O ubijalske mravlje

November 2018

Video: Ubijalske vaje za trebušne mišice 6 (November 2018).

Anonim

Pre človeka nie je na svete toľko nebezpečných mravcov. Ale rovnako ako u iných zvierat, ľudské oči sú naozaj veľký strach: strašidelné príbehy o mravcoch vrah sa stal skutočnou legendou medzi fanúšikmi vzrušenie na gauči pod dekou.

Existujú však nebezpečné mravce. Na prísne vedeckého jazyka, ktoré, samozrejme, nie sú nazýva "ant-killer", ich biológie, sa nazýva rôzne:

  • Armáda ant s oboma čierneho kontinentu az Južnej Ameriky

  • tzv ant-guľka, bolesť, ktorá sa trochu vyššia, než je v poleptanie strednej závažnosti

  • Australian Myrmecia, ktorých uhryznutie môže byť fatálne pre citlivé osoby

  • red požiarnej mravec, tak pomenovaný pretože to je veľmi bolestivý žihadlo pre jeho schopnosť.

Poznámka:

U jedincov s veľmi akútnou alergickou reakciou na uhryznutie hmyzom sa každý z vyššie uvedených mravcov môže stať vrahom. Navyše existujú ojedinelé prípady udusenia a smrteľnej intoxikácie človeka z uhryznutia len jedného obyčajného červeného mravca! Samozrejme, sú to mimoriadne prípady a kvôli nim je nesprávne nazývať všetky mravce nebezpečné.

O tých druhoch, ktorých sa skutočne obávali znalí ľudia, by ste mali hovoriť viac.

Armáda ant (SIAF)

"Všetky živé bytosti, sa stavia do cesty kolóny alebo v oblasti, kde zničil bezprostredne vstúpila vojaci.Výkonné zakrivené čeľuste vojaci uchopil chrobáky, larvy, pavúky, červy a ďalšie mravce, larvy, vši dreva, ich roztrhané a vykonáva na kolónu. Pri požití korisť väčší - jašterica, hadom, myš alebo vták, ktorý nemôže lietať, prestal čoskoro existovať mravce hromadia čiernej krútia hmotnosť a veľmi daniel …

… Mravce prešli, zostala len kosť snaží uniknúť krysu a zabudnutý v stodole sliepok … "

a. Tambov, obývacia spôsob, akým svet

špecifiká týchto mravcov je, že majú mraveniska a reprodukovať ich v provizórnych bivakov, tvorených pracovníkov mravce, uchopte čeľuste k sebe. tento bivak je guľa a zdá sa úplne chaotické, ale v skutočnosti to je obklopený jasný postup pre časť svojho života kolónie mravcov túlať pri hľadaní potravy, za ktoré dostali svoj názov

mravce vojakov všetkých druhov armády ant vyzerať desivo: .. ich veľkosť čeľuste väčšia ako hlava a samotné hmyzu sú veľmi veľké - až šesť centimetrov na dĺžku, má mravec vojakov ale naozaj obrovský ženské africkej armády ant: s dĺžkou tela až 5 cm vo fáze kladenia vajíčok, to je najväčší z aktuálne známeho mravca ..

Je zaujímavé,

Ženská armáda mravcov nastaviť iný druh záznamu: počas obdobia rozmnožovania môžu položiť až 130 000 vajíčok denne. Táto plodnosť nie je pozorovaná u žiadneho iného hmyzu.

Africkí zabijakovia nie sú takí. Nebezpečenstvo kočovných mravcov vo všeobecnosti je značne prehnané. Ich uhryznutie je skutočne veľmi bolestivé a môže spôsobiť závažné alergické reakcie.Vstup do centra takejto kolónie môže viesť k vážnym kousnutiam.

Neexistujú však žiadne známe prípady úmrtí kočovných mravcov. Okrem toho je základom stravy týchto mravcov sú ďalší hmyz, a len veľmi malý počet drobných stavovcov sú zabití nich - jašterice, žaby, vtáky, kurčatá.

Je zaujímavé,

Život armády ant afrického (iný názov - SIAF) úzko súvisí s biológiou niektorých vtákov. Napríklad diéta Ocellated Antbird viac ako polovica sa skladá z hmyzu, pohybujúce sa vyľakať kolóniu mravcov. Nie je prekvapením, že väčšina života týchto vtákov sprevádza kolóniu kočovných mravcov ako zdroj potravy.

zblúdilých mravce zabijaka - nie viac ako ovocie predstavivosti autorov dobrodružných príbehov (Rus lesných mravcov nemenej krvilačných a ako aktívne ničí ostatné hmyz podobnej veľkosti) a príbehov o zdevastovaných dedín a hrýzli kostier v poriadku sekúnd - nie viac ako literárne zahustenie farieb.

Zaujímavé video: Africkej ant-killer útok muži ich rovnakého druhu

Ant-bullet

Názov týchto mravcov dostal cez hrozných bolestiach od uhryznutie: v ich jed obsahuje jeden z najsilnejších jedov vo svete hmyzu - poneratoxin , Akútna bolesť je cítiť aspoň 24 hodín po uhryznutí mravca, pre ktorých je tento druh stále nazýva "ant 24 hodín."

Video Príklad: pracovník ant-bullet zachytil kobylku

Podľa špeciálneho meradle bolesti Schmidt pichanie bolesti týchto mravcov dosahuje najvyššiu štvrtej úrovne a presahuje pred popáleninami a uhryzne iný hmyz.

Ant-bullet - jeden z najväčších mravce všeobecne: dĺžka pracovného jedinca je 2-2, 5 cm, sučky - až 3 cm.

Žijú v Južnej Amerike, a niektoré indiánske kmene používané starať iniciačný rituál muži: chlapcovu pažu rukáv šaty s k nemu pripojené živými mravce.

Po tejto skúške, ruka za pár dní môže byť paralyzovaný, necitlivé a sčernie.

Zaujímavé video: Killer mravce rituál zasvätenia do mužnosti testu

Black Myrmecia

Títo mravce sú dostatočne veľké, ale ak nie pre ich uhryznutie, že je nepravdepodobné, aby sa stal veľmi slávnym. Podľa štatistík, v Tasmánii od ich uhryznutie Myrmecia každoročne zomiera viac ľudí ako zo žraločej útokov, jedovatých pavúkov a hadov dohromady.

Bite black Myrmecia spôsobuje ťažkú ​​alergickú reakciu u ľudí - viac ako 3% zahryzla sa do stavu anafylaktického šoku.

V tomto prípade sa vopred nikdy nevie, ako reagovať telo uhryznutie tohto hmyzu: účinné látky v ňom sú odlišné od tých ďalších súvisiacich hmyzu - osy a včely - a dokonca aj osoba obvykle reaguje na včelie bodnutie, môže sa stať obeťou týchto mravcov.

Stojí za zmienku, že evolučná Myrmecia veľmi primitívne. Možno je to dôvodom ich silnej virulencie.

Fire Red Ant

Požiarne mravce sú považované za najnebezpečnejšie mravce všeobecne. Ani nie tak kvôli silnému jedu a nesmierne bolestivou uhryznutie, ale preto, že jeho schopnosti zvyknúť na nové podmienky rýchlo šíri po celom svete a zlomiť odpor mnohých biosféry.

Pôvodný rodisko mravce ohňa - Brazília, ale na obchodných lodiach, tento hmyz sa úspešne presťahoval do Spojených štátov na juh do Austrálie a Číny.V súčasnej dobe s nimi horlivo bojujú na Filipínach, Hongkongu a Taiwanu, ale úspech doteraz mravcov.

Pri bodnutí mravec jedu vstupuje ranu toxínu v nich obsiahnuté solenopsin. Na stupnici od bolesti Schmidt od hryzenie červený dovezený požiaru mravca je zhodný s bolesťou z popálenia ohňom, a to bol dôvod pre meno hmyzu. Vo svete každoročne niekoľko tisíc ľudia pohrýzol tohto hmyzu a niekoľko úmrtí z anafylaktického šoku: takmer všetci kousnutých akútne alergické reakcie.

trpí uhryznutie hmyzu a zvierat, či už domácich i divokých. Podľa odhadov americkej rozpočet mravce spôsobiť poškodenie ročne 5 miliárd $, vrátane zdravotnej starostlivosti a náklady na veterinárnu starostlivosť.

Je zaujímavé,

red dovážajú oheň ant je považovaný za jeden z najnebezpečnejších invazívnych hmyzu na svete, to je zapúšťa korene vo väčšine miest, ktorá sa dostane na muža, a vzhľadom k agresívnemu správaniu výrazne ovplyvňuje zloženie biologickej populácie v miestach osídlenia.

Treba mať na pamäti, že všetky mravce, bez ohľadu na stupeň nebezpečenstva pre platiteľa biosféru v ktorom pôvodne žiť v prírode. Takmer všetci mravce - veľkí bojovníci proti škodcom rastlín a rovnakých mravce armády a veľmi účinne čistiť zo všetkých stratených a chorých zvierat spôsob ich pohybu. Preto je pojem "nebezpečný" a "škodlivé" by sa nemala zamieňať, alebo dokonca zvlášť desivé hmyz by sa malo zaobchádzať ako vážený člen vzájomne previazaných procesov v prírode.

Zaujímavé Video: Spiderman proti armáde mravca - kto vyhrá? …