Lastnosti vzrejo doma ščurki

Januar 2019

Video: Čebelarska spoznanja 1. del (Januar 2019).

Anonim

Ich hordy nedávajú osobe mier, z nich sa pohybujú v stenách domov, rotujú sa vo všetkých kútoch. Niečo podobné s určitým množstvom odporu a strachu ľudí hovorí o šváby, dlho žije s nimi vedľa seba. Intenzívne výrazy pomáhajú jasne predstaviť, ako sa šváby reprodukujú, ignorujúc trvalé pokusy pána o zbavenie sa a preukázanie neuveriteľnej plodnosti.

Rabid tempo rastu počtu osôb, schopnosť vyzerať ako blesk z čistého neba, ich nezraniteľnosť k vplyvu mnohých jedov a žiarenie dokonca ohromiť, budiť strach a stať príležitosťou pre vtipy.

"Redhead and Mustache" sa môže pochváliť, že je hlavnou postavou mnohých literárnych diel, najčastejšie však negatívnych.

História ľudskej nenávisti k švábom

Pokiaľ ide o žiadnych zástupcovi najkrajší typu článkonožcov citliví ľudia znechutenie šklbanie ramenami. Tí, ktorých by nemuseli ohroziť reprodukciu švábov, sa vzdajú ľahostajne. A len niekoľko ľudí môže s radosťou rozprávať o hodinách o pôvabnosti hmyzu. Dalo by sa obdivovať mimoriadnu pružnosť týchto zvláštnych položiek zo sveta fauny, ak nie historicky zakorenené nepriateľstvo medzi Homo sapiens a Dictyoptera.

Vedci tvrdia, že predkovia švábov existovali už v ére paleozoickej éry a úspešne preniesli všetky globálne zmeny na Zemi.Dávali prednosť klíma tropických lesov. To bolo tam, že tvorili ideálne podmienky pre švábov príbuznými, tepla a milovníkov vlhkosti.

Človek sa naučil stavať domy, ktoré poskytujú celoročnú utešovali a mladších bratov - šváby. Hmyz zvolená konštrukcia, tam je vždy jedlo a ochranu pred prírodnými katastrofami. Ochotne obsadila výklenok vedľa muža, stáva sa Sinanthropus, ktorý výrazne zvýšil ich schopnosť produkovať potomstvo.

Strašný, úzkostlivý tvor, na fotografiách, nie sú príliš atraktívne, ale keď šváby sa začínajú množiť sa stáva neznesiteľným. Za starých čias, a nikto nenapadlo zaoberať sa šváby, museli znášať. Prítomnosť parazitov v dome bol považovaný za známku prosperity. Kde majitelia žijú v chudobe, a nemajú čo jesť šváby.

ruský cár Peter mal som silnú nechuť k týmto nepozvaní hostia, a zároveň aj na vlastníkov, ktoré spôsobujú reprodukciu hmyzu v jeho búde.

bezvýznamných na prvý pohľad, vytvorte hrajú úlohu v živote ľudskej spoločnosti. V minulom storočí, sotva niekto mohol pýšiť absolútnym nedostatkom hmyzu v dome.

Jeden známy pekár uniknúť spravodlivý hnev generálneho guvernéra, vydal švába varené do drdolu pre hrozienka. vo svojej kuchyni hmyz povzbudil, takže v vecný zametanie zákutí, dostal sa do suda cesta. To preto, že z švábov zvedavosť, vynaliezavosť a všedný nečistota objavila pekárov a buchty s hrozienkami.

Čím viac ľudí sa usadil v ich domovoch, a to najmä u veľkých Zeal šváby zvládol je, rýchlym tempom rastu počtu obyvateľov, ale ľudstvo stali sa nezlučiteľné.Mnohoposchodová konštrukcia je akceptovaná hmyzom na hurili. Dodávka vody je najväčším úspechom civilizácie. Vytečené potrubia, radiátory vykurovania - jednoducho raj pre šváby zvyknutí na teplo a vlhkosť.

A neopatrný postoj ľudí k výrobkom švábov bol už dávno ocenený. A bez ohľadu na to, koľko zlomené Spears zodpovedné nájomníkmi, brániť v boji proti komárom žalostný svoje práva na bývanie, ktoré chcú profitovať na úkor druhých budú vždy.

Mať takýchto spoločníkov je pochybným potešením, ale nie je to tak zlé. Vyšľachtené tarakashki zasahovať na topánky, knihy a svätyne svätých - z domácich spotrebičov, ako sú "občanmi," not pretiahnuť k súdu. Čas od času, vedci hľadajú nové nedostatky v lezúci bratov, deklarovať to vinníka astmy a patogénov do nosiča radom veľmi nepríjemné ochorenie. Vyššie uvedené vedie k konečnému pretrhnutiu už napätých vzťahov človeka s švábmi.

Propagácia švábov

Domáce šváby reprodukujú ako typickí predstavitelia svojej triedy, sexuálne. Špecialista ľahko rozlíši muža od ženy. Skutočný záujem o chov týchto zvierat a ich sexuálne vlastnosti, ukazujú biológov a terraumistov, nadšených exotických. Chudák jednoducho chtiac nechtiac stal vlastníkom armády švábov, nespúšťajte za nimi s lupou, túži zistiť pohlavie jedinca násobí na jeho území.

Pre podriadenosť švábov je typická obrovská druhová diverzita. Väčšina druhov, ktoré sú pre ruský názov najznámejšie, má nasledujúce vlastnosti:

  • muž je o niečo menší ako žena.
  • U dospelého muža je možné odhaliť charakteristické výrastky na poslednom segmente, kroviach.
  • Muži majú o niečo lepšie vyvinuté krídla a vo výnimočných prípadoch môžu vykonávať malé lety.

Ženské šváby sú schopné mierne mávať krídlami, pozývajú k páreniu, - počiatočné štádium procesu rozmnožovania. Muži pre to pripravení výkony: niektoré možno sotva lietať, Madagaskar syčící šváby vydávať hrozivé zvuky a zadok "rohy". Organizujú skutočné bitky a preukazujú svoje práva ženám.

Po oplodnení samica ukladá vajíčka. Zvyčajne majú ochrannú kapsulu - edém.

Zmeny, ktoré sa vyskytujú v štruktúre hmyzu počas života, sa nazývajú metamorfóza. šváby vlastný typ súčasťou transformácie: vajcia do larvy, ktoré prechádzajú viacerými lenivá, larva každý následný čoraz viac podobá dospelých, imago.

Počas celého života žena opakovane vykonáva pokladanie vajíčok. Existuje tiež zaujímavá vlastnosť, po spárovaní sa gametov muža zachováva dlho v tele ženy, opakované spojky sa vyskytujú aj bez predchádzajúcej kopulácie.

Väčšina hmyzu žijúcich v dome je larvy, ktoré nedosiahli pubertu.

Žiť spolu s ľuďmi, hmyz vyhral veľa. Domy a byty sú spoľahlivo chránené pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami, domácnosti veľkoryso poskytujú rezervu, čo umožňuje veľmi rýchle a pohodlné množenie švábov.

Všadeprítomná červená šváb

Dovoľte mi predstaviť populárny bežec modernej ruskej kuchyne - červený chrobák, tak pomenovaný pretože farby.Blattella germanica - tak to nazývajú zoologové. Má tiež mnoho prezývok. Jeden z nich, šváb, odráža históriu dobrodružstiev tohto nepríjemného zvieraťa. Predpokladá sa, že priniesli do Ruska jeho, afrického zrodenia, vo svojich batohoch a veľkých plášťoch, vojakov, ktorí sa po vojne s Pruskom vrátili domov.

Naopak, Nemci sú presvedčení, že šváb prišiel do Európy z Ruska av západnom Nemecku sa nazýva francúzsky. Navštívil všade. Podarilo sa mu vyhrať súťaž s čiernou švába, pretože sa rýchlo dosiahne puberty, plodnejšie a dlhší stará o ich potomkov, rovnako ako čas od času jej vajíčka čiernych švábov sú často ponechané svojmu osudu.

Samička šváby je všade tam, kde sa opúja a opúšťa ju len v čase, keď sú larvy úplne zrelé a pripravené na odchod.

Vývoj švábu od vajíčka až po štádium dospelého trvá asi štyri mesiace. Pri dostatočne vysokej teplote okolia je po 3 mesiacoch pripravená na spojenie.

Počas obdobia splatnosti, ktoré trvá až 30 týždňov, môže jeden jedinec dať život aspoň sto deťom. Reprodukcia všadeprítomných červených švábov je obmedzená len nedostatkom vody a jedla.

Kde šli šváby a zomrú ako dinosaury?

V poslednom desaťročí, a možno trochu viac, obyvatelia bytových domov boli prekvapení nedostatkom švábov v ich kuchyniach, večných závislých. Chémia skutočne funguje? Alebo v tom istom čase sa všetci susedia stali extrémne čistými, prestali pretekať kohúty a všetci šváby utiekli pri hľadaní jedla a pitia? Je to nepravdepodobné.

Vedci boli znepokojení svojim náhlym zmiznutím.Verzie sú predložené ešte neuveriteľne inak. Niekto tvrdí, že v našich apartmánoch sa objavilo príliš veľa bezchutených, podľa hmyzu, veci. Nevzťahovali sa na geneticky modifikované potraviny, tajomné farbivá a konzervačné látky, na ktoré je už osoba zvyknutá.

Nemali radi zápach linolea, nedostatok starých kníh s lepenými stranami v skrinkách. Zabili ich bunková komunikácia alebo zničená ozónová vrstva a stali sa obeťami civilizácie.

Trpeli osudy dinosaurov? Ťažko. Švábovia opakovane preukázali svoju schopnosť prispôsobiť sa na najnepriaznivejšie podmienky. Ak môžu odolávať ionizujúcemu žiareniu, môžu ich vysokofrekvenčné rádiové vlny poškodiť? Prusák spravuje bez jedla až 20 dní, určite by nevydržal dočasné ťažkosti.

Nepokrývajte nádej, že dvojnohí vybojovali v boji s švábmi. Niet pochýb o tom, že sa vrátia do našich domovov. Súhlasia so zmenenou ľudskou stravou, vyskúšajte syntetické zuby na zube, poškodzujte plast. A s týmito jednotlivcami, ktorí prežili v boji za existenciu, bude ťažšie zvládnuť. Môžu sa stať silnejšími, viac mazanými a agilnejšími.

Takže pred nami určite čaká na nové štádium boja s šváby, boj proti ich hromadnej reprodukcii na našom území.

Prečo nemôžem dostať šváby z bytu

Použitie finančných prostriedkov z švábov