Smo ugotovili, kaj se je zgodilo s ščurki in zakaj so izginili

November 2018

Video: Joshua Klein: The intelligence of crows (November 2018).

Anonim

Mnohí sa obávajú otázky, kde sú šváby. Osvetlenie kuchyne v kuchyni, ľudia už neuvidia rýchlo utekajúci hmyz. Nikto sa na koši nehýbe. Vlastníci bezstarostne, už zvyk, nechajte na stole misku s cookies. A niektorí dokonca skoro zabudli, ako tento hmyz vyzerať.

Nakoniec, škodcovia, ktorí vtiahli veľa patogénov do ľudských obydlí, sa už neobťažujú. Ale niečo bráni ľuďom radovať sa a užívať si slobodu, trápiť podivné pochybnosti. Môže človek cítiť bezpečne v budovách, odkiaľ aj hmyz odíde? Táto otázka sa v poslednej dobe opýtala častejšie.

Naozaj, možno nie všetko je dobré? Koniec koncov, šváby, ktorí sú majstrami prežitia, dokonca aj za nepriaznivých podmienok existencie, nemohli nikam bez dobrého dôvodu odísť.

Vedci sú zmätení, psychikovia rozbíjajú hlavu, dezinfekčné prostriedky sa nudia. Existuje veľa vysvetlení tohto javu a niektoré z nich sú celkom nečakané …

Pozrime sa na vysvetlenie.

Šváby netolerujú elektromagnetické žiarenie?

Jedným z najspoľahlivejších vysvetlení, prečo zmizli šváby, je ich trvalý vysokofrekvenčný elektromagnetický účinok v ľudských obydliach. Obytné domy a inštitúcie sú plnené rôznymi zariadeniami. Pri práci vytvára elektromagnetické pole, ktoré vytvára nepriaznivé podmienky pre život švábov.

Tu sú zariadenia, ktoré výskumníci sú pripravení zavolať vinníkov zo smrti švábov:

  • Mobilné telefóny.
  • Mikrovlnné rúry.
  • Počítače.

V posledných desaťročiach takéto zariadenia pevne vstúpili do nášho života. Otázka ich bezpečnosti pre ľudí a zvieratá je stále predmetom diskusií s čoraz viac argumentov o škodlivom vplyve rádiových frekvencií každý rok.

Vedci sa domnievajú, že šváby s citlivosťou pre nich zvláštne najprv reagovať na elektromagnetické žiarenie, a tak odišli do mesta, nechali výškových budov, v ktorých boli tak pohodlné predtým.

Je zrejmé, že šváby z nejakého dôvodu neexistujú v tých oblastiach, kde predchádzajúce štandardy GPRS a GSM fungujú. Patrí sem Rusko a väčšina krajín blízkej zahraničia.

Majú vinník GMO za smrť švábov?

Ľudia sa obávajú toho, čo sa stalo s švábmi, pretože kŕmili našimi dodávkami? Častejšie sa v ľudskej strave začali objavovať geneticky modifikované potraviny. Je to to, čo má v úmysle zachrániť ľudstvo od hladu alebo že ho definitívne zničí?

V štúdiu o bezpečnosti GMO (geneticky modifikovaných organizmov, hlavne na poľnohospodárske účely) bol venovaný rozsiahly experiment v autoritatívnych laboratóriách. A prvé výsledky nie sú útechou.

Väčšina expertov ozve alarm. Zanechali šváby? Toto je trochu v porovnaní s dôsledkami zásahu do genetického kódu. Je ťažké ich predpovedať. Všetky reťazce potravinového reťazca trpia: hmyzom, ktorý ochutnal produkt genetického inžinierstva, kačica, ktorá zmiešala nešťastný hmyz, cicavec, ktorého obeťou je vták.

Bohužiaľ, kým nie je dokázané ublíženie tohto alebo toho produktu, nebude trpieť ani jedna generácia ľudí.Vedci sú presvedčení, že šváby zmizli v dôsledku systematickej otravy jedlom z ľudskej stolice. Nechcel by som byť ďalšou obeťou.

Perfektný insekticíd, ktorý zabil šváby

Ľudia unavení z boja s nepríjemnými Sinantropmi, chcem uveriť, že šváby zmizli navždy. Pracovníci staníc pravdepodobne začali pracovať dokonale a ozbrojení silným insekticídom zachránili byty pred hmyzom, rovnako ako lekári porazili kiahne očkovaním.

Preto v Moskve neexistujú šváby. Chemikálie na dlhú dobu a často bez výsledkov rozptýlené a posypané ľuďmi v ich vlastnom dome, ale nastal čas, keď nové moderné technológie umožnili vytvárať drogy, niekedy účinnejšie ako predchádzajúce pesticídy.

Toto skľučuje skeptikov. Hmyz, skôr alebo neskôr, prispôsobený jednému jedu a istota, že už existujú určité unikátne insekticídy, ktoré ich konečne môžu ničiť, je veľmi pochybné. Zdá sa, že šváby kdekoľvek nás len rozdelili.

Veda nie je stále. Napriek dosiahnutým úspechom sa vedci pripravujú na ďalšiu fázu boja s hmyzom. Nové zbrane podľa ich výpočtov povedú k tomu, že šváby žijúce v ľudských obydliach konečne nakoniec zomrú.

Médiom s vysokými očakávaniami je vírus - pôvodca smrteľnej infekcie, našťastie výlučne medzi švábmi. Ovplyvňuje bunky tráviaceho traktu. Predtým, ako hmyz zahynie, bude mať čas na prenos infekcie skupine jej príbuzných. Potom ľudia konečne prestávajú zaujímať, kde sú šváby.

šváby nebol príliš tvrdý plast a linoleum

Skutočnosť, že šváby sú nezvestné, na vine sami. Nikto nebude namietať, že vzhľad moderných apartmánov sa výrazne líši od podmienok, v ktorých ľudia žili pred 20 až 30 rokmi. Namiesto papierových tapiet prišiel plastové panely a majitelia drevenú podlahu začal skrývať pod rúškom PVC, nábytku, tiež sa naučili, aby sa umelé materiály, ktoré napodobňujú drevo alebo kameň.

Nie každý priemerný občan si bude môcť dovoliť drahé opravy s využitím prírodných surovín. To ma viedlo teoretikmi tvrdiť, že sa jedná o prebytok vnútorné syntetický, často majú prenikavý zápach, dôvod, prečo šváby odišiel v neznámom smere.

Šváby sú schopní konkurovať

Skutočnosť, že šváb postupne vyhnal z ľudských stavieb Black švábov, známy entomológovia dlhá doba, a oni túto skutočnosť ľahko interpretovať. Plodnosť, rýchle dozrievanie, starostlivosť o potomstvo umožnila červenému švábovi zvíťaziť nad čiernym chlapcom.

Ale otázka je, prečo Prusakovia sami zmizli z apartmánov, zostávajú otvorené. Nemohli by sa tieto bytosti milujúce na pokoj jedia navzájom? Kanibalizmus je fenomén, šváby nie sú cudzie. Nie je však tak rozšírený, že celá nosologická kategória hmyzu prestáva existovať. Áno, a spravidla sú jedené chybné osoby, alebo vajcia, ľahko zanechal na poprednom mieste.

Ale medzi švábmi je ďalší šváb, ktorý tvrdí, že rovnaký biotop - domáce mravce. Niektorí vážne veria, že táto bytosť, oveľa lepšie organizované a ako šváby, všežravec, má väčšiu šancu na výhru v súťaži.

Prírodná súťaž v živočíšnom svete je neoddeliteľnou súčasťou života, spôsobom regulácie populácie, základom evolúcie. Ale stále to nie je veľmi presvedčivý argument, vysvetľujúci, kde sú šváby.

Zmiznutie švábov - predzvesť hospodárskej krízy?

Čo sa bojí Prusov? Pri analýze súčasnej situácie sa vedci z rôznych krajín dostali k neočakávanému názoru: šváby pocítili prístup hospodárskej krízy, ktorá vypukla v roku 2008.

Tento odvážny odhad entomológov je nepriamo potvrdený. Nedávno sa našla obrovská rozkvetajúca kolónia švábov v indickom štáte Goa. Žiadne finančné kataklyzmy neovplyvňujú toto územie, pravdepodobne preto hmyz tam žije tak voľne. Teraz už vieme, kde sú šváby.

Šváby dokončili svoje poslanie na Zemi a odišiel

Snáď najneuveriteľnejšie verziu, kde a prečo šváby preč, tlačil ufologists. Sú si istí, že tento hmyz žijúci vedľa seba tisíce rokov je kozmickým špiónom. Predstierať, praštěná stvorenia, boli schopní získať podrobné informácie o živote Homo sapiens, že prenikol do najintímnejších zákutí nášho života, potrebovať žiadny pas, žiadna opomenutia.

Šialenci zmizli, pretože teraz sa plnia čestné poslanie, mohli bezpečne opustiť naše domovy a vrátiť sa na svoju planétu. Iba to je nepravdepodobné, že niekto poskytne nepopierateľný dôkaz, že inkriminované šváby v špionáži.

Švábovci sa určite vrátia

Zdá sa, že tam nie sú nikde zmiznúť šváby. Či strach im zvonenie obnovenej chrámy, Toli vysoká hladina hluku miest, plsti zabil prídavnú látku E450 alebo leteli do jeho planétu - nie je známe nikomu.

Tam, kde sú šváby preč, určite nie je najstrašnejším problémom, ktorý by ľudstvo malo znepokojovať. Podľa biológov je počet hmyzu charakterizovaný zvlnenými vibráciami. Je to prirodzený proces.

A konečne, najdôležitejšia vec, ktorá je navrhnutá tak, aby upokojiť ustarostene ľudí: zdá sa, že bude čoskoro Internet miešať trochu inú otázku: prečo tam zase boli šváby. Informácie o ich "bezpečnom" návrate do apartmánov a chát sa už objavili.

Už nie sú brzdené opravou európskej kvality, množstvom mobilných telefónov a moderným jedom, sú stále pripravení k jedlu z nášho stola vrátane GMO. Nebuďte prekvapení, pretože šváby opakovane preukázali svoju schopnosť prispôsobiť …

Niekto počul, že šváby kdekoľvek nezmizol, ak nie, prosím, útecha. Ale premýšľajte o niečom inom. Bude aktuálna Stašík, rovnako ako predtým, v pokojnej a plachá, alebo ľudia budú musieť vysporiadať s mutantom - tučné, múdrejší, odolný voči jedom, ktorý je schopný v noci okusovať koži spiace ľudí (existuje veľa dôkazov, že šváby robiť).

Čokoľvek to bolo, začala nová etapa boja za slobodu bývania od hmyzu.

Zaujímavé video: Kde šli šváby?