Uničevanje insektov, ščurki in njegove lastnosti

Januar 2019

Video: 667 Be a Torchbearer for God, Multi-subtitles (Januar 2019).

Anonim

tarakanov- Deratizácia je proces hubenie hmyzu, ktoré zamorujú obytné alebo priemyselné budovy, alebo poľnohospodárskej pôdy. Švábovia sú častými hosťami v bytoch a domoch. Odborníci dokážu ničiť hmyz tak rýchlo a efektívne. Je však nutné poznať niekoľko jednoduchých pravidiel, ako sa pripraviť na príchod ako deratizátor tímu a čo robiť po chemickej spracovateľských závodoch.

Šváby sú najodolnejším hmyzom na planéte. V súčasnej dobe trh ponúka celý rad produktov pre vlastné deratizácia, ale mnohí radšej využiť služby profesionálov. V arzenáli súkromných spoločností alebo v centrách na kontrolu škodcov existuje mnoho rýchlych a účinných metód. Kontrola škodcov, ktorá sa vykonáva špeciálnym vybavením, poskytuje úplnú záruku zániku všetkých jednotlivcov v byte.

Druh kontroly škodcov

Odborné služby sa používajú v niekoľkých prípadoch. Najčastejšie spôsobuje deratizátor tím v dobe, kedy je maximálny počet hmyzu, a začnú zasahovať do nájomníkmi. Majitelia verejných inštitúcií tiež využívajú služby takýchto spoločností. V takomto prípade sa zničenie švábov uskutoční ihneď po ich výskyte.

Mnoho ľudí sa vyhýba tomu, aby vo svojich apartmánoch zaviedli dezinsekčné zariadenia, pretože sa obávajú otravy.Avšak, stojí za to vedieť, že všetky lieky, ktoré používajú špecialisti, sú neškodné pre ľudí, pričom spĺňajú všetky bezpečnostné požiadavky. Vďaka profesionálnym prostriedkom je možné zničenie švábov naraz a so zárukou výsledkov.

Existuje niekoľko spôsobov dezinfekcie:

 1. Sucho. Takzvaná deštrukcia hmyzu pomocou insekticídov vo forme práškov a granúl. Používa sa zriedkavo, pretože existujú efektívnejšie metódy. Vhodné pre použitie vnútri bytu.
 2. Wet. Ide o proces postrekovania aerosólov. Najobľúbenejšia odroda. Vzhľadom na to, že aerosólové častice prenikajú do všetkých trhlín a trhlín, je dosiahnuté úplné zničenie všetkého hmyzu. Používajú sa vo vnútri bytu alebo doma av malých výrobných miestnostiach, v kuchyniach v reštauráciách.
 3. Gél. Použite insekticíd vo forme gélu, ktorý priťahuje hmyz. Jedia otrávené častice gélu a prenášajú ich na iných jedincov. Vhodné pre použitie v byte, z ktorého obyvatelia nechcú odísť na chvíľu. Je považovaná za najbezpečnejšiu metódu, pretože častice insekticídov neprichádzajú do styku s osobou.
 4. Aerosól a plyn. Najmodernejšia metóda. Zvyčajne sa používajú v továrňach alebo na veľkých plochách. Insekticíd vo forme jemnej disperzie je postriekaný zo špeciálnych zariadení - hmlových generátorov.

Najdrahšou metódou je aerosól a dezinsekcia plynov. Gél bude stáť trochu lacnejšie. Sucho sa používa extrémne zriedkavo, pretože častice insekticídu sú zle zvetrané a nie sú pre nájomcov bezpečné. Profesionálni pracovníci preto ponúkajú niekoľko metód naraz, pri ktorých sa rýchlo a účinne zničí hmyz.

Kedy zavolať na kontrolu škodcov

Ako pochopiť, kedy môže dôjsť k zničeniu hmyzu samostatne a kedy je čas kontaktovať špecialistov?

Profesionálna dezinsekcia je potrebná v prípade:

 • švábi veľkej miestnosti - veľký byt alebo veľká produkčná oblasť.
 • So zvýšeným počtom škodcov.
 • Keď bojujete spoločne. Keď sa objavia šváby, je rozumné rokovať so susedmi zo susedného bytu a súčasne liečiť. Obzvlášť efektívne spracovanie celého bytu naraz.

Príprava na kontrolu škodcov

Zničenie švábov je proces, ktorý musíte pripraviť. Po prvé, prípravok zahŕňa mokré čistenie bytu. To je potrebné z dvoch dôvodov.

 • Najskôr sa insekticídy môžu miešať s prachom a pasažieri budú musieť dýchať chemikálie.
 • Po druhé, odborníci odporúčajú, aby minimálne dva dni po ošetrení nevyčistili, takže účinná látka zostane na povrchu, ak tam bude niekoľko prežívajúcich jedincov.

Je dôležité čistiť posteľnú bielizeň, zakryť čalúnený nábytok filmom alebo odstrániť z ošetrených priestorov. Odporúča sa tiež uvoľniť viac voľného priestoru, aby sa uľahčila práca na boji proti škodcom. Je potrebné zabezpečiť otvorený prístup na soklové lišty a spoje stien, preto je potrebné odložiť nábytok. Elektrické zariadenie je lepšie pokryté filmom.

Ak máte v pláne spracovať kuchyňu, musíte pokryť všetky nádoby alebo ich odstrániť v uzavretých skriniach. Počas spracovania musia byť všetky potraviny očistené. Pri dezinsekcii v kúpeľni je potrebné odstrániť zubné kefky, čistiace podložky, rovnako ako gély a šampóny.

Pravidlá pre prípravu apartmánu na kontrolu škodcov:

 • Počas trvania konania musia obyvatelia opustiť priestor, pričom s nimi majú spoločné domáce zvieratá.
 • Potravinové výrobky a náradie musia byť chránené pred chemikáliami.
 • Posteľná bielizeň, odnímateľné čalúnenie kresiel a sedacích súprav, rovnako ako oblečenie sú umývané v maximálnej horúcej vode. Toto je nevyhnutné na zničenie stôp vitálnej činnosti hmyzu. Počas prania v horúcej vode sa švábové vajcia zničia. Ak sa tak nestane, existuje možnosť opakovaných chovných škodcov.
 • Všetky trhliny a praskliny v stenách a soklioch by mali byť otvorené tak, aby mohli dostať rozprašovaný liek.

V závislosti od zvolenej metódy môže spracovanie apartmánu trvať od pol hodiny až niekoľko hodín. Ihneď po ukončení procedúry je potrebné dobre vetrať miestnosti. Odborníci hovoria, že vôňa účinnej látky môže zostať niekoľko dní, musí sa tiež zohľadniť.

Čo musíte urobiť po kontrole škodcov

V prvom rade je miestnosť dôkladne vetraná. Potom musíte vykonať niekoľko jednoduchých krokov:

 1. Umyte stoly a iné pracovné povrchy špeciálnym riešením. Je vyrobená zo sódy a vody alebo používa akýkoľvek zásaditý čistiaci prostriedok. Povrchy sa umyjú rukavicami. Tí, ktorí sú náchylní na alergické reakcie, odporúča tiež nosiť respirátor a okuliare. Osobitná pozornosť by sa mala venovať kuchynskému stolíku a pracovnej doske, pretože budú kontaktované potravinami.
 2. Po dvoch alebo troch dňoch (podľa odporúčaní špecialistov) sa vykoná mokré čistenie. Ak je to možné, stojí za to stieranie stien a stropu.Odporúča sa neumýbať soklu.

Aby sa predišlo potrebe vyvolania kontroly škodcov, je dôležité začať bojovať s škodcami čo najskôr. S malým počtom sa deštrukcia hmyzu môže vykonávať nezávisle, pomocou jednoduchých a bezpečných prostriedkov: pasce, gély, prášky a aerosóly.