Ali lahko bugovi ugrizajo domače živali (mačke, psi, piščanci)?

Julij 2019

Video: TOTAL WIPEOUT - BEST YouTube Show CZ/SK + 43 Language Subtitles | 2016 | PVNST (Julij 2019).

Anonim

Posteľ chyby v našich domovoch parazitujú iba na osobe - ich chobota upravené pre prepichnutie dostatočne tenký a jemnú pokožku. Len v tých "ťažkých" pre ploštice dobe - keď ľudia opúšťajú priestor pre dostatočne dlhú dobu - ploštice uhryznutie zvieratá.

Všeobecne však platí, že je neprirodzené pre správanie ploštíc - aj dospelí parazity s ich dlhé nos sotva prepichnutie kože zvierat a malé larvy vo väčšine prípadov, a nemôže jesť vôbec u mačiek a psov.

Napriek tomu sú niektoré chyby pre domáce zvieratá celkom schopné prinášať chyby.

Prehľad

"Nemohol som pochopiť, prečo môj potkan telo objavujú krvácajúce rany. Myslel som, že to stafylokok, ale zvyčajne len vyvoláva hnisavé boláky. A tu to štípe, že zviera samo o sebe je tiež proti poškriabaniu. Iba o niekoľko týždňov neskôr som zistil, že som bol niekto začal hrýzť ukázalo. - banálne ploštice to bolo prekvapenie, že majú potkania uhryznutie, myslel som si, že sú jediní ľudia pijú krv Zrejme sú niekde pri buniek pôvodne usadil.. a bola to bližšie k nej než pred mojím posteľom. "

Sasha, Moskva

Snáď len domáci maznáčikovia, ktorí trpia chybami, nie menej ako ľudia - to sú vtáky (vrátane kurčiat).

s mäkkou tenkou šupkou je tiež k dispozícii pre prepichnutie chobot chybu ako človek, a parazity, ktoré sa úspešne používajú.A kurník môžu usadiť v rovnako ako ľudské osídlenie.

Ploštica domáca majú sliepky: čo je to nebezpečné a ako s nimi bojovať?

Chicken bugs v prírode neexistujú. Qurei alebo ploštice skus, zaútočiť na človeka alebo iné parazity, ktoré hostiteľské vtáky môžu byť zamieňaná s ploštice. Napríklad blchy.

V nižšie uvedenej fotografiu - také "kuracie chyby", prilepené na vtáčej perspektívy. V skutočnosti sa jedná o typický kurča blcha, vyznačujúci sa tým, ploštice malej veľkosti a tendencia k jedlu počas denných hodín:

Ploštica domáca majú sliepky parazity sú zriedkavé, ale v prípade, že sa objaví v kurníku, rýchlo kolonizovať a spôsobiť masívne poškodenie kože vtákov. Sami hryzenie chyby veľmi obavy o vtákoch a počas masových útokov sa znížil vajcia nosníc, sú pomalšie na priberanie na váhe, môže byť mladý Zamora. Okrem toho, kurčatá sú neustále trhať perie na zemi, kde je svrbenie od uhryznutie, a ako výsledok okrasných vtákov stráca reprezentatívny vzhľad.

V niektorých prípadoch chyby môžu spôsobiť, že sliepky kvôli neustálym útokom hmyzu opustiť ich kladenia vajíčok, a to aj pri relatívne neskorých štádiách inkubácie.

kurníku chyby schovať do trhlín a akýchkoľvek tmavých úzkych priestoroch: medzi bunkami a ich dosiek v stenách, v rámci vrhu vrstvy, bidielka a hniezd. Bite vtákov, ktoré sú zvyčajne v noci, ale môže ísť na lov v priebehu dňa.

V zimných chyby zvyčajne prežije teploty až mínus 10 ° C, a preto takmer vždy zimu tam a tam.

Tip

Podobne ploštice môže parazitovať hydina z kanáriky do perličiek. Iba vtáky (kačice, husi) sú dobre chránené ich dostatočne silnú šupkou.

Ak sa chcete zbaviť ploštice u kurčiat, vták sa odstráni z kurníku a do miestnosti, všetky povrchy sú spracované trichlórfon alebo malation v rovnakých množstvách, v ktorých sú tieto nástroje používajú v obytných priestoroch.

Po vykonaní dôkladného čistenia sa odoberajú odpadky a odpadky, všetky klietky a chodby sa umyjú, steny sa čistia. Takéto liečenie sa má vykonať dvakrát v intervale 10-14 dní.

Ploštica u mačiek a psov

Ploštica uhryznutie tieto zvieratá veľmi zriedka - u mačiek a psov príliš hrubé kože a tlstý vlna deka.

Avšak chyby uhryznutie mačiek, keď za týždeň alebo dva ľudia opustiť miestnosť, a zviera postarané od susedov - z dôvodu nedostatku iný zdroj čerstvej krvi, ploštice sú proste nútený zaútočiť na zvieratá.

Situácia s chrobákmi a psami je podobná - len príležitostne môžu paraziti skusť kvôli nedostatku iného zdroja jedla. V takomto prípade bedrové škvrny zvyčajne uhryzávajú psov iba v noci a iba časti tela s najjemnejšou kožou.

Prehľad

"Naša Toya začal neustále hrýzť niektoré parazity. Myslel som, že ploštice, veľký strach, že sme boli prevedené. V ušiach mu boli vždy narazí na uhryznutie na krku. Vzali na kliniku, tu hovorili, že to nebolo ploštíc a roztoče, a chytí ich na ulici. povedali kúpiť špeciálny obojok alebo potrieme klesne uschne, ktoré odpudzujú kliešte. a mimochodom, veterinár povedal, že pes ploštice nehryzú vôbec. "

Victoria, Irkutsk

V prípade, že "chyby" u mačiek alebo psov sa nachádzajú v popoludňajších hodinách, ale stále vo veľmi veľkých množstvách - to rozhodne nie je chyby. Je pravdepodobné, že parazity na zvierati - roztoče, ktoré majú približne rovnakú veľkosť, ale iný počet ramien (z chýb ich 6 kliešte - 8), farbu (roztoče zvyčajne sivé, zelené alebo čierne, a chyby hnedá) a nedostatok krížové pásiky na tele. Okrem toho túto chybu v psa, keď je detekovaný sa vždy snaží ustúpiť, a roztočov, že uviazol bez hnutia a ako malý rast na koži.

Je veľmi ťažké zamieňať chyby s blchami - blchy sú veľmi malé a môžu skákať. Chyby bežia ako šváby a nemôžu skákať.

Nevyžaduje sa žiadna špeciálna ochrana pre mačky a psy z chýb: paraziti ich napadajú oveľa menej často než ľudia. Preto je potrebné zničiť chyby v miestnosti, v ktorej hniezť, a nie v domácich zvieratách.

Kto iný kousne postele?

Chrobáky boli pôvodne hmyz, ktorý parazitiloval malé drobné cicavce v ich duniach a hniezdach. Najčastejšie sa prírodné chyby usadzujú v hľuzách myší-podobných hlodavcov, gophers a hmyzožravé zvieratá. Tu majú neustále prístup k jedlu.

Ale je to oveľa atraktívnejšie pre chyby kolónií netopierov - aspoň preto, že tieto netopiere majú niekoľko oblastí na tele, ktoré nie sú pokryté vlasmi. Pre tieto oblasti sú chyby a sústo.

Okrem toho jaskyne, v ktorých žijú kolónie netopierov, majú stabilnejšiu mikroklímu než akékoľvek iné miesta vo voľnej prírode, dokonca i hlodavce. A tak pre ploštice je tu skutočný raj: hojnosť jedla, stála teplota a minimum prirodzených nepriateľov.

To je zaujímavé

Najznámejšie "bugové" jaskyne sú jaskyne v Turkménsku - tu sú známe najväčšie kolónie niektorých vzácnych druhov netopierov. V nich sa v nich vyskytujú roubíky, ktoré niekedy vedú k hromadnému zmrazeniu novonarodených netopierov.

Ktoré ploštice sú nebezpečné pre cicavce a vtáky?

Všeobecne platí, že existuje veľa rôznych druhov chýb, ktoré môžu uhryznúť osobu alebo domáceho maznáčika.

  • Napríklad vo vodnom pse môže náhodne kousnúť gladysch alebo vodný škorpión - to sú tiež ploštice.
  • Občas je zviera zachytené uhryznutím predátora. Takéto prípady sa však vyskytujú len vtedy, keď zviera neúmyselne naruší ploštice, napríklad naň dopadne na labku alebo prichav, ležia na tráve.

Chyby, ktoré neustále parazifikujú, sú pre domáce zvieratá nebezpečnejšie. Väčšina z nich je v rodine dravých chrobákov. S výnimkou výnimiek sa tento hmyz neusadzuje v ľudskom obydlí, ale môže napadnúť zviera, ktoré spočíva na ulici.

V našich zemepisných šírkach je len málo predátorov a nepredstavuje zvláštne nebezpečenstvo pre domáce zvieratá. Ale v trópoch tieto parazity nesú mnohé nebezpečné choroby, vrátane smrtiacej Chagasovej choroby, a preto na svojich cestách musia byť strážené sami a chrániť ich štyri-nohy priatelia od nich.

Ako sa zbaviť ploštice - praktické rady

Zaujímavé video: chyby a ich larva štípať muža