Plemenske podrobnosti o posteljnih stenic

November 2018

Video: Red Tea Detox (November 2018).

Anonim

Rovnako ako u väčšiny parazitického hmyzu, chyby množiť veľmi rýchlo. To je uľahčené vysokú nutričnú hodnotu a obsah energie ľudskej krvi - ich jediným druhom potravy, rovnako ako príjemné prostredie, v ktorom žijú, a celkového počtu druhov plodnosti.

To je zaujímavé: na rozdiel od švábov ploštice ľahostajná hygienických podmienok v miestnosti, v ktorej žijú. S rovnakým úspechom obývajú módne byty, študentské hostely a vidiecke byty.

Reprodukcie ploštíc - proces je doslova preplnený na základe špecifických rysov, a preto viem, ako reprodukovať chyby, bude nielen užitočné pri rokovaní s nimi, ale len opýtať každého diváka.

Trocha biológiu rozmnožovania chrobákov pod mikroskopom

Hlavným rysom, ktorý je násobenie ploštíc priťahoval záujem vedcov, entomologists, je tzv traumatická inseminácie. v traumatickom oplodnenia ženského oplodnenie neuskutoční po vzájomnej dohode, rovnako ako ostatné hmyz, ale akási sila, keď sa muž vystrkuje svoj pohlavný steny orgánov brucha samice, a vedie do vnútornej dutiny jeho potomstvu.

Po tisíce rokov vývoja je taká dosť brutálny z hľadiska ľudských myšlienok, spôsob párovanie bolo najvýhodnejšie pre domáce ploštíc.To zaisťuje, že v prípade dlhodobé hladovanie, ktoré sa často musia vydržať ploštice, niektoré už polovica vytvarované vajcia sa uplatňuje v tele dodávať hmyz. Často to pomáha zachovať celé populácie domácich ploštic.

Ženská chyba spája iba raz v živote. To je postačujúce na to, aby odložila požadovaný počet vajec v budúcnosti: produkty semena samcov sa budú skladovať v špeciálnych orgánoch a konzumovať podľa potreby. Vďaka tomu sa dokonca aj jedna oplodnená žena môže stať predchodcom celej populácie parazitov v byte.

Chyby mužských postelí v snahe reprodukovať sú extrémne nečitateľné pri výbere sexuálneho partnera. V mnohých prípadoch zaútočia na iných mužov, nymfy a dokonca aj šváby. Podľa výsledkov vykonaných štúdií entomológovia zistili, že takmer všetky hmyz v populácii, bez ohľadu na vek a pohlavie majú zranenia brucha, teda aspoň raz v živote bola napadnutá dospelého muža.

Po oplodnení začne ženské štiepanie položiť 4-10 vajec denne. Tieto vajcia sú veľmi malé - nie dlhšie ako 1 mm.

Samička ich opustí na tých miestach, kde trávi denné svetlo. Je takmer nemožné nájsť vaječné chyby na posteli alebo len rozptýliť po byte.

Pre normálne a pravidelné pokladanie vajec musí žena pravidelne jesť - to je hlavný faktor účinnej reprodukcie. Jedno bežné jedlo je pre ňu dostatočné až na 20 vajec. Vo všeobecnosti sa ženské chyby kŕmia častejšie a hojnejšie než muži a vo svojom živote dokážu odložiť 300 až 500 vajec. je dosiahnuté

Optimálne podmienky pre reprodukciu ploštíc v mestských bytoch: pomerne vysokej vlhkosti, teploty v rozmedzí 20-30 ° C, žiadne teplotné výkyvy, veľa úkrytov a samozrejme, konštantný prístup k potravinám.

Vývoj chrobáka z vajíčka na dospelého hmyzu

Larná pripomínajúca miniatúrnu chybu dospelého človeka sa objaví z vajca približne 3-4 dni neskôr. Entomológovia nazývajú nymfy lariev a v domácich chrobkoch sa líšia od dospelého hmyzu len vo veľkosti a neschopnosti reprodukcie.

Larva neustále rastie a musí sa zbavovať, pretože jej chitinózna membrána nie je schopná natiahnuť. Počas vývojového obdobia nymfa zmení svoj pokrytosť päťkrát. Pri normálnej moulte musí hmyz aspoň raz úplne naplniť žalúdok krvou.

V normálnych podmienkach sa nymfy preliatia každých 6-7 dní a po mesiaci alebo polhodine po opustení vajíčka sa premenia na dospelého hmyzu.

Keď teplota klesá, čas vývoja lariev sa zvyšuje. Takže pri teplote pod 20 ° C sa larva zmení na dospelú chybu až po troch mesiacoch a pri teplote pod 15 ° C sa zvyčajne dostane do hibernácie.

Larvy spotrebúvajú menej krvi ako dospelý hmyz. Avšak kvôli veľkému počtu nezrelých jedincov najviac znepokojujúcim ľuďom spôsobujú najväčšie problémy: v noci, počas kŕmenia, existuje niekoľko desiatok nymf za dospelú chybu na ľudskom tele.

Larvy ploštice nevedia, ako vpichovať anestetik do miesta uhryznutia. Preto sú ich kousky citlivé, a to sú tie, ktoré rušia ľudí v noci. Kusy dospelých chrobákov začínajú svrbieť až po niekoľkých hodinách po kŕmení parazita.

Kdekoľvek žijú chrobáky, ich reprodukcia sa objaví neustále a bez ohľadu na sezónu. Preto, ak preniknú do priestorov, takmer určite sa budú rozmnožovať v množstve, ktoré vyžaduje SES.

Reprodukcia ploštice v byte: kde a ako rýchlo sa vyskytuje

Bedbugy sú veľmi utajené hmyz. Väčšinu času trávi v tajných úkrytoch - štrbín, trhlín, dutín pod matrac, pod koberce a maľby, ako aj medzi knihami. Je veľmi ťažké stretnúť sa s chybou počas dňa. Na tých istých miestach, kde ploštice hrajú denné svetlo a dochádza k ich reprodukcii.

Veľké množstvo dospelého hmyzu a lariev, uvedených vajíčka, larvy kože a výkalov ploštice tvoria tzv hniezdo, v ktorom neexistuje žiadna štruktúra alebo hierarchia, ale vyzerá veľmi neusporiadaný. Je tu počas dňa odpočinok samice vajcia a larvy sú odstránené.

V jednom byte môže byť niekoľko slotov, a teda zničenie jedného z nich, a to aj najväčší, nezbavuje majiteľa areálu parazitov.

Ak chcete posúdiť, ako rýchlo množiť ploštice, stačí spočítať potomkov jednej ženy naraz: jeden mesiac z jej vajíčok bude zobrazovať v priemere o 30 až 70 lariev, z ktorých väčšina sa prežiť až do dospelosti.

V priebehu jedného života má žena jednu približne 500 vajíčok a jej potomstvo sa dokáže reprodukovať do jedného mesiaca. Niet divu, že apartmány sú obvykle infikovaných chyby podobná invázia: doslova do týždňa vďaka rýchlemu množeniu počtu môže byť zvýšená mnohokrát.

Najväčšie hniezda a zhluky ploštice sú na miestach, ktoré sú najbližšie k posteliam a pohovkám a najčastejšie sami. Tu sa ploštice ucítia najpohodlnejšie a môžu sa kŕmiť takmer bez nákladov na pohyb.

Zlúčeniny a hmyzu, ktoré bránia ploštice proliferovať

Cez stále vyvinúť metódy pre nakladanie s ploštice domácej, ideálnym riešením k zastaveniu reprodukcie parazita ešte nie je nájdený.Väčšina liekov je schopná zabiť dospelé chyby a ich larvy, ale často neovplyvňujú vajcia hmyzu. To vyžaduje viac procedúr v byte.

Je známe, že prášky typu Pyrethrum a morálne zastarané prach môžu narušiť reprodukčnú funkciu ploštice. Avšak ich schopnosť jednoducho spôsobiť otravu hmyzom má ešte väčší účinok v boji proti parazitom.

V prirodzených populáciách, ktoré parazitujú kolónie vtákov a hlodavcov, reprodukcia ploštice je kontrolovaná hmyzom-superparazitmi. K takýmto škodcom patria aj niektorí jazdci a muchy, ktorým sa vajcia vkladajú do vajíčok ploštic.

Larva chyby vychádzajúcej z vajíčka je infikovaná, vo svojom tele sa rozvinú larvy superparazitov a vo väčšine prípadov nymfa zomrie po prvom alebo druhom molte. Larvy kukurice jazdca v tele chyby a potom dospelého hmyzu opúšťajú.

Samozrejme, doma, ako biologická kontrola chýb nemožné: pár obyvateľov bytov umožňujú lietať v roje komárov miestnosti, ktoré môžu byť nastavené iba v určitých medziach počte chýb.

Vo všeobecnosti je najefektívnejším spôsobom, ako zabrániť reprodukcii chrobákov, ich priame zničenie silnými a účinnými insekticídmi.

Čo je dôležité vedieť o civilizovanom človeku

Narodenie larvy chyby z vajíčka