrny pre deti sú nebezpečné

Hlavným nebezpečenstvom spôsobeným uhryznutím detí je výskyt alergickej reakcie na poškodenie kože. Ak dieťa nie je posypané komármi, potom po uhryznutí ploštice, je s najväčšou pravdepodobnosťou nie je obklopený vyrážkou. Hoci tu nie je žiadna jasná závislosť: slinné tajomstvo tohto hmyzu je iné a imunitný systém organizmu dieťaťa reaguje na tieto látky rôznymi spôsobmi.

Špecifickosť uhryznutí lôžka je, že hmyz niekoľkokrát kousne v jednom jedle a zanechá dobre značenú cestu od uhryznutí. Zvyčajne sa pri pohľade na povahu lézie pokožky dobre rozumie pri kousnutí chýb. Nasledujúca fotografia zobrazuje charakteristický vzhľad chyby v podobe cesty:

Samozrejme, s viacnásobným uhryznutím spôsobujú väčšie svrbenie u dieťaťa.To je dôležité najmä pre deti a deti v prvých rokoch života: chyby v postieľke, a to aj v malých množstvách nedávajú dieťa k spánku, bol neustále kričal a vyhadzovanie a sústruženie.

sám o sebe je alergická reakcia na uhryznutie ploštice sa prejavuje v náraste v oblasti začervenanie, svrbenie a vyrážky párty aj na neporušené oblasti pokožky. Sami uhryzne zatiaľ čo uzavreté, stvrdnú sa zreteľne rozoznateľných krvný zátky v centre:

Podstatne menej - vo výnimočných prípadoch - sa môže prejaviť všeobecný alergickú reakciu. Je možné zápal a opuchy lymfatických uzlín, horúčka, bolesti hlavy a poruchy trávenia. Existujú podobné príznaky u detí, najmä náchylné k hmyzu.

V niektorých prípadoch uhryznutie ploštice u detí spôsobuje:

 • anémia z nedostatku železa - spoľahlivo bolo hlásených len niekoľko prípadov takéto reakcie. Vo všetkých týchto prípadoch sa dieťa bol uhryznutie ploštice vo veľmi hojnom počte a množstvo krvi stratené a vplyv enzýmov zo slín hmyzu nazvaný zmenám v celkovom zložení krvi.
 • anafylaktický šok - extrémny stupeň alergických reakcií spojených so stratou vedomia, ťažké opuchy, poruchy vnútorných orgánov.
 • Infekcia miesta uhryznutia. Treba mať na pamäti, že samotné chyby však sú prenášačmi mnohých chorôb, nikdy odovzdať je mužom, ktorého chce uhryznúť. Aspoň počas histórie medicíny neboli zaznamenané žiadne takéto prípady. Infekcia sa deje preto, že svrbenie uhryznutie nechty poškriabaniu na mykanie a hojenie baktérie sa špinavé prsty.

Kusy štípaných štítov takmer vždy zabraňujú deťom spať a odpočívať normálne. U vnímavých detí, aby si uvedomil, že sen niekoho mohlo hrýzť alebo čo hmyz v posteli, môže byť príčinou nočné mory a depresívne nálady.

sú obzvlášť nebezpečné chyby v materskej škole: tu v jednom zamorených priestorov, môžu hrýzť desiatky detí - a to najmä v zime, kedy sa stmieva skoro a dennej starostlivosti zostala v záhrade až do večera.

Rating:

Nightmare, sme už na druhý deň, viedol malú škôlku vo všetkých uhryznutý. A učiteľ dokonca povedal tak sarkasticky, hovoria, žiadny z rodičov sa sťažuje. Už napísal aplikáciu pre SEC, a doteraz nedostali svoje oznámenie o spracovaní, viac tu nepovedie dieťa.

Catherine Slobodyaniuk

Bites iné typy chýb môže byť ešte bolestnejšie, ale nikdy veľa. Jediný žijúci v tropickej Amerike alebo bozkávanie chyby napadli niekoľko kusov a prenášať patogén smrtiace Chagasova choroby. Ale v našej krajine sa nestretnú.

Spracovanie a úprava uhryznutie ploštice: Medicína a ľudových prostriedkov

Vedieť, čo robiť, keď pohrýzol chyba, môžete rýchlo zbaviť intenzívne svrbenie z uhryznutie a poskytnúť dostatočný dôkaz o rýchle zmiznutie samotných uhryznutie. Pokyny pre zaobchádzanie s pár súst:

 • v prípade, že závažná reakcia na tamojšom uhryznutie, jednoducho ich utrite studenou vodou a mydlom alebo alkoholu. Tým sa uvoľní svrbenie a zabráni sa infekcii rany.
 • V prípade silnej bolesti a zápalu sa má dieťaťu podať antihistaminikum. Univerzálny liek je Fenistil v kvapkách - môže byť podaný deťom všetkých vekových skupín.Balzam je tiež dobrý. Deti staršie ako dva roky môžu dostať štvrtinu tabliet Suprastin, Tavegil alebo Dimedrol.

 • Ak teplota stúpa, dieťa má dostať antipyretikum a dostať veľa tekutín.

Môžete použiť aj masti zo škvŕn hmyzu.

V každom prípade, ak sa teplota po kousnutiach stále zvyšuje alebo dieťa má opuch, malo by to byť dokázané lekárovi.

Folk remedy z chyby uhryznutia zahŕňajú odvar z harmančeka a riešenie sódy na pečenie, ktoré sú rozmazané miestami na skus. Tiež slávna je slávna hviezda od sovietskeho obdobia, ktorá je stále vyrábaná vietnamskými. Malo by sa pamätať na to, že ľudové lieky na uhryznutie chrobákov sú určené len na vonkajšie ošetrenie pokožky a s vážnym zvýšením teploty alebo edému nepomôže.

Akoby pohrýzol ploštice-reduviidae alebo niekto z vodných chrobákov, dieťa môže byť veľmi rozsiahly a bolestivé rany, ktoré sú ľahko zameniť s včelie bodnutie. Pri vedľajších účinkoch by sa rovnaké lieky mali používať rovnako ako pri kŕčoch.

Tip

Ak sa chcete dozvedieť, ako sa zbaviť ploštice uhryznutie na koži asi nebude nikomu hovoriť: Ak je kožná reakcia na uhryznutie, potom v priebehu niekoľkých dní, tieto body budú jasne viditeľné na tele. Najlepším spôsobom, ako zabrániť vzniku nových, je čo najrýchlejšie začať zničenie ploštice, a ak sa to stane na výlete, zmeňte hotel.

Video: Bláznivé postavy piť krv

Je dôležité začať používať všetky prostriedky čo najskôr. Ak umyjete uhryznutie domácich škrupín studenou vodou ihneď po prebudení, s najväčšou pravdepodobnosťou nespustí opuch.A antihistamínové lieky prijaté včas zabezpečia neprítomnosť opuchu a zväčšenie lymfatických uzlín u dieťaťa.

Na fotografii nižšie ukazuje príklad mierne alergické reakcie u dieťaťa uhryznutí ploštice:

Ako môžem zistiť, že dieťa bol uhryznutie len chyby

Napriek tomu, že hmyzie uhryznutie zaobchádza ako celok u detí rovnako v prípade uštipnutia Chyby vždy potrebujú vedieť presne to, čo ukľudňujú. Ak urobíte chybu a napíšete všetko pre komárov, potom bude dieťa odsúdené na každodenné uhryznutie.

Recenzia

Nikdy som si nemyslel, že títo paraziti môžu žiť v mojom byte. Keď sa dieťa začalo svrbieť, zhrešil všetko: alergie, podvýživa, škôlka. Dvaja lekári dermatológa nás priviedli do kancelárií, podozrivých z ovčích kiahní a rubeoly, ale nepovedali nič konkrétne. A syn doslova nemohol spať! Ale čo povedie jednoročné dieťa? V apartmáne som niekoľkokrát stretol nejaký hmyz, ale ani som nepochyboval, že by to mohlo byť plošinovka. A len lekár na platenom kliniku presne povedal, že dieťa je uhryznuté hmyzom. A keď manžel domu otočil deku do detskej postieľky, skoro som sa pukal. Potom bola takmer otrávená, kým boli otrávené dichlórvosom. Ale teraz je aspoň pokojné: tento zlý duch nie je doma a dieťa spí normálne.

Alla, Kaliningrad

Hlavnými znakmi ploštice uhryznutie sú

 • jasne viditeľné reťazcov tri alebo päť uhryznutie každý výskyt
 • v uhryznutie v noci alebo v ranných hodinách, takmer vždy - v pohodlnej posteli
 • svrbenie, ale nie bolesť
 • umiestnenie uhryznutí je hlavne na tie časti tela, na ktorých nebolo oblečenie počas spánku.

Na fotografii jasne viditeľné stopy uhryznutie:

ploštice uhryzne iný menej špecifický a ľahko zameniť s bodnutie osy alebo pavúky.Definícia, ktorá prekľudňuje iný typ chyby, však nie je taká kritická: tento hmyz sa zriedka a vo výnimočných prípadoch kousne.

Ale uhryznutie chrobákov je ľahšie varovať než trpieť po liečbe s dieťaťom. Preto, nakoniec - niektoré tipy, ako vypočítať prítomnosť chýb v miestnosti:

 • postele chyby pach. V miestnosti, kde sa schovávajú, môžete zachytiť miernu vôňu kyslé maliny alebo koňaku.
 • Na posteli náhodne rozdrvené v noci, chyba opúšťa hnedé škvrny.
 • Pred spaním v izbe skontrolujte spodnú stranu matracov na všetkých posteliach. Zvyčajne, ak sú v miestnosti ploštice, na matracoch nájdete niekoľko hmyzu.

Ak takáto kontrola neodhalí prítomnosť ploštice, potom dieťa môže zostať tu na noc. V najhoršom prípade uhryznutia bude ráno málo.

Ako si vybrať správnu službu zabíjania chýb

Dobrý príklad toho, ako sa chybujú štíty