O človeških podkožnih ušesih: mitov in resničnosti

November 2018

Video: Podpis pogodbe o prevozu človeških organov (November 2018).

Anonim

Subkutánne vši na ľuďoch sú rozšíreným mýtom. Rovnako ako vši, ktoré sa objavujú z nervov alebo z celých nádorov, úplne obývané vnútri vši. Zvyčajne hovoria, že pod kožou žijú vši, pokúšajú sa vysvetliť alebo opísať svrab - bežnú chorobu spôsobenú úplne iným, odlišným od parazitov vši.

Napriek tomu sa mýtus podkožných vši nadobudla široká popularita z viacerých dôvodov:

  • Všichy sú naozaj veľmi malé a dokonca aj vo svojom normálnom životnom prostredí sú sotva viditeľné. Mnohí veria, že ak nie sú viditeľné na hlave, rovnako ako neviditeľné vši a pod kožou.
  • Symptómy ochorení, ktorých zodpovednosť sa pri ľuďoch presúva na subkutánne vši na ľuďoch, sú veľmi podobné typickým pedikulóze - rovnaké svrbenie, rovnaké migračné podráždenie. A keď raz videli takéto príznaky na hlave vši, je ľahké ich obviňovať za svrab.
  • Kauzálny agens svrab je nerozoznateľný bez mikroskopu. Samozrejme, populárna povesť by mala aspoň nejako opísať to, čo človek nevidí. Preto bola vynájdená podkožná vina.

V súčasnosti veda už opísala obe svrabu a životný štýl jej patogénov a vši. Preto, aby sme spoľahlivo prechádzali príčiny a rozdiely týchto parazitárnych infekcií, mali by sme dobre poznať ich patogény.

Recenzia

"V lete som mala po podaní do dediny subkutánne vši.Strašná vec. Na koži sú malé hrbole, za ktorých môže byť slnko vidieť veľmi voš a svrbieť hrozne. Škrabanie je nemožné, môžete to vyzdvihnúť ihlou a vytiahnuť ju. Svrbenie až do noci je veľmi zhoršené, nemôže sa cítiť počas dňa. V nemocnici, on bol menovaný permetrin masti a tiež ležať v zbore po dobu piatich dní. Povedal, že je veľmi nákazlivá "

Julia, Ogonevka

Trochu vši a ich biológie

Všetky lice - .. Je vonkajšie parazity človeka Oni nie sú schopní preniknúť do tela alebo pod kožu, ale to je veľmi dobre prispôsobené tak, aby udržal na vlasy vďaka špeciálnej konštrukcii svojich nôh na snímke je hlava voš pod mikroskopom - sú výrazne jeho prívesné nohy:.

Vši pod kožu takmer nikdy sa objaví, a to aj vo výnimočných prípadoch, ktoré spadajú do rany dostať sa z toho.

Takáto neschopnosť žiť vo vnútri tela ľudskej vši sa podobajú ostatné ektoparazitov. - ploštice, kliešte, blchy, ale zo všetkých vši sa líšia v tom, že dokonale prispôsobí stálej prítomnosti na povrchu tela - tu jedia, odpočívať tu, tu kladú svoje vajcia, na hnidy, ktoré lipnú na vlasy <. Tip

aktuálne cootie (spodná bielizeň) - evolučný tvar hlavy, prispôsobiť sa, žiť na oblečenie a občas liezť na ľudské telo a hrýzť ho. Tieto vši tiež nemôže žiť pod kožou, ale mimo iné parazity zaujímajú osobitné postavenie - majú radi, a nežijú na ľudské telo, ale vždy prítomný v bezprostrednej blízkosti.

Larvy vši, malé kópie dospelých tiež žijú iba na hostiteľskom koži a nikdy preniknúť pod ním.Preto otázka, či existujú subkutánne vši, môžete určite odpovedať - nie, existujú.

, ktorý žije pod kožou: Detail svrabu

Takže to, čo je notoricky známe podkožný vši?

Pod týmto obľúbeným názvom je ďalší parazit - svrbivá svrbenie alebo roztoče.

Takmer nemá nič spoločné so svojimi pečeňami, jeho príbuzní sú encefalitické roztoče a pavúky. Na fotografii nižšie ukazuje svrbenie roztoč pod mikroskopom - it viditeľné 8 stôp (od ľudskej vši sú len 6):

podkožne vši u človeka tieto roztoče pomenovaný pre jeho podobnosť s príznakmi príznakmi infekcie napadnutia vší - silné svrbenie, označené pľuzgiere z uhryznutia a neviditeľnosť samotných parazitov.

Svrbivé svrbenie vytvára svrbenie s neustálym trávením pokožky a kúskmi na sanie krvi. Ženské kliešte, ako sa pohybuje pod kožou, neustále ukladá vajíčka, z ktorých vychádzajú nové larvy a stále robia to isté.

Recenzia:

Bolo mi povedané, že jeden starý otec mal na jeho čele náraz a mnoho rokov. A keď to bolo rozrezané, bolo plné vši!

Irina, Moskva

Obvykle infikovaná osoba na tele má od 1 do 15 roztočov. Už tento počet spôsobuje tak vážne svrbenie a nepohodlie, že osoba je nútená kontaktovať zdravotnícke zariadenia.

V osobitných prípadoch - medzi tulákmi, napríklad - pod kožou môže žiť niekoľko miliónov roztočov

, ktorý okrem svrbenie môže viesť k odumretiu tkaniva a vývoja obzvlášť ťažkých foriem svrabu - Nórske svrab tvárnej svrab, dermatitídy a pyodermia. Na snímke - vzhľad ľudskej ruky s krustou svrab:

Bez mikroskop svrab zvážiť nemožné, ale na svojom mieste pod kožou vidieť malé tmavé bodky (viď.foto)

Možno teda povedať, že takzvaná populárno vši pod kožou - to svrbenie roztoče, ktoré môžu spôsobiť podráždenie, ktorý vyzerá veľmi podobne ako vši.

Ako rozlíšiť infekciu od "subkutánnych vší" od pedikulózy?

Niektoré príznaky infekcie s "subkutánnymi vši" silne pripomínajú príznaky ochorenia spôsobené dermálnymi vši. Existujú však jasné rozdiely v týchto ochoreniach:

"Subkutánne vši" sa nevyskytujú na hlave. Len vo výnimočných prípadoch u detí môže roztoč roztočiť hornú časť chrbta a brady. Najčastejšie roztoč postihuje medzipriestorový priestor, pohlavné orgány u mužov, axilárne dutiny, žalúdok, boky, zadky, lakte. Na rozdiel od roztočov, vši najčastejšie parazitizujú na hlave alebo na verejnej oblasti.

  • "Subkutánne vši" nezanechávajú charakteristické stopy po uhryznutí. Ak existujú takéto stopy, mali by ste podozrievať na bežné vąe. Prvým príznakom svrabu je vyrážka. Na fotografii nižšie - charakteristická vyrážka so svrabom.
  • Pre svrab je charakteristické, že pod kožou sa vyskytujú pohyby kliešťov, ktoré sa prejavujú pri vyšetrovaní miesta svrbenia alebo prsného snímania.
  • Avšak vždy, keď sa objavia nejaké charakteristické príznaky, musíte sa najprv obrátiť na lekára - iba on bude schopný diagnostikovať parazit s maximálnou spoľahlivosťou.

Dôvody pre vznik mýtu, a že sa skrýva

Mýtus o existencii podkožného všetkou pravdepodobnosťou objavil, keď trpia vši ľudia sa snažili vysvetliť príčiny svrab. Aj v renesancii v Taliansku existovala hypotéza, že svrab je spôsobený niektorými mikroorganizmami, ale lekári ich nemohli nájsť. Vzhľadom na podobnosť ochorenia k pedikulóze je ľahké predpokladať, že svrab bol spôsobený rovnakými patogénmi, iba neviditeľnými, žijúcimi pod kožou.

v budúcnosti tieto teórie a mýty vyvinutá značne: ľudových lekári často strašiť svojich pacientov príbehy o tom, ako ľudia existujú obrovské rany na tele, že pitva sú očné buľvy plnené všetkým, spontánna vši pod kožu nečistôt a dokonca že vši sú vždy prítomní pod kožu na hlave, ale v strehu, a to iba aktivovaný stresom a rozbiť hostiteľa nervy. A ľudia veria.

Rating:

Viete, nech je a povedať, že vši sú vysielané iba z človeka na človeka, ale poviem len to, že keď som sa rozišla so svojím priateľom, mal som veľa stresu, som viac ako mesiac nešiel domov. A všimnite si, že som sa nestotožnil s žiadnym z cudzincov. Ale musel som vši, samozrejme najprv som nemohol pochopiť, keď som videl toto, ale lepšie sa pozrel bližšie a videl belavé bodky na hlave, a nikto na druhej strane nemal je v rodine, oni boli len pre mňa. A našťastie ich bolo málo, a tak som ich rýchlo dostal von. Takto som sa uistil, že vši nie sú len z nečistôt a všetkého ostatného, ​​ale zo stresu!

Našťastie dnes rozptýlil tieto špekulácie, a zároveň inteligentný lekári vedia, ako rýchlo a ľahko zbaviť týchto vši a svrab. Preto ak vám niekto začne rozprávať niečo o existencii subkutánnych vši v ľudskom tele, ak by nejaký tlmený lekár povedal, stojí za to. Je žiaduce - v smere najbližšej dobrej dermatologickej kancelárie.

Viac o podkožných kliešťov: zaujímavé zábery

Čo je dôležité vedieť o svrbenie a jej príznakov: ako sa chrániť