Uporaba borove kisline iz mravlje v stanovanju

December 2018

Video: как лечить и вылечить грипп, бронхит, простуду, ОРЗ, ОРВИ щелочной водой без осложнений? (December 2018).

Anonim

Zo všetkých ľudových prostriedkov proti škodlivému hmyzu v dome kyseliny boritej je najznámejší. Používa sa aj vtedy, keď neboli známe jednoduché analógy moderných insekticídov. A úspešne a efektívne. Použitie kyseliny boritej z mravcov nestratil svoj význam dnes stále zvláda silami škodcov v rôznych bytov, domov a priemyselných stavieb.

Ako funguje tento nástroj a ako ho správne používať na dosiahnutie požadovaného efektu? Poďme pochopiť.

Vlastnosti kyseliny boritej

Kyselina boritá je široko známa antiseptická látka. V predvojnovej dobe sa používala nielen na liečbu otvorených rán, ale aj na orálnu aplikáciu.

Ale neskôr, špeciálne štúdie naznačujú, že pravidelné užívanie kyseliny boritej sa vylučuje obličkami v ľudskom tele pomalšie ako robí. A keď sa hromadí do určitého množstva, stane sa toxickým. Kyselina sa nahrádza iné, modernejšie antiseptické, ale výroba z nej naďalej aktívne využiť.

Samotná kyselina boritá je biely kryštalický prášok, bez zápachu a chuti, málo rozpustný vo vode. Je široko používaný v priemysle a vedeckých aktivitách, na prípravu hnojív, vo fotografii, jadrovej energetike a mnohých ďalších.

Máme tiež záujem o použitie proti domácim mravcom.

Mimochodom …

Prvýkrát sa kyselina bórová používala v potravinárskom priemysle ako prídavná látka pre E284, ale neskôr sa zakázala pridávať do potravinárskych výrobkov.

V reakcii so zlúčeninami sodíka tvorí kyselina boritá bóraxicová soľ, ktorá nie je menej nebezpečná pre mravce ako samotná kyselina. Vzhľadom na podobnosť vlastností týchto látok v rôznych receptúrach sa môžu ľahko meniť navzájom.

Kúpiť borax a kyselinu boritú z mravcov v takmer každej lekárni: predávajú sa buď ako prášok alebo v roztokoch a sú pomerne lacné. Na prípravu dostatočného množstva návnad budete však musieť kúpiť niekoľko balení alebo fliaš s obsahom látky, pretože výrobok sa vydáva bez lekárskeho predpisu.

Ako účinná je kyselina boritá proti mravom

Boritá kyselina proti mravcom je účinná na úkor toho, čo ovplyvňuje prácu jej nervového systému. Po absorpcii v čreve je distribuovaný periférnych nervov mravec a spôsobuje vážne poruchy v nervovom systéme, ktoré počas niekoľkých hodín zmení na paralýzu a smrť hmyzu.

Je zaujímavé, že aj keď bratia budú jesť ostatky padlých z kyseliny boritej mravca, budú čakať rovnaký osud: smrť jedného mravca celkom dosť malé množstvo jedu. Ak nájdete hniezdo mravcov a posypete ho pevným kruhom obsahujúcim obsah jedného vrecka kyslíka na 50 rubľov, potom takmer celá kolónia zomrie.

Ak je však známa poloha kolónie, je ľahšie ju zničiť vysávačom alebo vriacou vodou. Iba v prípade, že nie je nájdený mravenec, je potrebné "hrať" s kyselinou boritou.

Vŕtačka z mravcov funguje úplne rovnako.

Recenzia

"Všetci okolo kupujú stovky rubľov za všetky druhy tankov z mravcov, a potom sú stále trýznení počas spracovania bytu.Som rada vašej matky kúpil päť paketov kyseliny boritej, roztrúsených pozdĺž podlahové lišty v kuchyni a okolo koša a všeobecne o mravcoch zabudnutých "

Xenia, Teplodar

Kyselina boritá pre človeka:. Nebezpečný alebo nie

Pre kyselinu osobe boritej a vŕtať prakticky nebezpečné Naviac sú úplne neškodné pre všetky zvieratá:. toxických vlastností látky má predovšetkým na hmyz, ktorý je dôvod, prečo to bez ohľadu na to, či je v byte švábov, bĺch alebo mravce domácnosť, kyselina boritá bude účinná tak ďalej. ( ) Toxické pre človeka, kyselina boritá sa môže spotrebovať len tým, že ju príliš veľa spotrebuje.

Avšak dokonca aj celý balík prášku ( 10 gramov) náhodne spotrebovaný dieťa je nepravdepodobné, že by spôsobiť aj veľmi slabú alergickú reakciu. pre závažnejšie je nutné otrava, že množstvo lieku, ktorý nie je nikdy použitý na výrobu jedov z hmyzu. Mimochodom, samotný jed s kyselinou boritou z mravcov môže byť varený podľa mnohých ľudových receptov, ale môže byť použitý vo forme, v akej sa predáva v lekárni.

Prehľad

"Myslel som, že po dlhú dobu, a naučili, ako otráviť mravce kyselinu boritú. Nakoniec sa rozhodli, bolo mi povedané, že ona ani toxický pre deti. Svinstvo návnad s glycerínom, sa rozprestieral za chladničkou a skriňou, dva týždne sú tam Mravce úplne nezmizli, ale stali sa menej zrejmými, a potom mi bolo odporúčané, aby som ich posypal v lekárni, kde som kúpil kyselinu, vo ventilačnej krabici v kuchyni.Zdá sa, že tam a mravce prišli, pretože potom žiadny z týchto domov nie sú vidieť. "

Alena, Kiev

kyselina boritá a bórax proti mravcom sú dobrí tým, že jednotlivé zrná lipnú s hmyzom jogging na práškových umisťovatelů nohami a cestovanie na nich tak dlho, ako škodcu neodstráni im s ich čeľustí a jedu. rovnakým spôsobom sa tieto obilia dostať do hniezda sám, kde sa začínajú zatáčať aj tie mravce, ktorý nikdy neopúšťa kolóniu.

so Takže kyselina boritá umožňuje zničiť hniezdo mu ravev aj keď umiestnenie mravenisko nie je známy.

Recepty a pravidiel kyseliny boritej proti mravcom

v najjednoduchšom prípade, kyselina boritá prášok do kontroly mravcov rozpadajúce sa v miestach najčastejšie stretnutí s hmyzom. A práve pod podlahové lišty, pod skrine v kuchyni, pod koše posypať prostriedky v každom prípade: mravce budú istí, že nájsť niečo na jedenie v

Ale ešte spoľahlivo a efektívne prilákať mravce na kyselinu boritú a spôsobiť im alebo jesť, alebo pripísať. mravom, aby kŕmiť svojich príbuzných jedom.

na tento účel použiť niekoľko receptov jedy s kyselinou boritú z mravcov, v pol šálky vody sa naleje 5 g bóraxu a kyseliny boritej, sa potom umiestni 10 g medu alebo džemu a 40 g cukru, premieša a naleje sa do plochej misky. Mal by sa umiestniť v blízkosti koša: táto návnada pre domáce mravce je veľmi účinná, pretože hmyz dobre vonia sladké.

  • 2 polievkové lyžice alebo dva žĺtky sa zmieša s polovicou lyžičky bóraxu a kyseliny boritej, a výsledná zmes sa pripravuje malé guľôčky, rozkladá kde mravce sú častejšie.
  • Dôležité!

V poslednej recepte nemožno zvýšiť dávku bóraxu alebo kyseliny boritej: znížená koncentrácia je navrhnutá tak, aby, že aj v prípade, že mravec krmivo v blízkosti návnady, potom čas, aby zahŕňal smrť viac kusu hniezda. Je len potrebné zvýšiť dávku a mravčia mravce zomrú hneď vedľa podávača a kolónia v tejto dobe vytvorí nové.

v lyžici vody, pridáme 2 lyžice glycerínu, lyžičku medu tretina lyžičky bóraxu a 1, 5 lyžíc cukru, všetky starostlivo nasťahoval a hmotnosť valec návnada. Získané nesušiace gule sa môžu rozložiť všade, kde môžu bežať mravce.

  • Samozrejme, je nežiaduce pre domáce zvieratá nájsť návnady a jesť ich. V tomto nie je nič nebezpečné, ale ani zviera nebude mať prospech.

Malo by byť zrejmé, že nie je možné rýchlo odstrániť mravce kyselinou boritou.

Tento proces bude trvať najviac dva až tri týždne. Ale táto metóda je účinná, aj keď hniezdo mravcov je mimo bytu. V tejto situácii budú dokonca aj najsilnejšie aerosóly zbytočné a jednoduchá boritá kyselina alebo bórax sa vyriešia. Takže Arm trpezlivosť a kyselinu boritú, a mravce sú veľmi skoro dostane váš domov na dlhú cestu … Ak niekto z ich kolónií stále schopný chodiť … Príprava otrávené návnady kyseliny boritej a žĺtkom