Stjenica les (smrad)

Julij 2019

Video: Percevejo das frutas no melãozinho de São caetano, Pragas agrícolas, (Julij 2019).

Anonim

Jeho meno znie krásne a neobvyklé - Palomena prasino, ale aj napriek nezvyčajné povahy názvu, to je dobre známe, hmyz - bug dreva. Je známy každému Rusovi, pretože sa rozširuje na územie našej krajiny takmer všade a uprednostňuje usadenie sa pri vodných útvaroch.

Ale iba spomienky na stretnutie s ním nie sú vždy povzbudzujúce. Aké dieťa nejedlo čerstvo vybral maliny? Mnohé chyby od rodiny Shchitnik sú tiež milovníci tohto bobule. Možno, že ten, kto kedy videl, a možno dokonca aj možnosť ochutnať zelené chybu, nikdy zabudnúť na sklamanie, frustrácia, charakteristickým zápachom a horkú chuť v ústach.

Ale stane sa, že ľudia idú na maliny nie na ovocie, ale na ploštice. Od nepamäti sme dosiahli recept, ako sa zbaviť alkoholu - vodka naplnená zelenými ploštice.

Ako spoznám, že obrancovia

Pozrite sa na fotografie: Tu sú drevené chyby. Vo svetle zelených uniformách sú sotva viditeľné na letných lístiach.

S príchodom jesene zmeny sfarbenia hmyzu, existujú hnedé škvrny, a neskôr chyba úplne stratil na červenom a žltom pozadí padajúce lístie.

Je pomerne veľké oválne telo s charakteristickými hrebene po stranách pronotum vydávajúcich chybu patriaci do rodiny dreva Shchitnikov. Silný štít vyrobený z chitínu slúži na ochranu hmyzu pred vonkajšími vplyvmi. V zadnom reze hnedé membrány krídel zložené dohromady vyzerajú z pod skútanie.

V horúcom lete, stromové chyby majú čas položiť vajíčka dvakrát. Sú rovnako svetlo zelené ako ich rodičia, úhľadne položené na spodnej strane listov. Drobné zásuvky embryí chýb-štít má mikroskopické zariadenie, ktoré pomáha zrelé larvy opustiť to - veko. Na otvorenom vajci je možné brať do úvahy najtenšie zárezy, vďaka ktorým viečko pevne uchopí.

Larvy sú veľmi podobné dospelým a iba chýbajúce krídla dávajú farbu a tvar hmyzu, ktorý nedosiahol pubertu. Hustá chitinová pokrývka bráni rastu larvy.

Po 5 riadkoch dosahuje nymfa dreva chybu 12-15 mm. Hnojenie hmyzu je vážny test. V tomto kritickom momente väčšina potomstva zomrie, nemôže sa dostať z chitínovej škrupiny, ktorá sa stala tesnou.

Spôsob života chyby

Zimný zametač vedie v omráčení, pochovaný v spadnutých listoch. Jar "ožíva", vstupuje do chovnej sezóny. V lete sa pokojne a nenápadne chyba dreva zvyčajne skromne sedí na vetvách.

Zelená strelec letí len zriedka, iba v prípade zvláštnej potreby, s plnou dôverou, že ho vyžaruje výživné jedlo. Vyžaduje sa príliš veľa energie, aby ste strávili chybu, aby ste sa dostali do vzduchu. Jeho krídla majú malý výkyv a neposkytujú dostatočnú zdvíhaciu silu.

Zelená šupina si zaslúži osobitnú nechuť predovšetkým kvôli charakteristickému nepríjemnému vôňu, ktoré vylučuje hmyz v nebezpečenstve. A druhým vážnym dôvodom na to, aby sa s ním zaobchádzalo negatívne, je schopnosť chyby poškodiť poľnohospodárske rastliny.

Chyba má škodlivý účinok na rastlinu, ktorej listy sa skrývajú.Samozrejme, že pre veľké kríky takmer nehmotnej škody, iba malé hnedé škvrny na listoch ukazujú, že tu bol podporený dreva chyba. Jeho čeľuste sú prispôsobené na kŕmenie rastlinných štiav.

Ale nielen maliny sú jedlom pre zelenú chybu. On, rovnako ako ostatné smrad chyba môže jesť šťavy väčšinu listnatých stromov a svieži trávu a niekedy škody a obilia poľa.

ploštice drevo nie je "zarytý vegetarián," povedal neodmietne živočíšnych potravín, ale k lovu hmyzu, že nemôže, a našiel ich v pozostatky lesnej pôde.

Prečo obhajcovia vstupujú do apartmánov?

Nie je jasné, ako sa s podobnými stravovacie návyky, drevo chyba je v ľudských domovoch? Pretože tam nemá nič na prospech.

sa však zapáchať drzo vyliezť z okna, aby neohrabané pokusy k muche vo vesmíre. Tiež sú znepokojené nezvyčajnou situáciou. Zelené chyby, ktoré vidíte na fotografiách, nie sú vôbec radi, že sa ocitli v obmedzenom priestore.

To samozrejme nepochádza z dobrého života. Zelené štíty vždy majú dobré dôvody pre takýto atypický čin. Najčastejšie sa zmiasť hmyz predčasné chladné počasie, ktoré je dôvod, prečo hľadajú chyby dreva, popierať názov, ktorý mu entomológovia, útulné miesto, ktoré nie je v tieni stromov, a Topľa naše budovy.

Lesný požiar alebo povodeň môže tiež vydesiť hmyz a tlačiť ho nájsť nový biotop.

Pisárik nemôže uhryznúť osobu, takže sa ho nebojte. Stačí ho prepustiť z bytu na ulicu.

Najlepší spôsob, ako sa zbaviť ploštice dreva

v prírode vidieť dreva chyby, opustených v zhone okna vetre - nie je vzácnosťou, ale v meste - výnimočný jav.Ľudia nie sú ochotní prejavovať súcit s hmyzom s nepríjemným zápachom a tolerovať jeho prítomnosť vo svojom vlastnom dome. Preto akonáhle sa stromová chyba objaví v byte, ľudská myšlienka začne pracovať na tom, ako sa zbaviť tohto nepríjemného hosťa a jeho príbuzných.

V zásade neexistuje žiadna invázia. V prevažnej väčšine prípadov do domu vstupujú jednotliví jednotlivci a nie je ťažké ich vyhnúť. Odstráňte túlavú zelenú chybu pre okno a uistite sa, že už vás už nebude obťažovať.

Ak počet domobiel v dome rastie denne, potom musíte urobiť nasledovné bojové opatrenia:

  1. Chyť všetok hmyz, ktorý sa usadil vo vašich izbách. Zvláštne ťažkosti v tomto prípade nevzniknú. Shchitniki, na rozdiel od posteľových chrobákov, sa nemôžu schovávať pred očami majiteľov. Chytanie je veľmi jednoduché, nemajú osobitnú rýchlosť.
  2. Zablokujte všetky možné spôsoby prenikania drevených chrobákov do bytu. Ide o dvere a okná. Môžete napríklad použiť siete proti komárom.

Tieto opatrenia budú stačiť na ochranu svojich budov pred členmi rodiny Shchitnikov.

Ale pre skleníky a záhrady niekedy môžu byť zelené chyby skutočnou hrozbou. Carbophos a chlorofos sú účinné proti tomuto hmyzu, ale opäť používanie insekticídov nie je vždy opodstatnené. Preto je v popredí stále mechanické spôsoby riešenia drevených štítov.

Ďalším spôsobom, ako sa zbaviť ploštice, je tiež účinný. Ide o vytvorenie biologickej ochrany proti škodcom na vlastnom pozemku. Rastliny okrasných rastlín tsimitsifugu. Je pozoruhodné, že obhajcom sa nepáči jeho vôňa, pre ktorú dostala iné meno - klopogon.

Chýbajúce stromy môžu byť tiež vyčistené pomocou lúpaných cibuľových alebo horčicových roztokov.

Vedeli ste, že …

Lesný vták - ďábel jedia bez rozdielu rôzne druhy hmyzu, vrátane horkých chrobákov. Avšak, používať túto svoju schopnosť zabíjať chyby v záhrade riskantné, pretože vtáky gastronomické preferencie sa môže zmeniť, a to je dobrá chuť k jedlu bude hodovať na šťavnatých plodov.

Američania hľadajú novú bezpečnú metódu na riešenie problémov s drevom. Dúfajú, že oklamajú pocit vône hmyzu vďaka umelo syntetizovaným analógiám feromónov a odvrátia obrancov od výsadby.

Či drevená chyba môže pokojne žiť a človek mierovo spája, do značnej miery závisí od našej obozretnosti. Ak chcete mať aktívny boj s štítmi, dáva zmysel len vtedy, ak existuje nebezpečný nárast ich počtu.

Zaujímavé video: zelená chyba chráni