Kako se lahko veliko hrošči živijo brez krvi

November 2018

Video: The Money Fix - A Documentary for Monetary Reform (November 2018).

Anonim

V priebehu všetkých fáz vývoja sa ploštice štítkov kŕmia výlučne krvou. Bedbugy radšej napadajú ľudí, pretože koža domácich miláčikov je hustšia, čo komplikuje ich potravinový proces. Napriek tomu, pri absencii ľudí a v prípade, že priestory sú obývané veľkým počtom parazitov, utrpia aj domáce zvieratá.

Zvláštnosti kŕmnych chýb

Zretie samcov pred oplodnením a samice pred plodením je možné len po niekoľkých dokončených spôsoboch kŕmenia. Pri izbovej teplote je potrebné každú 5-10 dní kŕmiť dospelou chybou. Ako sa teplota prostredia zvyšuje, hmyz bude potrebovať častejšie jedlá. Napájanie príde v noci, v čase, keď zdroj napájania spí. Obzvlášť aktivita parazitov sa zvyšuje o 5-6 hod. - čas, kedy osoba má najsilnejší spánok. Čas potrebný na úplnú nasýtenie parazita trvá od 5 do 15 minút.

NAŠICH ČÍTAČOV ODPORÚČAME! V boji proti chybám našim čitateľom odporúča odpalovač odmietnutia škodcov. Elektromagnetická a ultrazvuková technológia so 100% účinnosťou sa vyrovná s ploštice, švábmi a iným hmyzom. Absolútne bezpečný, ekologický prostriedok pre ľudí a domácich miláčikov. Čítajte viac tu …

Fakt! Pri jednom jedle môže dospelá žena držať až 7 mg, čo je dvojnásobok jej hmotnosti.

Krv je životne dôležitá tak pre larvy, ako aj pre dospelých. Mladé zvieratá jesú častejšie ako dospelí. To je spôsobené tým, že pre prechod do ďalšieho štádia vývoja musí byť larva nasýtená plnou časťou krvi. Rozdiely vo výžive mladých a dospelých sú v množstve krvi, ktoré spotrebúvajú: larva potrebuje menej krvi na nasýtenie, ale potrebujú potravu častejšie. V prvej fáze vývoja, larvy potrebujú denné jedlo. Nepravidelné kŕmenie môže zvýšiť obdobie vzniku hmyzu.

Ako dlho môžu chrobáky žiť bez jedla?

Nie je potrebné plánovať presun z infikovaného bytu, dúfajúc, že ​​zmrazí parazity hladom. Bedbugy sa dokážu rýchlo miešať na značné vzdialenosti a ak zdroj energie zmizne z dostupného prerozdelenia, hmyz migruje pri hľadaní iných potravín. V bytových domoch sa zabránilo zablokovaniu chýb v susedných obytných priestoroch prostredníctvom vetracích otvorov alebo trhlín v stenách. V súkromných domoch sa parazity rozšíria na vzhľad osoby, kŕmenie krvou holubov alebo kurčiat.

Bedbugy nezahadnú, ak sú úplne zbavení ich jedla. Bez krvi môžu žiť pomerne dlho - od niekoľkých mesiacov až do roka a pol. Okrem toho sa stalo známe, že chrobák môže dostať časť potravy z iného hmyzu, v ktorom je k dispozícii. Vďaka tejto schopnosti sa obyvateľstvo postupne znižuje, ale zostane dlhší čas.

Čo sa deje počas obdobia nalačno

Bez prístupu k jedlu dochádza k poškodeniu lôžka v anabiotickom stave, ktorý je charakterizovaný nízkou aktivitou a spomaľovaním životných procesov.Telo dospelého hmyzu "vysuší": stane sa ploché, stráca nasýtenú hnedú farbu. Rýchlosť pohybu parazitov je výrazne znížená. Navyše, samice chrobákov už nekladú vajcia, populácia prestane rásť.

Zaujímavé! V niektorých prípadoch, keď je človek v novom mieste bydliska je úplne suchý na type kôry, ako je chyba spadol z procesu vyzliekania kože, ktorá je v tesnej blízkosti ľudskej pokožky začína vykazovať známky života. Takže chyby sa správajú v stave "hibernácie", stávajú sa ako mŕtvy hmyz, "oživujú" pri prvých príznakoch vzniku elektrického zdroja.

NAŠICH ČÍTAČOV ODPORÚČAME! Aby sme sa zbavili klapiek, naši čitatelia odporúčajú odpalovač odpudzujúceho škodcu. Prevádzka zariadenia je založená na technológii elektromagnetických impulzov a ultrazvukových vĺn! Absolútne bezpečný, ekologický prostriedok pre ľudí a domácich miláčikov. Prečítajte si viac tu …

Vývoj lariev sa úplne zastaví, opadávanie a rast kmeňa prestane. V tomto stave sú chyby schopné prežiť nepriaznivé podmienky, ale keď cítili prítomnosť osoby, opäť začali aktívnu životnú činnosť.

Preto možno vyvodiť záver, že snaha zničiť ploštice, ktoré sú hladomé, je takmer zbytočné. Ak je to možné, populácia migruje na miesto s cenovo dostupným zdrojom energie. To sa problém nezbaví, pretože sa časť obyvateľstva nevyhnutne vráti na staré miesto, ak existuje zdroj energie. Ak migrácia nie je možná, ploštice sa dostanú do anabiózy, ktorá môže trvať dlhšie ako jeden rok.