Bites perilo uši

November 2018

Video: ROBLOX Shark Bite! BAZOOKAS & a couple BROKEN BOATS | Let's Play Game Commentary [KM+Gaming S02E20] (November 2018).

Anonim

Podľa ich príznaky vši uhryznutie bielizeň do značnej miery podobajú sústa iných ľudských krv sajúceho parazitov, ale sú tu aj ich vlastné charakteristiky. V podstate bielizeň hryzenie vši sú špecifické pre ľudské city, a vidieť fotky ich zjavných rozdielov od uhryznutie, ako sú blchy a ploštice ťažké.

Je

bielizeň vši vši ľudovo zvaných skrine dôležité - špeciálna forma vši, že väčšinu času s odevmi záhyboch danej osoby, zatiaľ čo jeho telo len plaziť získať dostatočné množstvo krvi. Taktiež kladú vajcia na svoje oblečenie a z dôvodu neschopnosti rýchlo postrčať sa väčšinou stretávajú s ľuďmi, ktorí si dlho nevyberajú alebo nemenia oblečenie. Že telo vši môže uhryznúť človeka za jeho chrbát, paže, nohy a boky - no lonovej alebo vši nie sú schopné.

Spravidla podozrenie uhryznutie bielizeň vši sa vyskytuje u ľudí, ktorí objavili jeho telo neobvyklých svrbivých lézií, ktoré sa podobajú bodnutí hmyzom. Ich úlohou je zistiť, kto ich uhryzne a aké opatrenia treba naliehavo prijať.

Pozrime sa na hlavných príznakov parazita Bíteše bielizeň okamžite byť schopný identifikovať a prijať opatrenia pred tým, než vši bude predstavovať vážnu hrozbu pre blaho.

Výskyt vši

Uhryznutie spodného prádla vyzerá takmer rovnako ako uhryznutie pubikov alebo hlavných "príbuzných".Každý kúsok je malý červený svrbivý opuch, zvyčajne dobre vymedzený a umiestnený oddelene od ostatných častí postihnutej kože. V strede každej takejto papuly je jasne viditeľná červená bodka - otvor v otvore, cez ktorý parazit nasal krv.

V nižšie uvedenej snímke seba bielizeň vši pri uhryznutí:

a ďalšie fotografiu - oddelené žihadlá bielizeň vši:

Ak je sústo z voš vstrekuje do rany sliny obsahujúce lieky proti bolesti, takže samotné uhryznutie úplne bezbolestné a môže spôsobuje len pocit mierneho brnenia. Tu je niekoľko fotografií, ktoré ukazujú, ako sa zahryznúť bielizeň vši:

Prehľad

"Po týždni rodičov v obci, sme začali tušiť, že nás hrýzť ani moskytmi Po prvé, sami komáre v dome nebol. a repelent, sme zahrnuli pravidelne. a ráno ešte celý poškriabaný, telo hryzie červené, a to aj tam, kde bola celá deka noc. dnes v noci ani nám, ani dieťa sa zdá byť nič neruší. Oni začali chápať, a zistil, že celá posteľ je nakažená všicami a iba na jednej gauči, kde sa otec pozerá na televíziu. a malé, vo všetkých záhyboch zasadnutí. Sme okamžite prijatá, a posteľná bielizeň a ďalších lôžok v čistiarne v okresného mesta, dom sypané vratiča, matrace a vankúše vyzharili na slnku, a podobne potom nebudeme nič obťažovať. "

Anna Eagle

všenkami prania sa nachádzajú prevažne v oblastiach tela, ktorá susedí s záhyby oblečenia. Zvyčajne sa jedná o bedrá a oblasť okolo pupka, ramien, krku, hornej časti chrbta, trieslovinové, stehenné záhyby, podpazušie. Kusy parazitov však môžu byť umiestnené na iných miestach tela až po teliatka nohy a predlaktia.

Kusy ľanových vší po chvíli sú pomerne bolestivé a spôsobujú vážne svrbenie.

Normálna je nedobrovoľná reakcia človeka na hrebeň miesto, ale keď ich nájdeš, mali by ste sa ovládať sami a nekompletovať, aby ste sa vyhli infekcii škrabancov.

Príznaky pedikulózy a pocitu pacienta

S veľkým množstvom ľanových vší sú ich kousky spôsobené chorobou nazývanou pediculóza. Jeho symptómy sú oveľa rozsiahlejšie a odlišnejšie ako príznaky jednorazových uhryznutí:

 • Červené suché vyrážky po celom tele, dokonca aj v tých oblastiach, kde nie sú žiadne uhryznutia. Táto vyrážka je svrbiaca a spôsobuje bolesť pri štiepaní. Vo fotografiu prezentované erytematózna vyrážka, vyvolal uhryznutie bielizeň vši:

 • Emerging odreniny - v malom meradle local self-poškodiť kožu v podobe malých jaziev. Sú podobné hojivým poškriabaným kousnutiam, ale môžu sa vyskytnúť aj tam, kde sa vôbec neublížia vši. V mieste exkreácií sa neskôr objavia dostatočne hlboké jazvy.
 • Kyanotické pigmentové škvrny na miestach uhryznutí. Ide o pomerne charakteristický príznak, ktorý sa zriedkavo vyvíja aj v dôsledku alergických reakcií na uhryznutie iného hmyzu.
 • V miestach s nahromadenými značkami na uhryznutie sa vyskytujú furuncles a vredy, pri absencii liečby narastajúcej do pyodermy. Na fotografii nižšie - spustená pyodermia spôsobená uhryznutím vši.

 • Príznaky "ochorenia" sú: vytvrdnutie, zahustenie pokožky, nadmerná pigmentácia a tmavnutie pokožky.

Avšak príznaky vši sú zvyčajne charakteristické pre ľudí, nie pre roky, ako sa zbaviť vší bielizeň a žijú v nehygienických podmienkach - trampov, utečenci, väzni v táboroch v trópoch.Vývoj vši predchádza tak zrejmé a nepríjemných príznakov parazitmi útoky, že pokiaľ je to možné človek zbaví všetkej pred nástupom vážneho poškodenia.

Ako rozlíšiť všenkami uhryznutie od iného hmyzu

všenkami bielizeň oveľa ako bodnutie iných hmyzu, a jediný papule je ľahko zameniť s sústo, ako ploštice. Ale keď sa pozriete na celý obrázok, môžeme nájsť rozdiely:

 • Z uhryznutie ploštice uhryznutie bielizeň vši líši nedostatok jasných reťazcov rán. Každá chyba pri kŕmení sa pokúša niekoľko kúskov vo vzdialenosti niekoľkých centimetrov od seba. Každá ranka kousne iba na jednom mieste a v mieste rany na tele nie sú žiadne známky poriadku.
 • Od blšieho uhryznutia sa vši vyznačujú bezbolestnosťou. Uhryznutie blch v čase krvácania je veľmi citlivé a pripomína punkciu kože ihlou. Škvrny vši začínajú byť jasne pociťované až po chvíli, keď už parazit opustil ranu. Navyše stopy bĺch hodovania a niektoré miesta sú postavené v typickom krátkej trati, ktorý hryzie všetkou nestane len málokedy.
 • Tick sústa sú dobre odlíšené od hryzenie veľkosti lice bielizeň - po odtrhnutí kliešťa je zvyčajne veľký a pevný paušálnu, ako opuch. Okrem toho roztoč zvyčajne nasáva krv z niekoľkých hodín na niekoľko dní a dá sa ľahko nájsť na mieste uhryznutia. Vši sa živia silou niekoľko minút.
 • Najjednoduchší spôsob, ako zameniť zápalky vši s komármi. Avšak, komáre kousnuti zvyčajne nevykazujú otvor v diere, rovnako ako u vší. Okrem oblečenia vši uhryznutie iba pod oblečením, a ak uhryzne príznaky podobné tej, ukázané na fotografii nižšie, sa objavili v miestach uzavreté pyžamo alebo nočná bielizeň, je pravdepodobné, že boli presne bielizeň vši.

Niekedy kousky vši dokážu byť zmätené so svrabom (spôsobeným roztočom). Avšak, svrab je žiadne viditeľné známky prepichnutie kože a zvyčajne sa tieto chyby pri svrbenie v miestach, ktoré nie sú viditeľné obete - na krku, pod ramenami, medzi zadkom.

Nebezpečenstvo napadnutia všami

také nebezpečenstvo všenkami ako pyodermia a možnosť rozvoja hnisavých chorôb - nie sú jedinou možnou ťažkosť. História a parazitológie ukazujú, že oveľa nebezpečnejšie vši ochorením prenášaným, vrátane

 • týfus
 • recidivujúce horúčka
 • priekopa horúčka.

Tieto ochorenia boli niekedy príčinou smrti mnohých tisícok ľudí na celom svete, dnes ich postihuje obyvateľstvo len najchudobnejších rozvojových krajín.

To je zaujímavé

Všudy sú jedným z hostiteľov rickettsie - baktérie, ktorá spôsobuje veľké množstvo podobných chorôb. V tropických krajinách vši trpia chorobami, ktoré nie sú oboznámení s obyvateľmi mierneho pásma, a preto úplný zoznam infekcií, ktoré tieto zvieratá spôsobujú, je dostatočne široký.

Prvé príznaky chorôb spôsobených väčšinou infekcií prenášaných vši sú horúčka, bolesti hlavy, nevoľnosť, horúčka. Ak sa tieto príznaky vyskytnú v priebehu niekoľkých týždňov po silných záchvatoch vši, určite by ste sa mali poradiť s lekárom.

vši a odstránenie liečba bolesti výrobky uhryznutie

zvyčajne náhodné a jednorazové bielizeň vši uhryznutie nevyžaduje liečbu a skúšať bez ovplyvnenia o niekoľko dní neskôr.

Pri vážnej napadnutia vši a vývoja, ako sa zbaviť svrbenie by mala byť použitá:

 • Peroxid vodíka - je spracovaný čerstvé uhryznutie s viacerými nezatyanuvsheysya Ranko defektom.Po prvé, takáto liečba je dôležitá pre dezinfekciu postihnutých oblastí pokožky.
 • Hydrokortizónová masť, ktorá zabraňuje vzniku alergických vyrážok.
 • Balzam "Záchranca" alebo zvyčajná vietnamská hviezdička, schopný upokojiť svrbenie a znížiť veľkosť samotných papuliek.

Ak máte pustulárne vyrážky, vyrážky na tele alebo iné príznaky pedikulózy, kontaktujte svojho lekára čo najskôr. Samoliečba - najmä s chybne diagnostikovanou diagnózou - môže byť nebezpečná a môže situáciu zhoršiť.

Infekcia všetkými parazitmi