Se lahko uši pojavijo na živcih?

November 2018

Video: Bolečine v nogah (November 2018).

Anonim

Iba z nervov, bez iných príčin a infekcií od iných ľudí sa vši na hlave nemôžu objaviť. Existujúce myšlienku, že vajcia alebo vši sa spí vo vlasatej časti hlavy, kým je človek v pokoji a začnú rojiť a spôsobujú svrbenie len vtedy, keď nervózny vzrušenie sú pseudoscientific mýty, nelogické a nepodporované žiadnym výskumom.

Avšak špekulácie o tom, ako vši vyskytujú v nervovej sústave sú veľmi rozšírené, a to nielen v provinčných oblastiach, ale aj v mestských, vzdelané populácie. Toto by malo byť považované za pozostatok ľudovej viery.

Avšak myšlienka, či sa vši môžu objaviť na nervy, má v niektorých ohľadoch dokonca vzťah s vedou.

Recenzia

Nikdy som nerozumel, keď mi moja stará mama povedala, kde boli vši prevzaté vši na nervóznom základe. Bez ohľadu na to, aký je nervózny človek, vši samotní sú hmyz a jednoducho sa nezobrazia. Ale na univerzite to bolo presne to, čo sa stalo. Rozišiel som sa s mojím milovaným, so škandálom a slzami, bol som veľmi rozrušený, začal som svoje štúdium a začal som. Som si poškriabal hlavu, zhrešil som o alergii, nemohol som spať a potom som začal detekovať nits. Niekoľkokrát na vankúši našli samotné vši a musel som ísť na rodičov na týždeň, aby som otrávil tento kameň s petrolejom. Teraz chápem, že vši zo stresu - to je celkom skutočné.

Alena, Mirgorod

Ako sa vôbec objavujú vši na hlave?

Odborníci - parazitológovia už dávno zistili, ako sa objavujú vši na hlave a iných častiach tela. Jediný spôsob, ako dostať vši na hlavu alebo telo človeka, je priamy prenos od inej osoby. Zvyčajne sa takáto infekcia vyskytuje pri blízkom pohlavnom styku, bozkách, objatí, sexuálnych úkonoch, hrách, zápasení.

Môžete nosiť aj vši cez hygienu a produkty starostlivosti o vlasy - hrebene, uteráky, vlasové pásy, vlasové klipy. Táto metóda je však zriedkavejšia a dôležitá úloha pri šírení vši nehrá.

Poznámka:

Pubová vasa môže byť prenášaná aj v stojatých vodných útvaroch vodou - všetky vdy sú odolné voči hypoxii a neprestávajú vo vode dva dni. Existujú prípady infekcie detí s vrodenými vši v Indii, keď plávajú na verejných plážach riek v chudobných oblastiach.

Vôňa, ktorá trávi väčšinu svojho života na oblečení a spodná bielizeň, môže s týmto oblečením a šíriť za predpokladu, že niekoľko ľudí nosí oblečenie. Dokonca aj čiapka môže byť prenášaná cez kožušinové čiapky.

Existuje názor, ktorý vedci neodmietajú, že človek v stave emočného vzrušenia je pre vąe atraktívnejąí. Tieto parazity sú vedené predovšetkým vôňou a nervová osoba je aktívnejšia potné žľazy a vytvára silnejšiu a silnejšiu chuť.

Avšak vzhľadom na sedavý vši a ich neschopnosť lietať, ich reakcie na vôňu človeka je nervózny možno vysvetliť iba ich prevodu z jedného hostiteľa do druhého, ale nie spontánna výskytu. Preto aj keď existuje závislosť pravdepodobnosti prenosu vši z nervov, potom šírenie týchto parazitov má veľmi malý vplyv.

Home tiež populárne teórie, ktorá môže byť dostal v prípade, že vši v nervovom systéme, má nasledujúce pozície v jeho jadre:

  • vši a ich vajíčka ležať ladom v hlave, nedokazuje sa v pokojnej osoby.
  • Vši stres objavia, či už v reakcii na myšlienky v hlave, či už na trvalé rozdelenie potu, a bezprostredne po začiatku jedla a hrýzť ľudí.

V takej teórii je veľa nelogické.

Po prvé, nevysvetľuje, ako sú vši najprv v hlave a odkiaľ pochádzajú z nervov. Koniec koncov, v dedičstve nie sú prevedené, ale ak sú prenesené od inej osoby - prečo sa na chvíľu zastavia?

Po druhé, dnes je známe, že vši nemôžu hladovať viac ako niekoľko dní. Preto je sen v ich hlavách už veľa rokov vedeckým nezmyselom.

A konečne, to je nejasné, čo nervózny človek je tak oveľa atraktívnejšie zdrojom potravy než pokoj, ktorý v poslednej vši, ani nemôžu aktívne živí.

Poznámka

Táto teória má niekoľko možností. Medzi nimi - vzhľad na hlave kužeľov, v ktorom vši roj. Údajne sú k dispozícii aj fotografie takýchto kužeľov. To je tiež fikcia: vši sa nemôžu usadiť pod ľudskou pokožkou. Často sú však iné subkutánne roztoče zamieňané so subkutánnymi vši.

Je zrejmé, že takéto teórie - druh atavism ľudovej obrazu sveta, ktoré sa postupne zastarávajú. Avšak vzhľadom na ich existenciu mnohí ľudia používajú nesprávne spôsoby kontroly parazitov a dokonca prispievajú k ich šíreniu.

Vši zo stresu: je to vši?

Ďalšie odpoveď na otázku, či existujú vši z nervov, to je úplne iná rovina: vši od stresu - to nie je vši, a zvyčajne alergie alebo zápalu kože nervy.

Vskutku, výskyt vší na nervy môže byť ľahko zamenený s príznakmi akejkoľvek choroby kože na hlave, vylučujúce svrbenie. Napríklad psoriáza sa vyznačuje svrbením s vlnou podobnou intenzitou prejavu. Najčastejšie sa vydáva vo chvíľach emočného vzrušenia. A predtým, ako skúsený dermatológ presne diagnostikuje samotnú chorobu, môže pacient cítiť, že má vši na nervy.

Dermatitída sa môže objaviť aj na nervoch a vši, ktorí nemajú najmenší vzťah.

Niekedy môžu byť prijaté výskyt vší v nervovom systéme svrab, ktorý je pôvodcom nie sú vši a roztoče. Pravda, svrab je častejšie lokalizovaný na rukách a na tele, ale roztoči sa môžu tiež usadiť na hlave. Tu sú a žijú v samotnej pokožke, nezobrazujú sa vonku a spôsobujú vážne svrbenie počas ich pohybu. Samozrejme, svrab tiež nepochádza z nervov.

na odlíšenie od svrab vší (vši zamorenia), môže byť vzhľad svrbenie na časť tela, ktorá nie je pokrytá s vlasmi, ako aj absencia hnidy na vlasy a viditeľné body uhryznutie.

Na fotografii nižšie môžete vidieť stopy prítomnosti vši - nezáleží na tom, nervy sa poškrabal po uhryznutí alebo jednoducho svrbením:

Na ostatné snímky - ľudskej ruky, nakazených svrabom:

, ale zistiť, či tam môže byť vši z nervov, alebo nie, nestačí na osoby, ktoré už trpia. Potrebuje konkrétne pokyny na konanie.

Ako sa má liečiť infekcia všími?

Bez ohľadu na dôvody výskytu vši - na nervovej báze alebo dokonca vďaka prenosu od inej osoby - liečba by sa mala začať okamžite.

V obzvlášť zanedbaných prípadoch môže byť pokožka pokožky hlavy, pokušená a svrbivá ošetrená pomocou upokojujúcich balzamov alebo pleťových vody.Prvá priorita pri infikovaní vší však vyžaduje zničenie samotných parazitov. Zmiznú - príznaky ochorenia zmiznú.

Bojové vši sú celkom nepríjemné, ale nie ťažké. V minulosti bola hlava infikovaných ošetrená petrolejom a naložená na niekoľko hodín. Vši z tohto zahynú. Dnes na ten istý účel sa používajú špeciálne šampóny so vši jedmi, ktoré sú toxické pre hmyz, ale sú neškodné pre ľudí.

Špeciálne hrebene proti vši, ktoré sú vyčesané dospelým hmyzom a hlodavcami, sú taktiež dosť účinné. Avšak ak používate kerosén alebo insekticídny šampón, môžete sa zbaviť vši v priebehu niekoľkých hodín, potom bude hrebeň musieť niekoľko dní trčať.

Špeciálne masti a šampóny sa používajú na boj proti všiam. Vo všetkých prípadoch kontrolných vší je efektívne mäso, hlavne v lete, keď je hlava vystavená aktívnemu slnečnému žiareniu.

Viac mýtov o všoch

Mýtus o tom, ako sa vši objavujú z nervov, nie je jediný, ktorý je spojený s týmito parazitmi. Stále existuje niekoľko prežívajúcich presvedčení, v ktorých sa veľké množstvo ľudí domnieva, že sú ochotnejší než fakty, ktoré dokazujú biológovia. Napríklad mnohí sú presvedčení, že vši a škvrny sú rôzny hmyz. V skutočnosti sú nits vąe voąky v špeciálnych škrupinách.

Dokážte, či existujú vši z nervov, niektorí odborníci náležite vysvetľujú, že sa vši objavujú z bahna na hlave alebo v dome. Tieto teórie sú blízke teóriám, ktoré sa uvádzajú v starovekom Grécku a dnešná veda presvedčivo dokazuje, že je nemožné, aby vši vyrastali z nečistôt.

Existuje dokonca teória, že vši sú druhy rakovinových buniek, ktoré sa môžu objaviť v tele na nervovej pôde a zomierajú len smrťou hostiteľského organizmu.Tento príbeh je taký smiešny, ako je to hrozné. A nakoniec, ľudia sú veľmi populárni vši. Mnohí liečitelia sú presvedčení, že špeciálne kúzla stačia na to, aby zbavili chorých ľudí parazitmi. Je zrejmé, že bez ohľadu na to, odkiaľ vši pochádza z tela alebo hlavy, je nemožné ich vyhnúť len s kúzlami.

Niektoré mýty o všiach, rovnako ako rysy boja proti týmto parazitom