Rešitev za mravlje deet

December 2018

Video: Calling All Cars: Body on the Promenade Deck / The Missing Guns / The Man with Iron Pipes (December 2018).

Anonim

vhodné pre potreby americkej armády späť do vzdialených 40-tych rokoch minulého storočia, dietyl toluamid (skrátene - DEET) po kontrole jeho výkonnosť a hlavná vec - bezpečnosť pre človeka - začal aktívne využívané nielen na vojenské účely, ale aj na ochranu civilného obyvateľstva. Používali ho lovci, rybári, poľnohospodári, obyvatelia severného a tajga regiónov. Neskôr jednoducho majitelia domov začali snažiť uplatniť DEET proti mravcom, švábom a ďalším škodlivým hmyzom v ich domovoch.

A ako sa ukázalo, celkom úspešne - DEET má nielen skľučujúca, ale aj insekticíd, toxické vlastnosti. A pri správnom spracovaní priestorov sa agentom DETA pomôže zbaviť sa týchto škodcov v relatívne krátkom čase.

Prehľad

"Všetko sa nosia s týmito Kombat a nájazdy. A vzal som jednoduchý pshikalku komára s DETO a pokropil do trhlín v suteréne, kde mravce prechádzanie. Takže sú tam všetci vyzerajú zastavil. Prostriedky, ktoré máme k moru za babku, a tak som sa pravidelne raz týždenne, aby okoloidúci ho po obvode suterénu a ďalšie mravce tam v dome. "

Sergey, Vologda

Vlastnosti DEET

Skôr, v rokoch uvoľňovanie a uvoľňovanie DEET na trhu, to bolo veril, že tento liek blokuje prenos nervových vzruchov v čuchových receptorov komárov. Jednoducho povedané, hmyz stráca "vôňu" a nevníma látku spracovanú látkou ako zdroj potravy.

Je zrejmé, že s týmto prístupom nemôže byť činidlo DETA účinné. Koniec koncov neodrádza hmyz a nebráni mu zbierať potraviny, hoci bráni ich orientácii v priestore: mravce používajú pocit vône v rovnakej miere ako videnie.

Nedávne štúdie však ukázali, že predchádzajúca hypotéza o mechanizme účinku lieku bola nesprávna. DETA skutočne má dráždivý účinok na čuchové receptory hmyzu. V laboratóriách v anténach komárov bolo zistené, že dokonca aj proteíny reagujú s molekulami DEET a odovzdávať silné impulzy v centrálnom nervovom systéme hmyzu.

Do poznámky

Ako sa ukázalo neskôr, DETA účinne odrádza nielen hmyz, ale aj kliešte. Čím väčšia je koncentrácia DEET vo vozidle, tým dlhšie chráni proti parazitom, ak rozmazanie (alebo striekajúcej) iba čisté, 100% znamená, že účinok pretrváva po dobu 12-14 hodín pri ošetrení tela roztoku 30% - cca 3-4 hodín ,

S týmto vysvetlením sa ukázalo, že DETA sa môže aktívne používať proti mravcom. Prvé pokusy ukázali, že náprava je naozaj efektívna, aj keď má určité zvláštnosti.

DETA mravce ako spôsob, ktorý účinne

Náprava mravce DEET sa výrazne líši od iných aerosólu insekticíd, ktorý neničí a jedu hmyzu. Účinne ich odrádza od tých miest, z ktorých sa ešte nevyparili.

Samozrejme, pre zničenie mravcov, DETA to neurobí. Ale s pravidelnou liečbou miestnosti s drogou si môžete byť istí, že hmyz veľmi čoskoro prestane navštevovať.

DETA je najefektívnejšia ako prostriedok prevencie pred mravcami v byte. Takže to funguje bezpečnejšie ako krieda a dokonca aj kyselina boritá - hmyz sa jednoducho bojí zápachu látky. Preto, aby sa efektívne riešiť celú cestu hmyzu do domu, vrátane škatúľ vchodových dverí, vonkajších podhľadov okien a vetracích otvorov v dome.

Prehľad

"Aj neustále radí najrôznejšie príšerne páchnuce prach do bytu z mravce chráni som vstúpil jednoduchšie vzlietol z DETO a pokropil jej dvere a okná na balkóne - cez tieto mravce, aby ich cestu do bytu To znamená príležitostné vôňa .. a neškodný pre ľudí a psov. Mravce nemôžu dostať do bytu, a nebojím detí a Roy. "

Irina, Ufa

Ak poznáte cestu von z ich úkrytov hmyzu - medzeru medzi doskami, podlahové lišty a podlahy, výklenkov a otvorov od susedov, a oni potrebujú zvládnuť drogy. Je dôležité zvoliť si optimálnu formu uvoľnenia produktu, v ktorej pracuje najdlhšie a spoľahlivo.

Release form a cenové prostriedky

sám od mravcov liek DEET je k dispozícii v niekoľkých formách:

 • krém určený na ošetrenie pleti. V boji proti mravcom je vhodný predovšetkým: ak je aplikovaný krém, že bude aj naďalej efektívne a po dlhú dobu pracovať, kým nie je úplne suchý, alebo stieranie. Nevýhodou krému je prítomnosť vo svojom zložení glycerínu, čo je dôvod, prečo je oblasť jeho aplikácia môže byť mastné škvrny.

 • Aerosól, optimálna forma na spracovanie nájdených vstupov do zásuviek. Organizovanie rovnakých prekážok pohybu hmyzu aerosólom je iracionálne, pretože sa rýchlo odparuje a vyžaduje časté a pravidelné používanie.

 • Emulzia DETA - keď sa aplikuje na mravce, prakticky sa nelíši od aerosólu. Rozdiel medzi týmito formami uvoľnenie povlaku iba v spôsobe: aerosól strieka z nádoby, sa emulzia spravidla blot tkaniva a rozmazaný povrch.

Všetky výrobky na báze DETA majú silný sladký zápach a hrubé tvary sú biele.

Cena DEET proti mravcom závisí na forme uvoľnenia:

 • krém trubice 30 ml stojí asi 30 rubľov
 • spreji - asi 70 rubľov
 • emulzie fľaša 100 ml - asi 100 rubľov.

Kúpiť DETA môže byť v akomkoľvek obchode s hardvérom alebo online. Vyrába sa v mnohých podnikoch v chemickom priemysle a nedáva zmysel vyradiť jediného výrobcu. Je dôležité skontrolovať len pred zakúpením obsahu aktuálneho DETA v zakúpenom produkte.

Pridať do Wishlistu

Na základe uvoľnenia DETA znamená Off, Extreme, Taiga, Angara a mnoho ďalších. Všetky sú rovnako účinné ako výrobok s rovnakým názvom.

je bezpečnostná a aplikačné pravidlá Technique DEET v boji proti mravcom

V boji proti mravcom prostriedky na báze DEET by mali byť spracované:

 • sokel
 • spoje stien s stropov
 • okenných rámov a box vchodových dverí do domu
 • štrbina na podlahe
 • v spodnej časti a vnútorný povrch skriniek
 • povrchu, skryté za nábytok
 • objavili mravce penetrácia priestorov v dome.

Ak sa nájde múrik a ľahko sa dostane do vysávača alebo vriacej vody, nepoužívajte DETA. Je rozumnejšie ho mechanicky zničiť. Je dôležité si len pamätať, že domáci mravci majú zvyčajne niekoľko hniezd a zničenie jedného z nich končí zriedka.

experiment, ktorý pri konštantnom a dlhodobom používaní a pri kontakte s ľudskou DEET dýchacích ciest môže spôsobiť poruchy nervového systému: bolesti hlavy, podráždenosť, strata spánku.

Je to však dôležité pre okamžité ošetrenie pokožky liekmi. Pri použití DETA v byte bude prakticky neškodné. Dôležité je len zabezpečiť, aby deti alebo domáce zvieratá nemohli lízat už aplikovanú drogu.

V dôsledku toho môže byť DETA skutočne použitý z mravcov. Len nezabudnite, že je to - odstrašujúci, a nie, aby to príliš vysoké očakávania, dúfať, že zničí všetky hmyz v miestnosti.

je najlepším miestom na používanie to sú chaty a dočasne kolonizovať domovy, v ktorých budete potrebovať plašiť mravca na krátku dobu. Okrem toho, vďaka univerzálnosti DEET možné aplikovať ako na odpudzovanie mravcov a ochranu cestujúcich z priestorov komárov a čierne muchy.

Ako sa zbaviť domácnosť mravce tipov

Príprava otrávených návnad pre mravce vajec a insekticídov Get

Zaujímavé video, ktoré popisuje veľmi originálny prístup k príprave liekov na mravce v dome