Uporaba janeža uši olja

Julij 2019

Video: Low Carb Grilled Reuben Sandwich with Low Carb Rye Bread Recipe (Julij 2019).

Anonim

Esenciálny anízový olej je vynikajúci dodatočný nástroj v boji proti vši, v dôsledku prudkého štipľavý zápach. Používa sa ako prostriedok na prevenciu primárnej alebo reinfekcie, ako aj na odstránenie niekoľkých dospelých, náhodne ulovených vo vlasoch. Bohužiaľ, droga nedokáže úplne vyliečiť pedikulózu, bohužiaľ. Preto sa často používa po liečbe vážnejšími prostriedkami.

Silica anízu pôsobí na parazity, ako aj ďalšie insekticídny olejových roztokov, to znamená, že spomaľujú prirodzený proces ich obvyklom životnej činnosti, čím preruší šľachtiteľského procesu. Aníz ovplyvňuje nervový systém hmyzu a spomaľuje jeho pohyb na chvíľu. Preto, po ošetrení vlasov, ktoré táto látka sa objaví dostatok času pre mechanické deštrukcii parazitov dôkladným česanie tučný hrebeň.

Spôsob oleja vši použitia anízu

od staroveku do súčasnosti sa používa anízový olej na vlasy vši, ako prevencia vši. Je vhodné spracovať vlasy na dieťa, ktoré chodia do športových klubov a tanca, kde existuje vysoké riziko infekcie prostredníctvom zdieľaných rohoží alebo iných vecí. V tomto prípade sa náhodne uviaznutý parazit rýchlo opustí upravené vlasy.

Pre prevenciu pedikulózy je možné ju použiť pridaním niekoľkých kvapiek do bežného šampónu a pravidelne ho používať. Ďalším spôsobom použitia je striekanie vlasov s vlastným prípravkom. Na tento účel pridajte niekoľko kvapiek liečiva do vody a umiestnite ich do spreja. Predtým ako vyjdete na verejné miesto, rozstrekujte na hlavu.

Vďaka aktívnym zložkám v jeho zložení má anízový éter priaznivý účinok na pokožku hlavy, ktorý má protizápalový účinok. Preto sa často používa po negatívnom vplyve agresívnych insekticídov.

Anízový olej z vší - používanie doma

Na správne používanie anízového oleja od vší je potrebné ho aplikovať v kombinácii s inými liekmi, ktoré majú výrazný insekticídny účinok. Úplne odstrániť vši a nits iba jeden éter aníz nebude fungovať, pretože jeho kroky nestačia na ich zničenie.

V domácnosti je ľahké používať rastlinné estery proti všiam. Na tento účel stačí pridať pár kvapiek do produktov starostlivosti o vlasy, ako sú šampóny, balzamy, gély a spreje. Pri pravidelnom používaní lieku je pravdepodobnosť infekcie parazitmi výrazne znížená, dokonca aj pri blízkom kontakte.

Ethereálny anízový olej je nielen pedikulózou, ale aj vynikajúcim ľudovým liečiteľom za veľmi prijateľnú cenu. Pomáha pri bronchitíde, bolestiach hlavy, žalúdočných ochoreniach a prechladnutí. Na liečbu ochorení je potrebné odložiť niekoľko kvapiek anízu do aromatickej lampy alebo zvlhčovača a nechať ju cez noc.

Ľudové lieky na vši

existujú aj ďalšie ľudové lieky v boji s vlasových parazitov okrem éterických olejov, tým účinnejšie a cielené:

  • čemerice vody;
  • petrolej, zriedený olivovým alebo kokosovým olejom;
  • čerstvo stlačená brusnicová šťava;
  • zmes cibule a cesnakovej šťavy zriedenej vodou;
  • prachové mydlo.

Ak používate populárne metódy liečby vši hlavy by mal mať na pamäti, a kontraindikácie, pretože niektoré z nich sú veľmi agresívne voči pokožke hlavy a ľudského zdravia všeobecne. Napríklad anízový olej zo vší, na rozdiel od iných ľudových látok, má priaznivý vplyv na vlasy. Po systematickom používaní vlasy získajú hodvábny lesk a pružnosť. Čo sa nedá povedať o kerozéne, ktorý poškodzuje vlasy po prvej aplikácii. Dôkazom toho sú početné recenzie ľudí, ktorí sa na seba snažili robiť rôzne prostriedky proti všiam.

Recenzie o anízovom oleji z vší

Ľudia, ktorí testovali vplyv anízového éteru, zaznamenali po prvej aplikácii výrazné zlepšenie stavu vlasov. V tomto prípade pôsobí na vši s menšou silou. Po spracovaní hlavy s touto látkou sa počet parazitov neznižuje, ale rýchlosť ich pohybu výrazne klesá, čo im umožňuje efektívne kombinovať s hrebenatkom. Navyše, anízový éter rýchlo odstraňuje podráždenie po uhryznutí hmyzom a pri česaní. Odpovede rodičov, ktorí liečili hlavu svojich detí predtým, ako sa s touto drogou dostali na verejné miesta, svedčia o vysokom stupni ochrany pred náhodným požitím jednotlivcov.