Vse ščurki, ki živijo v stanovanjih

November 2018

Video: DÜNYANIN EN GÜVENLİ YERİ NERESİ? - NÜKLEER Savaş durumunda en güvenli yer (November 2018).

Anonim

Šváby sú hmyz, ktorý nevyvoláva sympatie mestských ľudí. Švábi žijúci v bytoch môžu vyvolať útoky nielen zo strachu, ale aj rôznych chorôb. Títo malí škodcovia sa usadili početné kolónie v najteplejších a výdatné oblastí, výberom ich biotopov kuchynskej linky, potrubie teplej úžitkovej vody a vykurovacie systémy. Zbaviť sa ich je veľmi ťažké.

Ak máte domácich švábov, potom je nemožné si ich všimnúť v blízkosti krmivárne, varnej dosky alebo plynového kachla. Majú veľmi radi teplo, vlhké prostredie, veľa omrviniek alebo zvyšky potravín. Ale nie všetky druhy švábov usadia v obydliach občanov.

Americký šváb

Z 7, 5 tisíc druhov švábov, len niekoľko môže byť nazývaných obyvateľmi bytov. Jeden z nich je Američan. Tí, ktorí spĺňajú tieto hmyz prvýkrát, ich môžu pomýliť s Prusy, oboznámiť všetky červené fúzatý škodcami, ktoré povodne byt, dostať sa späť na vetracie šachty a cez mnoho drobných trhlín a štrbín steny a podlahy. Je veľmi ťažké vyliečiť takéto šváby na veky ľudovými prostriedkami.

Americký šváb je veľmi podobný švárovi vo vzhľade kvôli farbe. Tento druh však má dosť pôsobivé rozmery. Veľkí muži niekedy dosahujú päť centimetrov. Funkcia - schopnosť lietať. Príroda im udelila aktívne, dobre vyvinuté chlopne. Hroty krídel za brucho sú vizuálne ešte viac. Takýto hmyz má červenohnedé telo s jasne žltým okrajom na prednej časti chrbta, presnejšie na jeho hornom povrchu. American samica šváb možno ľahko odlíšiť od samca dĺžkou krídel, ktorá nevidela, na rozdiel od mužských vyčnievajúcimi krídlami. Zbaviť sa takého hmyzu navždy je veľmi ťažké.

Zrelý samičik pravidelne prechádza, mení farbu a stáva sa tmavší. Opakoval molto od 9 do 13 násobku, potom príde puberta a ženský americký šváb je pripravený znášať vajcia. Deň po tom, ako sa žena stane formovanou osobou, vyradí ootheku a opakuje tento proces počas života žien až päťdesiatkrát. Jedná sa o veľmi plodný hmyz, ktorý je schopný vytvoriť asi 16 vajec v každej kapsule, keď je ootheca spadnutá. Životný cyklus týchto škodcov je približne 15 mesiacov, hoci muži žijú menej. Ako ich dostanem von? Zbaviť sa takých švábov navždy je ťažké. Môžete použiť dichlorvos.

Až do doby, kedy sa mladí ľudia vyliahnu z vajíčok a rozptyľujú sa okolo bytu, trvá to minimálne 50 dní. Potom obdobie sexuálnej zrelosti mladých žien trvá o niečo viac ako 900 dní.

Obľúbené biotopy:

 • Kúpeľňa.
 • Skladové priestory.
 • Teplé sklepy.
 • Tmavé a vlhké pomocné miestnosti.
 • Miestami prechodu potrubia (najmä pod umývadlom v kuchyni).

Sú všežravé, ale uprednostňujú sa hnilobné zvyšky jedla. Napriek tomu, že vychutnal knižných dosiek a starý papier, sladkosti a chipsy, skazené zeleniny a ovocia, vrátane sušeného ovocia, uložené vo verejnej doméne.Ako ich dostanete von? Takýto hmyz môžete vyhnúť ľudovými prostriedkami.

Nábytkové šváby

Jedná sa o malý hmyz, ktorého dĺžka nepresahuje ani jeden centimeter. Telo ženy je oveľa širšie ako telo muža. Charakteristickým znakom sú ľahké priečne pásy na zadnej strane. Tento hmyz dokonale letí a skáka dobre, keď nastane nebezpečenstvo.

Na rozdiel od Američanov tieto drobky žijú v mestských bytoch, skrývajú sa:

 • Za rámami obrazov.
 • Stropné dosky.
 • Pod stropom.
 • Za chladničkami v blízkosti motora.
 • V príslušenstve.
 • Zásuvky a prepínače.
 • Na medziposchodí.

Sexuálne vyspelé ženy vyliečili ootéka 14krát počas celého svojho života. Každá kapsula obsahuje až 18 vajec, ktorých doba odparovania je 50 dní. Spôsob dozrievania nymfy trvá asi 160 dní a dospelá žena žije tesne za rok. Ako sa ich zbaviť? Môžete ich vyviezť pomocou rôznych sprejov.

Zriedka sa nachádzajú v kuchyni alebo v kúpeľni, pretože títo švábi nemajú akútnu potrebu vody. Nábytkové šváby jedia všetko, čo nájdu v skladovej skrini. Ironicky, syntetické vlákna a látky, ako napríklad tapetové lepidlo, prišli podľa svojich predstáv. Preto sa dajú nájsť v škatuliach s pančúľami alebo v prípade zle lepenej tapety. Mimo budov tento hmyz nežije. Ako sa ich zbaviť? Je veľmi ťažké ich dostať von. Môžete použiť ľudové prostriedky.

Červené šváby

Každý, kto je oboznámený s švábmi, je dlho a pevne usadený v mestských apartmánoch, nájde tu a prístrešie a jedlo a všetky podmienky pre pohodlnú existenciu. Toto je najbežnejší typ švábov. Majú krídla, ale skôr plánujú ako lietať. Ale skákajú, všimnú si nebezpečenstva, sú celkom dobrí.Prusové sa objavujú všade tam, kde sa človek usadí.

Môžu sa nájsť:

 • V mestských apartmánoch.
 • V krajine.
 • V dedinských domoch určených na celoročné bývanie.
 • V komfortných chatkách.

Samička červeného švábu sa spája so samčím exemplárom a uchováva sexuálne bunky na skladovanie, ktoré potom používa na opätovné hnojenie. V celom svojom živote nenarazí na ooteku viac ako 9-krát, ale v každej kapsule je až 80 vajec. Nymfa dozrieva od 60 do 130 dní a dospelá žena žije asi 10 mesiacov. Ak chcete takéto šváby zbaviť navždy, môžete použiť špeciálne gély.

Biotopy červených švábov sú teplé a vlhké miestnosti, kde vždy nájdete vodu a jedlo. Môžu sa nájsť:

 • V kuchynských skriniach.
 • V rúre.
 • Na zadnej strane plynového kachlí.
 • Pod umývadlom.
 • V skladoch, kde sú výrobky uložené.

Kŕmia pozostatkami potravy, drobky, pokazené alebo vyprchané jedlo. Veľmi sa páči cukru, sirupov, sušeného ovocia. Priťahujú ich výrobky z múky a obilniny. Za normálneho života červených švábov potrebujú vodu, takže väčšina ich akumulácie môže byť detekovaný v blízkosti umývadla v kúpeľni av kuchyni, za toaletu, vaňu pre sprchu na potrubie teplej vody. Títo škodcovia môžu poškodiť ľudské zdravie. Jednoducho šíria infekciu, prechádzajú cez odpadkový žľab a vetranie z jedného bytu do druhého po návšteve pivnice a skládok odpadu. Tieto šváby môžete odstrániť kyselinou boritou.

Čierne šváby

Sú priamo spojené so synantropickým hmyzom. To znamená, že sa usídľujú iba tam, kde žijú.Oni sú menej obyčajní ako Prussians a nábytok šváby, ale napriek tomu, často sa vyskytujú v obydlí človeka. Mestské apartmány sa stali skutočným útočiskom pre čierne šváby, v ktorých sú vytvorené všetky podmienky pre ich pohodlné bývanie.

Dĺžka takejto osoby dosahuje 2 centimetre, ale niekedy existujú obzvlášť veľké jedinci s dĺžkou 5 centimetrov. Ich farba sa môže meniť od šedej až po čierne uhlie. Taurus sploštený, široký, žiariaci. Muži majú väčšie krídla ako ženy, ale nie sú prispôsobené letom. Ich hlavný rozlišovací prvok - schopnosť vyvolať nepríjemný zápach, vystrašiť nepriateľov. Zbaviť sa ich je veľmi ťažké.

Kŕmia pozostatkami potravy, rozpadajúcimi sa alebo pokazenými jedlami. Je charakteristické, že keď sa Prudy objavia v byte, medzi týmito druhmi začína skutočná konfrontácia. Počas vojny červené šváby jedia vajcia, ktoré sú položené ženské čierne. Takže sa môžete zbaviť čiernych švábov.

White šváby

S vedomím, že šváby apartmány majú inú farbu, ale farba chitín škrupiny sa pohybuje od svetlo hnedé až čierne uhlie, ľudia sú prekvapení, a dokonca aj strach, videl bielu hmyzu byte. Prvé osoby spôsobili skutočný strach. Väčšina ľudí sa rozhodla, že sú skutočnými mutantmi, ale po chvíli sa všetko stalo jasným.

Po oplodnení samice sa v jej tele vytvorí určitá kapsula, v ktorej sa nachádzajú vajíčka. Odhodením ootéky samica opustí pokladanie vajíčok, z ktorých po určitom čase mladí jedinci, tzv. Nymfy, vyliahnu. Sú veľmi podobné dospelým švábom, ale ich škrupina stále nemá požadovaný stupeň tuhosti a nedosiahla určitú farbu.Po niekoľkých hodinách chitínová škrupina stmavne a stáva sa pevnou. Taká škrupina chitínu sa nemôže rozťahovať a larva zmení svoju škrupinu niekoľkokrát počas rastu a dozrievania, to znamená, že sa stráca. Vyradením malého a úzkeho krovu, ktorý sa stal malým, larva opäť získa niekoľko hodín bielej farby. Vzhľadom k tomu, že premiestňovanie sa uskutočňuje u jednotlivcov toho istého hniezda súčasne, mnohí ľudia dokázali vidieť veľký súbor bielych švábov. Takže sa rozhodlo, že bielymi jedincami sú oddelené druhy hmyzu. Vedci preukázali, že biele šváby nie sú spojené s mutantami a nepredstavujú osobitné nebezpečenstvo pre ľudí.

Či už boli šváby bytov, to všetko predstavuje určitú úroveň nebezpečenstva pre ľudské zdravie. Aj tie druhy, ktoré neopustia byt, obmedzujú, migrujú a trpia veľa infekcií. Okrem toho sú schopní spôsobiť vznik budov domácich spotrebičov, osvetľovacích zariadení, elektroniky. To naznačuje, že je potrebné sa zbaviť tohto hmyzu, bez ohľadu na to, akú farbu majú.