Vse, kar morate vedeti o bolhe

November 2018

Video: Cameron Herold: Let's raise kids to be entrepreneurs (November 2018).

Anonim

Ľudia sa stretli s blchami od doby primitívneho systému Na svete existuje asi 1000 typov blech. Našťastie pre ľudí a domácich miláčikov sú fakty taká, že prevažná väčšina z nich žije vo voľnej prírode a nie v domácnostiach. Ale počet druhov blech, ktoré sa usadili v ľudskom obydlí, je celkom dosť spôsobiť veľa problémov.

Ľudia sa stretli s blchami od doby primitívneho systému, pretože v prírode žije mnoho druhov v jaskyniach.

Spoločný druh

Všetok hmyz, ktorý patrí do krvného sania, sa živí krvou obetí. Mnoho druhov blech sa už dávno priblížilo k ľuďom a vybralo si ho a jeho domácich miláčikov ako zdroj výživy. Najznámejšie a potenciálne nebezpečné sú nasledujúce blchy, , ktoré sú v dome:

 • ľudská posteľ;
 • psie;
 • mačka;
 • sú krysy;
 • vtáky;
 • Piesok alebo more.

Písečné blchy - bežný typ krv sajúci

Mimo blší

Squad blcha má veľa druhov hmyzu, ale všetky sú veľmi podobné, a vo vzhľade, a fyziologicky malý, než sa líšia od seba navzájom. Všetci sú parazity krvi, a preto štruktúra ich tela je ideálne vhodná na pokojné premiestňovanie obetí a pitie krvi bez prekážok. V tomto prípade je krv ich hlavným jedlom, takže sa živí mužmi spolu so ženami.

Veľkosť parazitov nepresahuje 5 mm. Ľudské blchy sú o niečo väčšie ako vtáčie a mačkovité. Priemerná veľkosť blchov je 1-5 mm. V zriedkavých prípadoch sa môžu rozšíriť blechy na 1 cm na dĺžku.

Naši čitatelia odporúčajú!

Ak sa chcete zbaviť bĺch naši čitatelia sa odporúča Repeller Pest-Odmietnuť. Prevádzka prístroja je založená na technológii elektromagnetických impulzov a ultrazvukových vĺn! Absolútne bezpečný, ekologický prostriedok pre ľudí a domácich miláčikov.

Prečítajte si viac tu …

Štruktúra všetkých bĺch je prispôsobená na jednokrvnú dodávku. hmyz telo je sploštený a je zvlášť hladký - je to nevyhnutné pre bytosti, ktoré potrebujú pohybovať v vlny a vlasy obete rýchlo a ticho. Tam sú štíty a množstvo stoniek pozdĺž tela. Sú určené na to, aby zostali vo vlasoch a pohybovali sa zvoleným smerom.

Stavať nejaké blchy uspôsobené pre jedného - prekrvenie

Zadné "nohy" tohto druhu parazita je oveľa dlhšie ako predné, prečo majú charakteristický vzhľad. Dlhé zadné nohy im poskytujú špeciálny skok, ktorý je súčasťou slov. Vďaka tejto štruktúre môže priemerná blcha skákať stovky tisíckrát rozmerov - od 20 cm do 3 metrov. Na hrudnej a hrudnej časti hmyzu sa nachádzajú ctenody - hrebene, s ktorými je pripojený k obeti.

Farby blchov sú tmavé. Dospelí paraziti môžu mať čierne, červené, žltohnedé farby. Všetky ich druhy vyzerajú ako čierne bodky voľným okom.

Koľko žijúcich parazitov žije

Koľko žijú blchy? Parazity žijú dostatočne dlho - v priemere 3 mesiace.Niektoré stvorenia opísaných druhov však žijú až rok a pol alebo dva, ak sa berú do úvahy všetky štádiá vývoja.

Môžu byť v znecitlivom stave za nepriaznivých podmienok. V tomto prípade žijú dlhšie. Tento hmyz je tiež nepríjemný - pri absencii živých organizmov, kríživý sací hmyz na infikovanom mieste môže dlho čakať na ne. Preto odchod z domu nie je metóda dezinfekcie.

Kde žijú

Teplokrvné zvieracie parazity sa používajú iba ako zdroj výživy. Na nich obyčajne nežijú, ale iba krátko dorazia na telo, aby mohli jesť. Po nasýtení sa blchy skrývajú v odľahlých miestach. Všetky druhy krviprevádzačov sa radšej skrývajú v domoch v štrbinách, pod soklom, v koberci. Psy, mačacie, králičie parazity žijú vo vrhu.

POZOR!

Ak chcete rýchlo zbaviť bĺch existujú iba tri životaschopné možnosti:

 • Hovor Deratizácia služby (drahé);
 • Nákup odstrašujúci (1390 rubľov);
 • Chemikálie (pochybný účinok).

  Prečítajte si viac tu …

  Propagácia parazitov

  Každá blcha si na svoj život vyživuje až 500 vajíčok. Životný cyklus blechy zahŕňa štádia larvy a dospelého hmyzu.

  Propagácia blechy

  Vývoj z vajíčka do zrelého jedinca za priaznivých podmienok nastane v priebehu 20-50 dní. V tomto prípade teplota vzduchu, optimálna pre vývoj - 18, 0-27, 5 stupňov a vlhkosť vzduchu - nie je nižšia ako 60%. Ak sa vzduch uschne, proces vývoja sa zastaví a larva očakáva priaznivý čas. Voda ničí larvy. Pri nepriaznivých podmienkach larva zostáva dlhodobo v kokónovom štádiu a násobenie bĺch je pozastavené.

  Zaujímalo by ma, ako sa násobia blchy. Zo včelieho vajíčka vyrastie larva. Má belavý vzhľad a nepožíva sa krvi. Bez ohľadu na to, koľko lariev žijú nie na zvieratách, ale na podlahe alebo za soklami na tajných miestach. Lvy mačiek a psích blchov môžu žiť v tráve, ktorá ich chráni pred zasiahnutím škodlivých lúčov slnka.

  Fakty hovoria, že v štádiu larvy blázon stráca niekoľko týždňov - dva alebo štyri, v závislosti od podmienok prostredia. Potom prichádza štádium kukly - larva vytvára kokon z webu. Môže to byť od niekoľkých dní do niekoľkých mesiacov. Všetko opäť závisí od toho, aké sú podmienky pre parazita, ktoré sa zdajú byť priaznivé pre život. Dospelá osoba nesmie zanechať kokon po dlhú dobu, ak tam nie sú žiadne obete. Tieto fakty vysvetľujú dlhý život niektorých jedincov, ktorí trvajú rok a pol. Preto je jasné: koľko žije blcha závisí od priaznivých podmienok. Čím horšie sú, tým dlhšie žije blcha v štádiu larvy alebo kukly. Toto je reprodukcia parazitov.

  Typy blech (video)

  Funkcie výživy

  Akékoľvek blchy nevstredujú anestetiká, pretože sú veľmi rýchle, na rozdiel od ploštice. Preto sa cítia okamžite.

  Popísaný druh bezkřídlí sa neodlišuje od lojality voči majiteľom. Parazity ich ľahko menia napriek ich menám. Preto psy skákanie parazity docela bezpečne ísť na mačky a uhryznúť ich, a kočky môžu usadiť na králiky, zbaviť sa blech, ktoré môžu byť niekoľkými spôsobmi.

  Stále to však robia v extrémnych prípadoch. Na osobu, psa a mačací nezvaní hostia takmer nikdy neprešli.

  Harm skákanie paraziti

  Blchy, pohybujúce sa od jedného subjektu na druhý, čím sa stávajú nositeľmi mnohých chorôb. V priebehu štúdie boli v slinách detekované 200 patogénov rôznych ochorení. Najnebezpečnejším ochorením, ktoré môže teoreticky vydržať blechy, je mor. To všetko preto, že prírodnými nosičmi, ktoré sú povahou pôvodcu moru, sú potkany a iné hlodavce. Pri prechode z potkanov na iné teplokrvné živočíchy, ktoré sa často vyskytujú, môžu horeuvedené hmyz nakaziť ostatné.

  Blchy sú prenášačmi mnohých chorôb

  Aj tento hmyz môže niesť salmonely, antrax, encefalitídu, tularémiu, vajcia, červy a ďalšie červami. Ale oveľa častejšie spôsobujú alergickú reakciu na uhryznutie blch, ktoré sa často deje.

  Iné druhy

  Existujú aj iné druhy nenasiahnuteľného hmyzu, ktoré sú škodlivé. Patria k rôznym druhom a majú rôzne návyky, ale v podstate sú podobné - kŕmenie krvou.

  Sea blchy

  Tento zaujímavý druhov uvedených v tomto článku patrí do čeľade hmyzu Talitridae , ku ktorým patrí aj priemerní skákajúci mačky parazitov. Tiež ich nazývam amfipodmi. Žijú pri vode na plážach. Spravidla sa v severných zemepisných šírkach, nemajú - žijú väčšinou v juhovýchodnej Ázii, Južnej Amerike, tiež nájdený v Afrike.

  Tieto parazity sú extrémne malé - ich telo má dĺžku 1, 0-1, 9 mm. Vzhľadu pod mikroskopom, títo malí tvorovia pripomínajú segmentované kôrovce s telíčkom a dlhé "nohy". Námorné blchy sa aktivujú v tme. V obrovskom množstve kolónií bĺch vyskytuje nepríjemný vrč.

  more blchy podobajú segmentované kôrovce s telíčkom a dlhé "nohy"

  Títo paraziti nielen živí krvou. Ženské blchy sú implantované do tela obete a pripojené k plavidlám, aby zabezpečili vývoj vajec. Samička po tom, čo umyje matrac, čo navyše vyvoláva vývoj nebezpečného a závažného zápalu u človeka - sarkopsychóza.

  Krajiny alebo pieskové blchy

  Žijú v krajine a piesku v krajinách Ázie, Afriky, južnej Ameriky. Často sa nachádzajú v hlinených podlahách miestnych obyvateľov. Táto blcha patrí do rodu Tunga penetrans. Podľa typu jedla a spôsobu života sa podobá námornej blchke. Podobne žena prenikne do postihnutej pokožky a prikryje vajíčka a podobne ich ohrieva z rany. Piesočné parazity spôsobujú zhoršenie.

  Zaujímavé vedieť

  Ľudstvo žije s bleskom tisícročia. Po celé stáročia nebol takmer žiadny útek z blch, tak veľa z nich žilo v ľudských obydliach. Zaujímavé fakty - v stredoveku ušľachtilý ľudia upevnili králičie kožušiny kožu na prilákanie blch. Keď sa na ňom zhromaždili, spálila kožušina s blší.

  Cat blší pod mikroskopom (video)

  Veľkosť blechy vždy spôsobila, že majstri dokázali svoj talent. To je úplne povedané v Leskovom príbehu "Ľavicka", kde hlavná postava otriasala blcha. Teraz existuje niekoľko majstrov, ktorí to naozaj dokážu urobiť - na výstavách uvidíte drobné kovové celokožené pečivo s podkovami.

  Blechy sú nepríjemné parazity, s ktorými je potrebné sa zaoberať. Aby ste to však dokázali úspešne, musíte o nich všetko vedieť.