Jajca bedbugs in njihovo uničenje

December 2018

Video: Яйца с сюрпризом Учим цвета Учим формы Учим фигуры Surprise eggs Развивающий мультик для детей (December 2018).

Anonim

Napriek svojej malej veľkosti sú ploštice, ktoré sa usadzujú v blízkosti osoby, veľmi veľké problémy. Ich reprodukcia prebieha tak rýchlo, že je ťažké si všimnúť vzhľad tohto hmyzu v počiatočnom štádiu. Navyše vajcia a larvy plošticových gúľ sú zvyčajne ukryté v ťažko dostupných miestach, čo komplikuje proces ich vyhladzovania. A proces reprodukcie krviprevádzačov je dosť nezvyčajný a má za cieľ skoré zvyšovanie populácie.

Chrobáky sa rozmnožujú pomocou traumatickej inseminácie. Muž prepichne brucho ženy a vstrekuje do nej spermie. Do piatich hodín po párení sa samica začne vkladať vajíčka. V priebehu dňa môže samica uložiť až 12 vajec a počas celého životného cyklu až 500 kusov.

na plodnosť ploštíc a rýchlosť šírenia závisí od množstva potravy a priaznivých teplotných podmienok:

  • ploštice nemožno tolerovať nízke (pod mínus 10 ° C) a vysoké teploty (nad + 45 ° C)
  • je optimálna teplota pre rozvoj vajíčka a larvy ploštíc od + 20 ° do + 35 ° C, pri nižších teplotách sa spomalila rýchlosť vývoja
  • chyby liahnu larvy z vajec, v závislosti na teplote, po 5-25 dňoch. Tiež v závislosti od teploty sa larva chyby vyvíja do dospelého človeka za 30 až 90 dní.

Aby ste pochopili, ako úspešne zničiť ploštice a ich vajíčka, potrebujete poznať vlastnosti reprodukcie tohto hmyzu, vzhľadu a biotopov.

Ako vyzerajú vajcia posteľových chrobákov

Ak ste našli domáce štíty vo vašom dome, uistite sa, že už sú niekde vajcia. Nestrácajte čas, je lepšie začať hľadať hneď, aby ste mohli posúdiť rozsah problému a začať ich zničovať. Ak chcete zistiť parazitmi, treba v prvom rade, aby si predstaviť, ako ploštice vyzerať vajec, a za druhé, že je lepšie, aby paže lupu, ako je veľkosť vajec je veľmi malý, a po tretie, že je potrebné vedieť, kde hmyz kladú vajíčka.

Na fotografii nižšie sú vajcia chrobáka na matraci sotva viditeľné. Ako môžete vidieť, že nie sú tak ľahké je odhaliť:

Takže, vajcia ploštice podobajú ryža, sú podlhovasté, priehľadné biele alebo žltkasté, ľahko zakrivená, s "čiapku" na konci na vzdialenosť 1 mm a pokryté lepkavou látkou, ktorou sú vajcia bezpečne pripevnené k akémukoľvek povrchu av akejkoľvek polohe. Nezamieňajte vaječné chyby s ich výkalmi, ktoré sa líšia v tmavej farbe (na fotografii nižšie sú viditeľné biele vajcia a takmer čierne chyby výkalov).

V spojke sú zvyčajne 5 až 12 vajec. Každé párenie samice sa snaží umiestniť na rôznych miestach, aby zabezpečilo prežitie potomkov a znížilo riziko zničenia vajíčok ľuďmi.

, kde hmyz kladú vajíčka

Je nutné si uvedomiť, že chyba - je to veľmi tajné hmyz, ktorý sa živí v noci, takže cez deň je ťažké splniť. Najčastejšie je prítomnosť chýb v dome zistená ráno uhryznutými obeťami. Vajcia parazitov by sa preto mali hľadať v najbližšom okolí ľudského miesta na spánok, pretože larvy a samotné chyby sa obyčajne usadzujú bližšie k zdroju jedla. A vzhľadom na to, že chýbajúce lôžka netolerujú umelé osvetlenie a nízke teploty, ich biotopy budú tmavé, ťažko prístupné a pohodlné na reprodukciu.

Ak ste v dopoludňajších hodinách narazili na chyby, potom začnite vyhľadávať z postele. Ak chcete pozrieť, je potrebné matrac, posteľné prádlo, praskliny v posteli, rohy, podstavce, nočné stolíky. Aj v prípade, že problém prítomnosti malých pijavice moc chod, ploštice sídelné areál značne rozširuje a ich hniezda možno nájsť po celom dome: tapety a koberce, knihy, obrazové rámy, pre batérie v elektrickom, vetranie. Ak máte domáce zvieratá, musíte ich skontrolovať. Skontrolujte všetky predmety opatrne zo všetkých strán, pretože vajcia môžu byť pripevnené v ľubovoľnej polohe. Často vedľa spojky sú larvy ploštice a dospelí, takže ak nájdete niekde hromadu týchto hmyzu, nezabudnite sa bližšie pozrieť a zistíte, že ich vajíčka.

Ako efektívne ničiť vajcia chyby

Ak ste už narazili na problém ploštíc v dome a snažil sa dostať, viete, že sa snaží zbaviť tohto hmyzu, občas musela byť niekoľkokrát opakovať. Zdá sa, že tieto nepríjemné parazity nakoniec zmizli, keď zrazu za pár týždňov začne všetko znovu. A dôvod tohto bludného kruhu je pomerne jednoduchý: ničenie samotných ploštic, nie všetci venujú náležitú pozornosť ničeniu vajíčok a veria, že neexistuje žiadna hrozba. Avšak v nich je celé nebezpečenstvo skryté. Vajcia ploštice sú početné, sú ukryté v ťažko dostupných miestach a navyše sú veľmi odolné voči mnohým metódam vyhladzovania vrátane chemických.

Aby ste pochopili, ako efektívne zabíjať vajcia ploštice, musíte najprv určiť biotop krvonosičov v dome. K tomu je potrebné starostlivo preskúmať všetky možné miesta ich presídlenia, uvedené vyššie.Osobitná pozornosť by sa mala venovať lôžkoviny, záhyby a švy matracov a čalúneného nábytku, trhliny v posteli, na stenách a na podlahe vedľa postele.

Ak výsledky kontroly nie sú uvedené, a kladú vajíčka nebol nájdený, je nutné postupovať nasledujúcim spôsobom. Prádlo by malo byť varené najmenej 20 minút. Matrace, nábytok, rovnako ako všetky druhy štrbín, ktoré majú byť spracované horúcu paru alebo roztok 150 ml vriacej vody, 20 ml petroleja a 15 ml terpentínu. Ak existujú miesta, kde tapety od steny, alebo tam sú trhliny v tapetu, je lepšie spracovávať dáta a miesta, a potom lepiť tapety.

V prípade, že liečba prebieha v chladnom období, mali by ste sa nábytok, deky, vankúše a ďalšie infikované veci do ulice a nechať chladný (nie vyššia ako mínus 20 ° C) v noci. Potom všetko opláchnite roztokom horúcej vody s použitím sódy alebo peroxidu. Izba je dobre vetraná.

Môžete tiež použiť celý rad pokročilých aerosólu (ako dichlórvosu) alebo práškov proti ploštice, ale treba mať na pamäti, že nie vždy sú účinné pri ničení vajec ploštíc. Okrem toho, vzhľadom k prítomnosti škodlivých látok v zložení týchto liekov, je nutné postupovať podľa pokynov a pri manipulácii zariadenia dodržiavať bezpečnostné opatrenia.

Ak sú všetky tieto procedúry nepomôžu, treba hovoriť o tejto problematike so susedmi, možno, že hmyz sa uchýlili k vám z nich. V tomto prípade by sa mali zbaviť chýb by mali byť kombinované.

Vlastné zásah chyby - to je veľmi prácny a časovo náročný proces, a ak ste silne chcú dosiahnuť výsledok, musí tráviť svoj čas a úsilie na spracovanie všetky priestory tohto hmyzu a ich vajíčok.V opačnom prípade sa chyby vrátia znova a znova.

Ak nechcete riešiť tento problém sami, najlepšie riešenie je obrátiť sa na špeciálne organizácie, ktoré sa zaoberajú dezinsekciou z ploštice. Špecialisti vykonajú potrebné ošetrenie priestorov v súlade s bezpečnostnými požiadavkami.

Ako sa vysporiadať s problémom ploštíc v dome, na vás, hlavná vec - neodkladať svoje rozhodnutie na zadnej horák, alebo bojovať s malým hmyzom môže rozvinúť do skutočného boja s celými davy pijavíc.

Čo potrebujete vedieť o chybách postele na úspešné boji proti nim

Zničenie ploštice: najúčinnejšie prostriedky