Amazing in nevarne vode žuželke

November 2018

Video: Are GMOs Good or Bad? Genetic Engineering & Our Food (November 2018).

Anonim

Vodné chyby možno nájsť v pomaly tečúcich alebo stojatých vodách Vodné chyby (backswimmers, korčuliari a Klešťanky) patrí do rádu ploštíc. Často sa nachádzajú v pomaly tečúcich alebo stojatých vodách.

Opis hmyzu

Obrovská vodná chyba je veľká. V dĺžke môže dosiahnuť 1 cm, v tvare hmyzu pripomína loď. Parazit je chytrý dravec. Chrbát je lakovaný na zeleno a nie je navlhčený vodou. Pod vodou gladysh svieti a zdá sa "hladký", čo ospravedlňuje jeho meno.

Vodné chyby plávajú brucho. Zároveň sa ich oči, ktoré sa nachádzajú na zadnej strane, pozerajú na dno a hľadajú korisť. Často hladká látka len visí na povrchu vody. Dlhé zadné nohy umožňujú postieľke plávať bez väčšej námahy. Spravujú ich veľmi šikovne.

obrie vodné chyba je veľké veľkosti

druhovej diverzity

Vodné Striders

Jednou z najznámejších vodných chrobákov. Vyskytujú sa v rôznych vodných útvaroch, od kaluží po oceány.

Gladyshi

Dospelý je dlhý asi 15 mm. Krídla majú tvar strechy, brucho je ploché. Farba elytra úplne závisí od toho, v ktorej chrípke žije chyba. Blázon tmavší ako elytra. Ak rušíte zvyšok hmyzu, bude to bodnúť. Vzhľadom na to sa často nazýva vodná žila.

Naši čitatelia odporúčajú!

Aby sme sa zbavili ploštice, naši čitatelia odporúčajú odpalovač odpudzujúcu škodu.Prevádzka prístroja je založená na technológii elektromagnetických impulzov a ultrazvukových vĺn! Absolútne bezpečný, ekologický prostriedok pre ľudí a domácich miláčikov.

Prečítajte si viac tu …

Nohy gladys sa nachádzajú v hrudnej oblasti. Hmyz sa môže pohybovať po pevnine, ale vyzerá veľmi neohrabaným spôsobom. Na zadnej strane brucha je vzduchová bublina. On je zachytený chybou z povrchu a dýcha jeho hlien. Táto bublina tiež ovplyvňuje vztlak chyby.

Sweetheads plávajú späť. Sú to predátori a radšej lovia otvorene a nie z pasce. Eat glushysh je pôsobivý, pretože pohyb vo vode si vyžaduje veľké náklady na energiu. Po jedení sú chyby skryté v blízkosti vodnej vegetácie, aby sa nestali obeťou iných predátorov.

Ak narušíte pokoj na glauza, bude bodnúť. Vzhľadom na to sa často nazýva vodná whisky

Gladyses sú široko distribuované, pretože sú schopné lietať na dlhé vzdialenosti. Vzlietnutie zo zásobníka nastane bez akejkoľvek podpory. Ukazuje sa, že chyba je schopná vyletieť brucho. Aj hmyz môže začať od zeme.

Rappers

Distribuované v miernych a severných šírkach. Dĺžka môže dosiahnuť až 16 milimetrov. Pripomenúť mulish, ale plávať hore. Hlava je mobilná. Proboscis je krátky, úplne skrytý pod perom. Muži majú špeciálne tuberkulózy na predných nohách, s ktorými paraziti hovoria. Ak stoja pri vode a počúvate, zvuk sa ozýva.

Chyby nemajú otrasnú proboscis. Práve otvárajú ústa a podávajú jedlo tam s prednými labkami. Rowers sú aktívne aj v zime. Najčastejšie sa vyskytujú v stojatej vode.Bedbugy môžu rýchlo lietať z vody.

Všeobecné informácie o obrovskej vodnej chybe (video)

Habitat

Vodný obyvateľ tohto druhu zvyčajne žije v zarastených a plytkých vodných útvaroch. Z toho vyplýva, že farba jeho zodpovedajúcej strany smerom dole je svetlá a časť otočená smerom k vodnej hladine je tmavá. V dôsledku toho sa chyba stane neviditeľnou na oboch stranách bez ohľadu na to, ako vyzeráte.

POZOR!

Existujú tri účinné možnosti na rýchle zbavenie sa štítov:

 • Výzva na dezinsekciu (drahá);
 • Nákup lacného elektronického odpalovača (1390 rubľov);
 • Chemikálie (pochybný účinok).

  Prečítajte si viac tu …

  Gladysh nielen perfektne pláva, ale aj schopný lietať. Preto je vidieť v dažďových kalužiach alebo v rôznych vodných útvaroch (letí z jedného do druhého). Gladysh môže lietať v noci av svetle lampy.

  Nebezpečenstvo pre človeka

  Vodné chyby hladkej vody sú nebezpečné pre ľudí. Ich uhryznutie je veľmi bolestivé, preto sa parazité často nazývajú vodná vlna.

  Vlečné člny sa podobajú na mladiče, ale plávajú vzostupne so zadnou časťou.

  Vodný hmyz rôznych druhov je priradený. Takže najväčší predstaviteľ - obrovský belostóm - môže konzumovať rybie smaženie a malé žaby. Súčasne veľmi uhryzne, čo spôsobuje veľkú nepríjemnosť človeku.

  Napriek tomu stojí za zmienku, že chyby uhryznú len na účely sebaobrany. Ak sa ich nedotknete, nespôsobia mu žiadnu škodu.

  Iné druhy chrobákov, ktoré žijú vo vode, majú vo svojich rukách veľmi nepríjemnú vôňu. Toto sú nasledujúce parazity:

  • chyba je zlá chyba;
  • chrobák;
  • Taliansky štít.

  Nedoporučuje sa ich dotýkať. Ak sa pokúšate odstrániť hmyz z domova, buďte opatrní.

  Vodomery nie sú hrozbou pre ľudí. Sú malé, takže sú takmer neškodné. Kontakt s hrobkou sa môže vyskytnúť úplne náhodne počas kúpania. Ak sa vyskytli problémy, len ošetrujte ranu zelenou.

  Giant belostoma - môže jesť rybí poter a malý rybník obyvateľa

  , ale v niektorých prípadoch, vodné korčuliarky môže byť nebezpečné - ak žijú v tropických krajinách. Takéto ploštice majú škvrny a bolesť z ich zhryznutia je porovnateľná s vôňou včiel. Ovplyvnená končatina môže byť znecitlivená a bolesť pretrváva po dobu jednej hodiny. Niekedy môže dôjsť k alergii, čo znamená, že musíte užívať antihistaminiká.

  Zaujímavosti

  • Zdá sa, že chyby nie sú len nepríjemný zápach a hrýzť, ale môže vyrásť do dĺžky 15 centimetrov. V lôžku takýchto parazitov nemožno splniť, ale môžu ich vidieť pri plávaní vo vode.
  • Biele mamule plávajú dobre a majú špeciálne háčiky na predných labkách. Zachytávajú a fixujú polohu koristi.
  • V núdzovej situácii môže vodný hmyz lietať.
  • Chyby uhryzajú ľudí častejšie prstami alebo prstami. Ale ich uhryznutie je veľmi bolestivé.
  • Veľké chyby spravidla žijú v tropických krajinách - Indii, východnej Amerike, Thajsku. Niekedy sa nachádzajú v Amerike na Floride. Miestni obyvatelia nazývajú parazity "roztoče aligátor". Habitus ploštice je kanály a nádrže.
  • Vodné parazity sú skutočnými predátori. Vzhľadom k tomu, že majú veľkolepé rozmery, ich korisť sa môže stať rybou a žubličkami. Chyba sedí na riasach a stopuje jej korisť.Keď hmyz vidí ryby, priťahuje korisť s prednými roztočmi a prináša ich do úst. Potom chyba injektuje do tela obete jed, ktorý rozdeľuje svoje vnútorné orgány. Ďalej parazit jednoducho vysaje obsah tela koňa.
  • Respiračné rúrky sú respiračné orgány ploštice. Sú na prednej strane brucha. Pretože parazit nedokáže dýchať pod vodou, pravidelne sa vznáša na povrch.

  Na stránkach nášho zdroja nájdete odpoveď na otázku: aké škody majú vojaci bugov a ako ich možno zbaviť.

  Druhy vodných chýb (video)

  Chyby môžu žiť nielen na zemi, ale aj vo vode. Existuje niekoľko druhov hmyzu - hrebene, gladysy, vodomery. Habitat - rybníky so stojacou alebo pokojnou vodou. Je zaujímavé, že chyby, ktoré obývajú vodu, môžu lietať a niekedy aj na slušnej vzdialenosti. Nebezpečenstvo pre hmyz závisí od veľkosti hmyzu. Čím je chyba väčšia, tým hmatateľnejšia bude jej skus.