The pomembno vprašanje: kako bi izgledal uši in gnide

November 2018

Video: How to SUPER CLEAN your Engine Bay (November 2018).

Anonim

Parazitické ochorenie spôsobené vši sa nazýva pedikulóza. Bohužiaľ, mnohí nevedia, ako vyzerajú vši, takže nemôžu okamžite zaznamenať svoju prítomnosť. Je veľmi dôležité uvedomiť si túto otázku.

Mnoho ľudí je postihnutých pedikulózou bez ohľadu na vek a pohlavie. Najmä tí, ktorí sú neustále na verejných miestach a komunikujú s obrovským množstvom iných ľudí. V zásade ide o deti, pretože môžu úzko komunikovať so svojimi rovesníkmi a vymieňať si osobné veci, bez toho, aby pochopili, čo je za všetkým.

Vši sú osoba, ktorá môže byť 3 verzie:

 • Závesné
 • Ľudská bolesť hlavy
 • alebo lonovej ploschitsa

Hlavné miesta parazitmi sú škôlky a školy. Je ľahké vyzdvihnúť vši vo verejných saunách, kúpeľoch a posteľnej bielizni, ktoré ponúkame vo vlakoch a hoteloch. Väčšina ľudí dostane vší hlavičky.

Ako vypadajú ľudské vši na hlave

Mnoho pacientov ani nevie, čo to vyzerá. Preto choroba nie je okamžite určená. Najmä bežia dostatočne rýchlo a majú rýchlosť približne 23 cm za minútu. Je pre nás ťažké vidieť ich v našich vlasoch.

Dĺžka hmyzu dosahuje 3 mm, beží na 6 nohách a ich farba je belavá alebo sivá. Takáto farba im pomáha úspešne maskovať sa na pozadí pokožky hlavy a blond vlasov.Vajcia, ktoré ležia, sa nazývajú nits. Nits, aby zvážili hlavu človeka, je celkom jednoduché. Ľudské hlavové parazity ich pripevňujú k vlasom vo veľkom množstve. Farbenie škvŕn má žlto-biely odtieň. Nity sú priľnavé na vlasy so špeciálnou látkou tak pevne, že ich zbavenie je dosť ťažké.

Parametre nits sú pomerne malé - 1, 5 mm. Zvyčajne sú vši a vši na hlave vo vlasoch, ale niekedy sa objavujú na mihalníc a obočiach. Ľudská vasa môže žiť približne tri týždne vo vlasoch. Ak je z hlavy, zomiera za jeden deň, a potom po dvoch týždňoch, pretože nemá prístup k zdroju potravy - krvi.

Ak sú nits podobné ako lupiny, potom nie je možné povedať hlavnú dospelú osobu. Má proboscis, ktorá pije krv. Na každej zo šiestich nožičiek je malý pazúr vo forme háku, ktorý sa priľne k vlasom. Všetky tieto úpravy prispievajú k tomu, aby vši na vlasoch urobili všetko, čo potrebujú pre svoj životný proces.

Pediculus humanus a jeho životné funkcie

Rozvoj, vlasy ľudí, tento hmyz majú určité fázy vývoja:

 • hnidy - vajcia dospelých jedincov
 • Larvy
 • nymfy
 • Dospelí hmyz - dospelé

Vybrať špeciálna látka, samica pripevní vlasy na vlasy. Postupne sa rozvíjajú na larvy. Zrenie matíc nastane za dvadsať dní.

Čas vývojového cyklu od nits až po dospelých parazitov závisí od teploty prostredia, v ktorom rastú. Optimálny režim teploty je 35 ° C. Dospelá žena môže odložiť veľké množstvo výhonkov, takže sa rýchlo množia.

Výživa vši

Vši dospelých potrebujú jesť len ľudskú krv.Kousne svoju korisť, vydáva špeciálny enzým, ktorý zabraňuje rýchlemu zrážaniu krvi. Spôsobuje vážne svrbenie a sčervenanie celej pokožky hlavy. Vznik svrbenia sa vyskytuje niekoľko týždňov po infekcii parazitmi. Situácia sa zhoršuje, ak osoba začne nekontrolovateľne pokrývať uhryznutie, pretože pravdepodobnosť infekcie v nej je vysoká.

Habitat vši a hnidy

Už sme zistili, ako vyzerať vši a hnidy vo vašej hlave, teraz potrebujete vedieť, odkiaľ pochádzajú. Príčiny pedikulózy sú nasledovné:

 1. Elementálna hygiena nie je pozorovaná. Nemôžete používať produkty osobnej hygieny cudzincov. Potom sú osobné, aby mohli byť použité len jednou osobou. V tomto prípade hovoríme o hrebeňoch.
 2. Častý kontakt s veľkým počtom ľudí. Ľudia, ktorí sú vo veľkých zoskupeniach iných ľudí, sú vo zvýšenej miere vystavení tejto chorobe.
 3. Nízke hygienické a ekonomické ukazovatele v niektorých krajinách sveta, napríklad v Indii alebo mnohých afrických krajinách.
 4. Zatvorte kontakt s infikovanou osobou. To platí najmä pre deti. Ako všetci vieme, malé deti nevytvárajú líniu medzi nadbytočným priestorom a vonkajším svetom, takže sú ohrozené.

Vzhľadom k tomu, význačných 3 typy ľudskej vši, ktoré možno nájsť v nasledujúcich miestach:

 • Vši sú rozmiestnené na hlave a vlasy. Nity sú umiestnené na vlasoch sami v určitej vzdialenosti od povrchu hlavy. Samice sami sa dotýkajú pokožky na účely jedla. Následne zostávajú škvrny na pokožke hlavy a môže dôjsť k podráždeniu a vážnemu svrbeniu.
 • Všímať vši sú v oblečení, na miestach kontaktu s ľudským telom.Je to kvôli potrebe výživy. Takými miestami môžu byť obojok, košele, roláky, rukávy v oblasti kolena, nohavice v mieste kolena.
 • Vešky sa nachádzajú na vlasoch vo verejnej oblasti, genitáliách, konečníku. Tiež sa môže objaviť v zóne axilárnych dutín, na hrudníku, ak je hustá srst.

Metódy na kontrolu pedikulózy a liečby

Ak zistíš vši a škvrny na hlave alebo tele, okamžite zavolajte svojho lekára alebo sa o seba postarať. Ale je tiež žiaduce robiť alebo vykonávať pod vedením odborníka. Ak sa vaši rodinní príslušníci dohodli aj na pedikulózu, mali by s tebou liečiť. Je lepšie to urobiť v rovnakom čase ako celá rodina, aby sa zabránilo relapsu choroby.

Spôsoby správnej liečby pedikulózy:

 1. Opatrne roztiahnite všetky oblečenie opotrebované počas infekcie a ochorenia pri teplote 55 ° C a vyššej. Potom dôkladne žehliť bielizeň, aby ste sa konečne zbavili živých parazitov.
 2. Získajte lieky zo vši v lekárni, po konzultácii s lekárom - trichológa, ako môžete liečiť hlavu od vši a škvŕn.
 3. Ak po uplynutí dvanástich hodín po ošetrení vlasy prežili vlasy, potom je potrebné vyčistiť hlavu malým hrebeňom. Súčasne sú odstránené nielen mŕtve, ale aj živé parazity.
 4. Ak náprava nemá vplyv na vši a zostanú aktívne, musíte sa poradiť so špecialistom, aby vám odporučil ďalšie nápravu.
 5. Po desiatich dňoch má byť liek opätovne použitý.
 6. Ak po 20 dňoch zmizli všetci paraziti, liečba bola úspešná.

Vôňa je dosť malá bytosť, ktorú je ťažké vidieť voľným okom.Ak viete, čo vši vyzerajú, potom v budúcnosti ich nebudete premýšľať s inými domácimi parazitmi. Je potrebné, aby ste boli gramotní a vážne brali svoje zdravie.

Skôr definícia príznakov pediculózy a včasná liečba vám pomôže minúť menej peňazí a energie na boj proti nemu. Čo ak liečba nie je účinná a vši sa nevyberajú doma? Musíte ísť do nemocnice a vysvetliť svoju situáciu špecialistovi. Možno, že liek, ktorý používate, nie je pre parazity smrteľný. A čo je najdôležitejšie, možno to nemusí byť pre vás. Lekár porozumie príčiny vzniku ochorenia a trvania liečby. Samozrejme, liečba môže byť oneskorená, ale je lepšie trpieť, než nechať nejaký exemplár vo vlasoch.

Výborná znalosť príznakov vší a hníd:

 • farba ľudskej vši
 • , ako voš vyzerá
 • sa môžu objaviť na riasy

včasné odhalenie príznakov vší a včasné jeho liečba vám pomôže stráviť menej peňazí a bojovať proti nemu. Pomôže znížiť šľachtenie škodcov.

Čo mám robiť v prípade, že liečba nie je účinná a vši nie sú zobrazené v domácnosti, budete musieť ísť do nemocnice a vysvetliť svoju situáciu špecialistu. Pochopí dôvody a trvanie liečby. Samozrejme, liečba môže byť oneskorená, ale je lepšie trpieť, než nechať nejaký exemplár vo vlasoch.