Podrobnosti posteljnega uši

November 2018

Video: Postelja BRIDGE (November 2018).

Anonim

Tento typ parazitov, rovnako ako posteľové vši, v prírode, prísne povedané, neexistuje. Takže sa zvyčajne nazýva ľudská hlavová vanička alebo spodná bielizeň (spodná bielizeň), ktorá sa náhodne nachádza na posteli. Tento hmyz je parazitmi, ktoré sa vysávajú z krvi a patria k tomu istému druhu, ale k rôznym formám.

Hlavová vasa stále žije na hlave a oblečenie na oblečení osoby. Na posteli sú obaja paraziti úplne náhodný a nemôžu existovať dlho. Bolo to však zriedkavé príležitostné stretnutia, ktoré spôsobili, že ľudia zavolali posteľnú bielizeň.

Na poznámke

ľudské vši nemôžu hladovať viac ako jeden deň a ich larvy - viac ako niekoľko hodín. Väzba na posteli je teda prakticky odsúdená samovražedná bombardérka, pretože stále potrebuje žiť až po ďalšiu návštevu postele. A ak to rieši tento problém, usadiť sa na oblečení tých ľudí, ktorí nikdy nemenia oblečenie (trampy a rôzne odtajnené prvky), potom hlavná vina nemôže vyriešiť tento problém. To je dôvod, prečo sa hlavná vasa zriedka vyskytuje v najlacnejších hoteloch a ubytovniach, kde náhodne padne z hláv infikovaných hostí.

Posteľné včičky: ako vyzerajú

Podstielka je malý hmyz s dĺžkou tela 0, 5 až 3 mm, v závislosti od veku a vývoja. Parazit nemá krídla a len sa plazi. Navyše jeho nohy uspôsobený pre pohyb alebo chodiť na rovnú plochu: každý čap nesie vši zaoblené pazúr, skrz ktoré môže hmyz držať na vlasovým zväzkom (viď.foto):

Tu je na vlasoch ľudského tela alebo vlákna vlneného oblečenia vši a trávia väčšinu času. Na povrchu tela klesajú každých niekoľko hodín, aby prerazili pokožku a opili sa.

Je zaujímavé,

Závesné (pranie bielizne) voš, vedenie väčšinu času na oblečenie, mnoho storočí evolúcie značne zmenila svoju morfológiu a prispôsobiť lipnú na tkaniny a kožu. Napriek tomu pri pohybe vši hlavy smerom k hlave si na pár generácií zvyknú na pôvodné podmienky bývania.

Posteľné vši vyzerajú nepríjemne. Majú roztiahnuté brucho a malú hlavu. Farba ich tela je svetlošedá, takmer biela, ale po kŕmení, keď je brucho naplnené krvou, sa vôňa stáva červenou alebo hnedou.

V nižšie uvedenej fotografiu - posteľ vši uhryznutie na webe:

Na ďalšiu fotografiu ukazuje, ako to vyzerá pod mikroskopom vši bielizeň:

Je zaujímavé,

lonovej vši má tvar tela, ktorá sa líši od situácie vši posteli. Jej brucho je oveľa kratšie a labky sú silnejšie. Na posteli sa takmer nikdy nevyskytujú vši. Fotografia lonovej vši je uvedené nižšie:

Základné charakteristiky posteľnej vši, ktoré ich odlišujú od iných parazitov:

 • malé rozmery
 • priehľadné telo závoje
 • tuhosti> predĺžený brucha.
 • Larvy posteľových vší sú veľmi podobné dospelému hmyzu a od seba sa líšia len vo veľkosti. Tiež sa živia krvou a žijú s dospelým hmyzom. Predtým, ako sa stane dospelá vasa, larva musí byť transfúzovaná trikrát.

Posteľná bielizeň kousnu osobu kedykoľvek, čo je najdôležitejšie - samotné telo človeka bolo v blízkosti. Nižšie je fotografie uhryznutie posteľnej vši - sú veľmi podobné tým z ploštíc, ale líšia sa v tom, že vši nikdy neopustí reťazec niekoľkých sústach:

Vajce posteľ vši pripútať k osobe záhyby oblečenia, a vo výnimočných prípadoch - až do samého posteli ktoré často a pravidelne spia ľudí.

Uzavretý v špeciálnej kapsule na pripevnenie na vlasy, takéto vajcia sa nazýva nit. Je to neuveriteľne ťažké nájsť na posteli a oblečení kvôli jej bielej farbe a malým rozmerom. Na fotografii je zobrazená posteľová vešiačka a jej vajcia na prst.

Na poznámku

vši na posteli a ich uhryznutie sú často zamieňané s inými parazitmi. Napríklad plná tučná bedna vypadá ako blcha, okrem toho, že nemôže skákať. Ale ešte častejšie sú vši nazývané malé larvy ploštice, ktoré sú tiež priesvitné kvapkou krvi v bruchu. Ide o ploštice s oveľa väčšou pravdepodobnosťou, ktoré možno nájsť v posteli - to je ich obvyklý biotop, na rozdiel od vší, ktoré na posteli sa nachádzajú iba príležitostne. A ak ste našli "vši v posteli" - pod matracom alebo na tele - je to zaručené ploštice. Vonky tam jednoducho nebudú plaziť.

vši na posteli: čo tu robia?

Vši neustále žijú na ektoparazitoch ľudského tela, to sú parazity, ktoré nepreniknú do tela. Pri ich pripútanosti k ľudskému telu sa líšia od ostatných parazitov: blchy, kliešte, chyby žijú a množia sa v bytoch a prírode, ale na osobu dostávajú len na kŕmenie. Vo vši sa celý cyklus reprodukcie uskutočňuje na ľudskom tele a v tele.

Hlavným cieľom prítomnosti vši na ľudskom tele je výživa. Ich jedinou potravou je krv, pre ktorú sa uhryzne, prepichne kožu so svojimi čeľusťami v podobe tenkých stilettov a nasáva niekoľko mikrogramov krvi na jedno kŕmenie. Napriek miniatúrnym rozmerom sú kousky posteľových vší bolestivé ako napríklad kousacie komáre a vyzerajú ako malé kužele s dierou v strede.

Na fotografii nižšie - uhryznutie vešiakov na telo.Takéto porážky sú typické v prípadoch, keď existuje veľa vší.

Na posteli sú vši veľmi vzácne a vo výnimočných prípadoch. Existujú iba jednotlivci, náhodou spadol z tela alebo hlavy, a stálej populácie chovaných v posteli, sa nestane.

Ak je však lôžka, ktorý spadol voš sa stanoví osobu, parazit sa bude opäť pohybovať svoje telo a začať normálny život.

Mass vši v posteli nedochádza, a dokonca aj niekoľko jedincov v jednej posteli sa môžu objaviť len v prípade, že overnighted silne infikovanej osoby.

Ak ste našli veľa "vši" v posteli - a potom s najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o larvy ploštíc.

Prečo sú vši nebezpečné?

Jednotlivé kúsky vši nie sú najväčší problém. Zvlášť nebezpečné, keď sa stanú veľké množstvo, keď masívne uhryznutie spôsobiť ľudské vši - súbor príznakov podobných ochorení kože. Pediculosis je zvyčajne nasleduje:

vyrážky na tele

 • výskytom pľuzgierov a jaziev
 • modrasté pigmentových škvŕn
 • Koža zhrubnutie.
 • Vo zvlášť závažných prípadoch sa objaví vredy a vredy sa môžu vyvinúť Pyodermia s príznakmi bez ohľadu na závažnosť s vši.

ešte nebezpečnejšie, vši, ktoré prenášajú patogény niekoľkých smrteľných chorôb, z ktorých najznámejšie týfusu a recidivujúce horúčka.

Dnes sa tieto choroby vyskytujú hlavne v rozvojových krajinách, ale vôbec nestratili svoje nebezpečenstvo. Ale vo všeobecnosti vši vždy kazia kvalita života človeka. Konštantná svrbenie od uhryznutie, nedbalý vlasy sa hnidy, kožné lézie nedávajú osoba normálne cítiť a odstrčiť ostatní.Preto v prípade možnej infekcie parazitmi by ste mali vždy vedieť, ako odstrániť vši.

Spôsoby, ako sa zbaviť posteľ vší

V boji proti vši na lôžkoviny vlasatej časti tela sa zvyčajne používajú špeciálne šampóny, spreje alebo pleťové vody, ako sú vši Nittifor, Niť zadarmo, Pair Plus. Spracovávajú vlasy a infikované časti tela, ak je to možné - zabalené v polyetyléne niekoľko hodín a potom sa umyjú.

Predtým sa na tieto účely používal kerozín a ocot, ale moderné prostriedky sú omnoho účinnejšie a menej agresívne vzhľadom na ľudskú pokožku.

Aby ste sa zbavili vší lôžok, môžete použiť aj špeciálne protiparazitárne hrebene. Malo by sa však pamätať na to, že takéto úpravy si vyžadujú niekoľko dní na to, aby sa zbavili vši - používali ich pravidelné vyčesávanie z vlasov.

Na poznámke

Jednoduché hrebene, dokonca aj hrubé, vši a šupky nie sú oškrabované. Antiparazitárne nástroje majú vzdialenosť medzi zubami, približne rovnakú ako hrúbka niekoľkých vlasov, rovnako ako tuhé, tuhé zuby. To im umožňuje zavesiť aj nity, ktoré sa nedokážu vyrovnať s bežnými hrebeňmi.

Zvlášť na spracovanie lôžka pred všími je v pračke pri maximálnej teplote nutné. Už vo veku 55 ° C zomrie v priebehu pol hodiny a pridaním insekticídneho šampónu - ešte rýchlejšie.

Vo väčšine prípadov nie je potrebné ošetrenie lôžka pred všími - postačí ju odstrániť a jednoducho sa vylodiť na ulici na deň. Hmyz počas tejto doby zomrie hladom. Potom je posteľ dostatočná na umývanie.

Je veľmi dôležité ošetriť posteľ po vši v ten istý deň, keď sa bojuje proti parazitom samotných nájomníkov.Tým sa zníži riziko možnej sekundárnej infekcie.

Ale namiesto toho, aby sme skúmali, ako sa zbaviť bedrových vší, je oveľa racionálnejšie aplikovať preventívne a ochranné opatrenia proti ich infekcii.

Predchádzanie požití vši v domove

Všína spadajú do akejkoľvek miestnosti alebo lôžka iba s infikovanou osobou. Nemôžu sa plaziť ani prísť na sadu posteľnej bielizne.

prakticky vylúčené prípady vši spadajú do miestnosti s kuchynským kútom - v čase, keď je prepravovaný pohovku alebo posteľ, vši jednoducho peremrut hlad. Preto najlepšie spôsoby, ako zabrániť vši vniknutiu do domu, budú:

Zabránenie návštevám ľudí alebo detí žijúcich v pochybných hygienických podmienkach.

 • Skontrolujte priateľov detí, ktorí prichádzajú do domu. Zvyčajne, keď dôjde k vážnej infekcii, sú vidle na hlave dieťaťa viditeľné voľným okom.
 • Povinné karantény po návšteve lacné hotely, penzióny, ubytovne - je podozrenie na infekciu s vši, je žiaduce, aby niekoľko dní si umyť vlasy insekticídny šampón a sledovať stav pokožky hlavy.
 • Mali by sme vždy pamätať na to, že ochrana domu a postele pred vši začína ich ochranou. Najoptimálnejšie je preto vylúčenie vlastných kontaktov s pochybnými znakmi, neformálnym sexom a komunikáciou so znevýhodnenými mladistvými. Takže s vysokou pravdepodobnosťou infekcie všími sa dá vyhnúť.

Zbavte sa vši s hrebeňom - ​​inštrukcia

Užitočné video: odkiaľ pochádzajú vąe a ako sa s nimi správne zaoberajú