Za kaj se pojavijo uši z vidika ljudske bo

November 2018

Video: Managing the Beatles: Brian Epstein Interview (November 2018).

Anonim

Všudy sú jedným z najnepriaznivejších ľudských parazitov. Akékoľvek civilizovaný človek sa snažil chrániť seba a svojich blízkych pred týmto hmyzom, ale dnes sú ľahko vyzdvihnúť na verejných miestach, škôlky a dokonca aj školy. Práve preto, že tento negatívny postoj ľudí k vši, vnímanie ľudí takmer vždy považuje infekciu za zlé znamenie.

Takže, poďme vidieť, od čoho vši pochádza z hľadiska ľudových presvedčení a akceptuje.

Známky šťastia a nešťastia

Prečo sa objavujú vši? Atribúty ľudí to vysvetľujú rýchlym prejavom prípadov a ťažkosťami, ktoré sa budú musieť urgentne riešiť. Mimochodom, predpovedať, do akej miery budú tieto problémy, môžete podľa počtu vší: čím viac, tým horšie.

K dispozícii je tiež mierne odlišné verzie: vši, ktoré sa nachádzajú na tele alebo v spodnom prádle, predpovedať jeho "pán" budúce prekážky. Vidieť rovnaké vši v otvorených oblastiach tela alebo dokonca čeliť - k ochudobneniu hospodárstva, škody na majetku. Inými slovami, prichádzajú finančné straty alebo veľké odcudzenia.

Môžete určiť, čo presne predpovedajú vši a ich umiestnenie na hlave. Ak sa väčšina vší sústredí na trup, znamená to, že sa nemôžete obávať - ​​všetky zlé udalosti už prešli. Ak sa vši radšej zhromažďujú okolo čela, je to zlé - problémy len čakajú a teraz sa musíme pripraviť na to.

A to je to, čo hovorí ďalšie znamenie: ak sa vši objavili v celej rodine - mohlo by to byť znakom budúcich veľkých ťažkostí. Zvyčajne je to kvôli smrti blízkeho príbuzného, ​​požiaru alebo lúpeže. Samozrejme, keď sa objavia vši, nemal by sa začať panikovať, ale je lepšie byť opatrnejší.

To je zaujímavé

Niektoré populárne príznaky hovoria, že môžete určiť, odkiaľ pochádzajú nešťastia. Ak sa vši zvrhnú v dievčati, potom bude mať problémy od muža. Pre mužov toto označenie pôsobí naopak a musia sa obávať špinavého triku od dámy.

Existujú populárne príznaky o vši súvisiacich s deťmi. Jeden z nich tvrdí, že vši sú vysadené u detí predtým, než ich rodičia začnú zažívať finančné ťažkosti. Ak však dôjde k úplnej zničeniu, vši zmiznú ostré ako sa objavili.

O trochu akceptuje príčiny výskytu vši

Výskyt všičných znakov sa často spája s určitými činmi samotnej osoby. Napríklad je pravdepodobné, že vši sa vysadia tí, ktorí sa v detstve milovali, aby si spravili čerešňové "lepidlo". V skutočnosti v čerešňovom lepidle samozrejme neexistujú žiadne látky, ktoré by mohli problém spôsobiť.

Aby ste predišli bolestiam hlavy, odporúčame vám, aby ste nikdy neklamali klobúk na jedálenský stôl. S najväčšou pravdepodobnosťou je to kvôli pôvodnému rešpektovaniu miesta príjmu potravy a neprípustnosti jeho "znesvätenia" cudzích predmetov.

A odkiaľ pochádzajú vąe? Ľudové známky staroveku uistili, že tento hmyz je neoddeliteľnou súčasťou človeka a žijú priamo vo svojom tele. Keď príde čas a prídu niektoré udalosti, vši vychádzajú (cez kožu alebo hrbole na hlave) a usadia sa vo vlasoch.

V skutočnosti, vši jednoducho nemôžu žiť a von z ľudského tela. Tento hmyz je bežný parazit, ktorý sa prenáša kontaktom osoby, ktorá už bola infikovaná pedikulózou.

Môžete ľahko nájsť príznaky (dnes sú veľmi bežné), ktoré hovoria, že vši sa narodia nervy a emócie. Mnoho ľudí verí, že vzhľadom na výskyt vši ako bežné ochorenie vyplývajúce zo zníženej imunity na pozadí stresu.

Pedikulóza v skutočnosti nemá nič spoločné s imunitou a nie je infekčnou chorobou. Ak osoba nebola v kontakte s iným pacientom alebo s infikovanými vecami, vši sa jednoducho nikde neukážu. Nespúšťajú sa vzduchom, ako sú mikróby alebo baktérie.

Vši a počasie

Ako sme už videli, odpoveď na otázku "Čo sa vši objavujú" pre znaky rôznymi spôsobmi. Zaujímavé je, že nie vždy súvisí s ťažkosťami alebo nešťastimi, občas hmyz jednoducho sľubuje zmenu počasia.

Väčšina zdrojov naznačuje, že vši predurčujú dážď a zlé počasie, ale nikdy nie je dobré počasie. Tu je niekoľko ľudových poznámok o všochách a počasia:

  • Vši začínajú aktívne plazúť nad hlavou a šumieť - na odlievanie dažďa.
  • Ak sa vši plazia na oblečenie a majú strach - zlé počasie a hrom.
  • Vrúby roztrúsené - poháň hovädzí dobytok (bude pršať).

Do poznámky

Všeobecná viera hovorí, že vši sa dáva človeku, ktorý bojuje s vlastnou lenivosťou a neochotou niečo urobiť. Svojím spôsobom to platí: keď sa objavia vši, potom vôbec nulový, je potrebné vyriešiť problém ich rýchlej eliminácie pomocou lekárskych prípravkov.

Dobré známky výskytu vši

Existujú nejaké dobré známky, ak sa vši vysadia?Ako sa ukazuje, vieru nie vždy sľubujú čiernu kapela v živote, keď sa objavia.

Dlho sa verilo, že človek, ktorý nemá absolútne žiadne vši, nebude nešťastný, pretože ho dokonca prekonávajú aj hmyz. Niektoré príznaky hovoria, že prítomnosť vši prorokuje šťastie a bohatstvo, hoci samotný hmyz bol považovaný za "nečistý".

Nájsť vianu od priateľa alebo hosťa bol dobrý znak a sľúbil dlhé priateľské vzťahy bez hádky, nezhody a rozdelenia. V každodennom živote tam bol dokonca zvyk hľadanie hmyzu na ich hostí, čo bolo považované za veľkú česť a znamenia osobitného umiestnenie majiteľov domov. Zatiaľ čo hľadanie parazitov pokračovalo, bolo prísne zakázané jesť.

Aj v staroveku bola v priebehu vety: "Lousy - znamená šťastie." Ľudia, ktorí nežijú vši, boli považovaní za veľmi podozrivé.

A v prípade, že telo zosnulého prevádzkoval voš, a to bolo vidieť, príbuzní - a potom zomrel spravodlivého a jeho duša ide priamo do neba. Napriek tomu sú dosť často odkazy na vší ako symboly úspešnej práce. Predpokladalo sa, že pohostinný majiteľ v dome musí mať vši ako symbol prosperity.

Dobré príznaky tohto hmyzu sťahujúceho krv s najväčšou pravdepodobnosťou súvisia so stavom hygieny v minulých storočiach. Ruský ľud sa vždy rád kúril v kúpeli a nepokúšal sa ho (na rozdiel od cudzincov), no častejšie "umývanie" bolo usporiadané raz za týždeň. Po zvyšok dňa neexistovala žiadna hygiena okrem umývania a umývania rúk.

Veľké rodiny zároveň žili v dedinských chatách, ktorých členovia často spali doslova "v pokoji" alebo v susedných obchodoch. V tomto prípade mali všetky dievčatá dlhé vlasy, muži mali tú česť brady a kučery na pleciach.Samozrejme, ak sa aspoň jedna osoba (napríklad dieťa) objavila vši, potom sa pedikulóza ľahko rozšírila po celej rodine.

Zbavte sa vši, ktorí sa nestarajú a často spolu s nimi existujú už veľa rokov, bez toho, aby v nich našli niečo hanebné. Iba začiatkom 20. storočia sa hygiena a medicína vyvinuli tak, že by mohli zastaviť úplnú infekciu všiami.

Väčšina populárnych označení o všochách pochádza z dávnych čias, takže odrážajú názory ľudí tých rokov. Tu, napríklad, niektoré ďalšie zaujímavé znaky:

  • Ak zabiješ vši a neumývaš svoje ruky, zomrieš v trápení.
  • Nemôžete potriasť drobky na podlahe - vši sa dostanú.
  • Nepotrebujete počítať vši nájdené v inom - oni sa hodia na vás.

Informácie uvedené v znameniach ľudí sú úplne protirečivé. Môžete ho použiť a robiť predpovede pre vlastnú budúcnosť, alebo to môžete zaobchádzať skepticky.

Všestrany sa nachádzajú dokonca aj v modernom rozvinutom svete a môžu byť infikované na akomkoľvek verejnom mieste. Jediná vec, ktorú môžete s istotou povedať: výskyt pedikulózy presne sľubuje finančné náklady na návštevu lekára alebo nákup kvalitného šampónu alebo hrebeňa.

Buďte zdraví!

Zaujímavé video: čo je pedikulóza a všetky druhy mýtov o všoch