Kako so gnide od osebe, na glavi

Januar 2019

Video: The power of introverts | Susan Cain (Januar 2019).

Anonim

Dokonca aj dnes, je problém, ako vši aj naďalej relevantné, a to najmä pre rodiny s deťmi, ktorí majú deti. O tom, ako tieto parazity vyzerajú, ako sa zbaviť vši a ako sa dnes zbaviť škriatkov a ktoré sa bude diskutovať v prezentovanom materiáli.

Čo vyzerajú ako u ľudí?

Nity sú vąe vąe, ktoré sú v pevnom a hustom obale bielej farby (vyzerajú ako malé biele bodky na hlave). Paraziti žijú na hlave človeka v línii vlasov a kŕmia výhradne jeho krvou. Ich vajcia sa nachádzajú na hlave človeka v tesnej blízkosti kože. Sú pevne fixované a spadajú z hlavy, môžu sa len po výskyte larvy. Ale často aj mŕtve vajcia musia byť zlikvidované ručne.

Ak sa chcete zbaviť tohto problému, čo potrebujete vedieť, ako vyzerajú, a pri identifikácii problémov použiť prostriedky, ktoré sú schopné zvláčňujú pokožku, a potom sú česané so špeciálnymi hrebeňmi. V súčasnej dobe žiadny z prostriedkov nie sú schopní odvodiť hnidy, bez toho aby došlo k poškodeniu kože a zdravie človeka, musia byť odstránené ručne.

Príznaky

Prítomnosť živého vší a hníd z človeka na hlavu, môžete rozpoznať príznaky, ktoré sú charakteristické pre tento problém:

• svrbenie v hlave, vzácnejšie na obočie a rias;

• podráždenie a rana;

• sú malé hmyzu (vši sú malé článkonožce až 2 mm sivá alebo svetlo hnedej farby, po jedle, vyzerajú trochu inak - farba stmavne kvôli kvapky krvi v tele), vši môže občas padajú na oblečenie;

• detekovaných bielymi bodkami na vlasy, ako lupy, ale pri odobratí dochádza k ťažkostiam (objavenie príznakov vší a lupiny sú veľmi podobné a vyzerajú podobne ako (presne tak, ako vyzerajú zobrazené na fotografii), takže môžete ľahko spustiť vši do neuveriteľných rozmerov ).

Aby ste pochopili, ako sa zbaviť vši a zbaviť sa ich znášania, musíte vedieť, ako vyzerajú vši a ich vajíčka. Pri primárnych príznakoch ich vzhľadu sa odporúča, aby sa tento problém zbavil. Odvodiť vši pomôžu špeciálne vyvinuté prostriedky na tieto účely. Môže pomôcť pri liečbe vši a tradičných metód:. Petrolej, ocot, atď

Inkubačná doba vší a hníd u ľudí

Ak sa chcete zbaviť vší a zbaviť sa ich vajcia nestačí vedieť, ako sa pozerať sami vši vyzerať ich larvy samotného kladenia vajíčok. Potrebujeme tiež vedomosti o inkubačnej dobe vývoja nits, ktorá je krátkodobá - iba jeden týždeň. Potom sa z vajíčka objaví larva. Obdobie jeho vývoja trvá ďalších 10 dní, po ktorom má schopnosť reprodukovať. Dospelý žije na hlave osoby až na dva mesiace.

A živých i mŕtvych hnidy vyzerajú takmer totožné, rozlišovať živé z mŕtvych je možný len po ťažkom tlači - prvý vydáva cvaknutie. Pri prvých prejavoch pedikulózy na hlave sa odporúča odstrániť parazity. Úplne sa ich zbaviť pomôže žiadny špeciálny nástroj so spoločným používaním Karty (predáva sa v lekárňach s drogami pedikuleznymi alebo samostatne). Ak chcete úplne zbaviť sa následkov a zabrániť opätovnému výskytu (úplné odstránenie), odporúča sa použiť peniaze dvakrát v týždenných intervaloch.

Ako sa prenášajú vši?

Pedikulóza je bežný problém, najmä v rodinách s deťmi. Je to spôsobené tým, že deti sú emancipované a majú tendenciu nadviazať kontakty pri komunikácii. Pre vši je taká situácia skutočná rozloha - voľne sa plazú z jedného dieťaťa do druhého cez vlasy, čo vedie k infekcii.Preto deti potrebujú rozhovor, vysvetľujú možné dôsledky, ukážu ako vyzerajú vši (môžete ukázať fotografie) a vyučovať hygienické pravidlá. Dospelí sa môžu nakaziť aj z osoby s týmto problémom alebo z vlastného dieťaťa. Pri prvých príznakoch sa odporúča odstrániť problém: odvodiť vši a zbaviť sa nitov, tj vykonať komplexnú liečbu.

Koľko živých prsníkov bez človeka

Pre pohodlný vývoj by mal byť nit v tesnej blízkosti osoby počas celej inkubačnej doby. U iných teplokrvných živočíchov, vrátane domácich zvierat, tento druh parazitov nemôže žiť. Žiť mimo hlavu a vlasy človeka, nits a vši nemôžu, pretože potrebujú určitú teplotu a bohatú výživu. Dospelá vasa môže žiť za ľudskou hlavou maximálne dva dni (v horúčave až týždeň), jej vajcia zomrie ešte skôr. Aby ste sa zbavili parazitov, odporúčame použiť špeciálne prostriedky, napríklad Pediculin alebo Nitifor pomáhajú odstraňovať tento hmyz. Kompletne odstráňte parazity jedinou liečbou nemôže, preto odporúčame, aby sa postup opakoval po týždni.