Pomembno vprašanje je, ali so uši živijo v laseh pobarvano

November 2018

Video: PAOLO BARNARD Kako Evrozona uničuje Italijo (1/3) 14 09 2012 Migliarino FE) (November 2018).

Anonim

Všudy - to je určite mimoriadne negatívny jav. Vši spôsobujú vážne nepohodlie, pretože hlava sa vyráža z uhryznutí a stáva sa pokrytá červenými svrbivými bodmi. A tak je také dôležité nájsť prostriedky na odstránenie týchto parazitov. Metódy ako sa zbaviť tohto hmyzu sú veľa. Poďme zistiť, či vši žijú na farbách a farbách. A či je možné odstrániť vši. Dôležitá je aj otázka: môže sa po zničení znovu objaviť vnučka.

Začnime tým, že tento hmyz môže začať ľubovoľnú osobu. A nechcú opustiť miesto exacerbácie alebo dokonca zomrieť. Pred zvážením spôsobu zničenia stojí za to pripomenúť dôvody svojho vzhľadu.

Hlavnou cestou, ako infikovať vši, je preniesť ich z "chorého hlavy do zdravého". To znamená, že môžu byť vyvolané kontaktom s osobou trpiacou pedikulózou. Existuje mnoho spôsobov prenosu. Najzraniteľnejšie sú deti. Je to spôsobené tým, že deti denne navštevujú verejné priestranstvá, napríklad materské školy a školy, ktoré sú neoddeliteľne spojené s úzkymi kontaktmi s ostatnými deťmi.

Je nutné použiť farbu ako prostriedok, ako sa zbaviť parazitov

Ak sa rozhodnete zbaviť vší a hníd, je lepšie zvoliť špecializované produkty pre odstránenie týchto parazitov. Pediculóza je vážne ochorenie a vyžaduje si špecializovanú liečbu. Ale tradície, ktoré k nám prarodičia prichádzajú, robia svoje vlastné úpravy.Vši sú možné pomocou ľudových prostriedkov. V skutočnosti, niektorí ľudia používajú farbenie vlasov ako spôsob, ako sa zbaviť nits a vši, a to naozaj pomáha, svedčia o tom niektoré svedectvá. A napriek tomu je táto metóda vo všetkých prípadoch zďaleka neúčinná.

Ako funguje farba voskov

Farebné farbenie vlasov zabíja vši? Všetko bude závisieť od toho, ktorý farbivo budete používať. Nie je pravdepodobné, že prírodné látky budú mať škodlivý účinok na škvrny a vši. Ale niektoré komponenty môžu skutočne pomôcť zbaviť sa škodcov.

Ako presne farbenie vlasov zabíja vši? Pigmenty, ktoré priamo menia farbu, nepracujú žiadnym spôsobom. Jediná vec, ktorá sa môže stať, je mierna zmena farby hmyzu. Farby vlasov často obsahujú peroxid vodíka, ktorý zohráva úlohu oxidačného činidla a ničí prirodzené pigmenty vlasov, čo ich v skutočnosti zhoršuje. A približne rovnakým spôsobom môže táto látka ovplyvniť chitínovú škrupinu vší alebo ich vajíčok, to znamená škvary. Škrupina je zničená a hmyz zomrie.

Niektoré farby vlasov obsahujú aj amoniak. Otvára váhy kutikuly každého vlasu a tým zaisťuje maximálnu penetráciu farbivých pigmentov. Plášť pod vplyvom tejto látky sa tiež môže zbaviť. Navyše amoniak má ostrý a silný zápach, ktorý odpudzuje škodcov. On zostáva na vlasy na chvíľu, takže účinok môže byť nazvaný predĺžený.

Ako urobiť sfarbenie

Farbenie vlasov, aby sa zbavili nitov a vši, sa robí presne rovnako ako v iných prípadoch, to znamená zmeniť farbu.Pozorne si prečítajte pokyny a postupujte podľa pokynov v ňom. Dôsledne dodržujte dobu držania a noste rukavice.

nebezpečenstvo a hrozby

V prípade, že farbenie vlasov bude použitý na vši, je nutné dodržať niektoré bezpečnostné opatrenia a pravidlá:

  1. Ak chcete tento proces účinný proti vši a hnidy, vyberte farbivo s amoniakom a peroxidom vodíka. Ale nezabudnite, že to môže mať negatívny vplyv na vaše vlasy.
  2. Pred vykonaním postupu je žiaduce vykonať takzvaný alergický test, aby sa ubezpečil, že zvolený liek nespôsobuje alergie. Za týmto účelom naneste malé množstvo zlúčeniny na ohyb zápästia alebo lakťa a počkajte deň, kým sa vyhodnotí reakcia pokožky.
  3. Nezdarujte vlasy, ak je počet výronov a vší významný a na hlave sú kousky. Ak farbujete vlasy na hlave, ktoré majú poškodené miesta, môže spôsobiť silné podráždenie alebo dokonca chemické popáleniny mäkkých tkanív. Takže v tomto prípade by ste si mali vybrať iný nástroj.
  4. Po zafarbení je potrebné hrebeť vlasy s hrebeňom alebo hrebeňom s častými hroty na odstránenie všetkých mŕtvych a vši.
  5. Ak postup nefunguje, nevykonávajte spúšť. Takže si len zničiť vlasy, aj keď vši pravdepodobne zomrú. Ale stále by ste nemali riskovať.
  6. Mnohí sa čudujú, či môžu vši žiť na farbených vlasoch. Áno, celkom, najmä ak bol postup dávno a farba nemala ostrý zápach. Ak sa farbenie uskutočnilo nedávno, pravdepodobne budú škodcovia vystrašiť zápach, rovnako ako častice látok, ktoré zostali na vlasoch a pokožke hlavy.
  7. Ak sa po aplikácii hlava začne svrbieť, okamžite ju dôkladne umyte, aby ste predišli nežiaducim reakciám. Vši, samozrejme, nemajú čas zomrieť, ale zabráňte podráždeniu.

Všudy pravdepodobne zomrú po aplikácii farby, ale nie vždy. Navyše, postup farbenia môže byť nazývaný ako škodlivý pre vlasy. Ak hmyz zomrel po procedúre, môže sa znova objaviť.